Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Acuhorn - exotic?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Acuhorn - exotic?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 29, 2007 11:28 pm    Заглавие: Acuhorn - exotic? Отговорете с цитат

Сега се сетих за една хубава тема от чужд форум. Заслужава си да се цитира тук:

Volo написа:
Hi all! Im new here. My name is Lukasz and im from Poland. First of all i want to apologise for my english.

Lets go to the essence of case. Propably you saw www.acuhorn.pl and you were thinking about them Acuhorns are very expensive... i dont know why. Maybe because they buy TESLA ARZ 6608 or 6604 and add magnet TSR200 dont exist. Even czech tesla dont know antything about them.

Here is a plan one of them.



As you can see every body can build them. Its very simple. And sound... its gorgeous!

If you have any questions just ask!




Източник: Volo @ diyaudio.com

Сайта на Acuhorn
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 7:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нанко, много добре че си намерил тази тема. Изглежда добър хорн старт.
Интересно ми е все пак от къде намериха плана и до колко може да му се вярва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 10:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

голяма уста бре Laughing Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 1:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се вижда чертежа, би ли бил така добър да го ъплоуднеш отново.
Мерси предварително! Very Happy
_________________
dr.ivo

Счупеното носи щастие !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Апр 30, 2007 3:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ortho написа:
Не се вижда чертежа, би ли бил така добър да го ъплоуднеш отново.
Мерси предварително! Very Happy


Погледни линка посочен като Източник Wink
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Сря Май 02, 2007 8:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тоя проект си го заплюх преди няколко месеца като си взех "арезетките". Ще ги направя да чуя как ще обадят. Ясно е, че няма да е нещо особено (много хора мислят, че този говорител не заслужава чак такова внимание), но все пак ще е някакъв експириънс. Very Happy
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
havaeca
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 02, 2005
Мнения: 37
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
проект си го заплюх преди няколко месеца като си взех "арезетките". Ще ги направя да чуя как ще обадят. Ясно е, че няма да е нещо особено (много хора мислят, че този говорител не заслужава чак такова внимание), но все пак ще е някакъв експириънс.


Ами то и това си е голям кеф - да направиш "от нищо - нещо"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sylis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005
Мнения: 679
Местожителство: Лясковец (студент в София)

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

havaeca написа:

Ами то и това си е голям кеф - да направиш "от нищо - нещо"


Ама рядко се получава нещото Wink Това е проблема.Все пак успех.Тъкмо ще научиш каде са тънките моменти в една такава конструкция Wink
_________________


USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Май 09, 2007 7:55 pm    Заглавие: Re: Acuhorn - exotic? Отговорете с цитат

Малко се е поизхвърлил Лукаш. Точно чехите правят драйверите за Акухорн. Последните съвсем нормално използват факта, че името Тесла е само по себе си нещо голямо Wink както и това, че ТВМ са част от бившето обединение на заводи. Доколкото ми е известно, понастоящем Акухорн поръчват директно в завода драйвери конкретно произвеждани за техните хорни. А доколко показаната картинка е достоверна скица на хорна от Акухорн ....
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ffeti
чете


Регистриран на: Apr 20, 2006
Мнения: 18
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 10, 2007 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой правил ли го е този проект?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.32 секунди