| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Nanko Rusev има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005 Мнения: 1536 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Апр 29, 2007 11:28 pm Заглавие: Acuhorn - exotic? |
|
|
Сега се сетих за една хубава тема от чужд форум. Заслужава си да се цитира тук:
| Volo написа: | Hi all! Im new here. My name is Lukasz and im from Poland. First of all i want to apologise for my english.
Lets go to the essence of case. Propably you saw www.acuhorn.pl and you were thinking about them Acuhorns are very expensive... i dont know why. Maybe because they buy TESLA ARZ 6608 or 6604 and add magnet TSR200 dont exist. Even czech tesla dont know antything about them.
Here is a plan one of them.
As you can see every body can build them. Its very simple. And sound... its gorgeous!
If you have any questions just ask! |
Източник: Volo @ diyaudio.com
Сайта на Acuhorn _________________ Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!
Bigger is Better ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Miroslav Danov BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005 Мнения: 459 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Апр 30, 2007 7:21 am Заглавие: |
|
|
Нанко, много добре че си намерил тази тема. Изглежда добър хорн старт.
Интересно ми е все пак от къде намериха плана и до колко може да му се вярва. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Пон Апр 30, 2007 10:02 am Заглавие: |
|
|
голяма уста бре  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ortho има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006 Мнения: 234 Местожителство: Пазарджик
|
Пуснато на: Пон Апр 30, 2007 1:14 pm Заглавие: |
|
|
Не се вижда чертежа, би ли бил така добър да го ъплоуднеш отново.
Мерси предварително!  _________________ dr.ivo
Счупеното носи щастие ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nanko Rusev има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005 Мнения: 1536 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Пон Апр 30, 2007 3:03 pm Заглавие: |
|
|
| ortho написа: | Не се вижда чертежа, би ли бил така добър да го ъплоуднеш отново.
Мерси предварително!  |
Погледни линка посочен като Източник  _________________ Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!
Bigger is Better ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Ivelin Braikov BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005 Мнения: 335 Местожителство: Liu-Lin
|
Пуснато на: Сря Май 02, 2007 8:10 pm Заглавие: |
|
|
Тоя проект си го заплюх преди няколко месеца като си взех "арезетките". Ще ги направя да чуя как ще обадят. Ясно е, че няма да е нещо особено (много хора мислят, че този говорител не заслужава чак такова внимание), но все пак ще е някакъв експириънс.  _________________ This is no offence, but... you are a robot, aren't you? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
havaeca има известен опит


Регистриран на: Oct 02, 2005 Мнения: 37 Местожителство: София
|
Пуснато на: Сря Май 09, 2007 2:56 pm Заглавие: |
|
|
| Цитат: | | проект си го заплюх преди няколко месеца като си взех "арезетките". Ще ги направя да чуя как ще обадят. Ясно е, че няма да е нещо особено (много хора мислят, че този говорител не заслужава чак такова внимание), но все пак ще е някакъв експириънс. |
Ами то и това си е голям кеф - да направиш "от нищо - нещо" |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Sylis трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005 Мнения: 679 Местожителство: Лясковец (студент в София)
|
Пуснато на: Сря Май 09, 2007 3:59 pm Заглавие: |
|
|
| havaeca написа: |
Ами то и това си е голям кеф - да направиш "от нищо - нещо" |
Ама рядко се получава нещото Това е проблема.Все пак успех.Тъкмо ще научиш каде са тънките моменти в една такава конструкция  _________________
USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Teodor Gugulanoff BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004 Мнения: 885 Местожителство: Троян / Априлци
|
Пуснато на: Сря Май 09, 2007 7:55 pm Заглавие: Re: Acuhorn - exotic? |
|
|
Малко се е поизхвърлил Лукаш. Точно чехите правят драйверите за Акухорн. Последните съвсем нормално използват факта, че името Тесла е само по себе си нещо голямо както и това, че ТВМ са част от бившето обединение на заводи. Доколкото ми е известно, понастоящем Акухорн поръчват директно в завода драйвери конкретно произвеждани за техните хорни. А доколко показаната картинка е достоверна скица на хорна от Акухорн .... _________________
What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
ffeti чете

Регистриран на: Apr 20, 2006 Мнения: 18 Местожителство: София
|
Пуснато на: Чет Май 10, 2007 4:10 pm Заглавие: |
|
|
| Някой правил ли го е този проект? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|