| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Вто Фев 06, 2007 11:17 pm Заглавие: DIY комутатор |
|
|
тая гадина дали ще работи
sas560 / sas570 / ha1190 / ha1194 |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusin Atanasov има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005 Мнения: 320 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 12:04 am Заглавие: |
|
|
Би трябвало да тръгне. sas560 е 4 бутонен сензор и схемата си е класическа. Чипа е лесно намираем, в ешопа се предлага от АШ за 1,89ст.
Схемата с каква програма е чертана, не може ли със симулация да я пробваш.
Идеята ми допада, утре мога да пробвам на Протеуса, ако има бази с чиповете _________________ Made in home!
www.opelclub-bg.com/forum |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 12:26 am Заглавие: |
|
|
с Eagle е чертана , пиновете не отговарят щото я няма в библиотеката . може да се сложи още една ИС и входовете да станат 7. въпроса е какви да са релетата
хубавото е че е минималистична и няма нищо особенно. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Svetlin Iliev има опит


Регистриран на: Oct 24, 2005 Мнения: 333 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 6:27 am Заглавие: |
|
|
| Би трябвало да стане така както е начертана схемката, но идва проблема че трябват хубави релерца.Аз смятам да пробвам по един друг начин , нп ще видя какво ще се получи. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusin Atanasov има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005 Мнения: 320 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 9:48 am Заглавие: |
|
|
И в Протеуса няма данни за тази схема . Но предвид тънката цена на чипа рисърча е оправдан според мен. _________________ Made in home!
www.opelclub-bg.com/forum |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 11:17 am Заглавие: |
|
|
не можах да разбера добре как става настройката.другото е че може да се дърпат 50мА, което е не толкова малко .
трябва да е с отделно захранване и релетата да са максимално близко до входовете  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusin Atanasov има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005 Мнения: 320 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 1:49 pm Заглавие: |
|
|
Това напрежение на пин 7 се превключва към релетата. В пдф-а на sas560 видях че максималният ток на изхода е 10мАза време 2сек иначе е 1,5мА. Вероятно чипа може да се затопли малко. С по едно транзисторче може да стане все пак сигналите не се превключват толкова често. Колев, защо си сложил светодиодите на управлението на релетата-има си пинове специално за тях? _________________ Made in home!
www.opelclub-bg.com/forum |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 2:28 pm Заглавие: |
|
|
ами светодиодите са си на тия пинове на които трябва да са.
на тях вързах релетата защото там дават по дейташит 50мА или 100мА ..... за 2 секунди че иначе май без транзистори няма да стане.
дейташита сега не е пред мен, но си мисля че така трябва да работи без тия 30в т.е. пинове 3,4,5,6 остават NC.
http://www.datasheetarchive.com/search.php?q=SAS570&sType=part
sas570s
може ли да се намери някя техника с тая интеграла, да видим как практически е изпълнено.
без тестова платка няма да мине номера
ще разгледам малко релета. другото нещо е че видях много симпатични бутончета с вградени светодиоди и капачета. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusin Atanasov има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005 Мнения: 320 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 4:13 pm Заглавие: |
|
|
Да грешката е моя на дисплей пиновете дават 100мА . Това напрежение на пин 7 влиза на колектора на Q211,212,213,214 и при сигнал на базата през емитера се превключва към изхода и тези мА се ограничават от мощноста на тези транзистори-така поне изглежда. Ако питаш относно настрайката за това нанапрежение-то по-добре да не се свързва и изходните пинове/Тюнинг аут/ наистина няма да се ползват. Тази схема може да се намери в някой телевизор или радио ама в кой по точно - това е въпроса. Може би в форума на ешопа ще знаят-ще питам довечера. _________________ Made in home!
www.opelclub-bg.com/forum |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 7:30 pm Заглавие: |
|
|
второто захранване обаче участва в hold-а и без него няма да стане.може и там да му пуснем 12В.
транзистори май ще се наложат  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Rusin Atanasov има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005 Мнения: 320 Местожителство: Стара Загора
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 9:05 pm Заглавие: |
|
|
Ами ако се разменят напълно местата на "консуматорите" на дисплей пиновете и тюнинг пиновете. Значи така като си ги направил е отлично, но светодиодите може да отидат на тюнинг пиновете- така ще се разтовари макар и с малко дисплей пиновете - идеята е да не се ползват транзистори. Ама те не са чак толкова голяма напаст. Тава напрежение /пин7/ е от 8V до 36V и с подходящ резистор ще стане. _________________ Made in home!
www.opelclub-bg.com/forum |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Сря Фев 07, 2007 11:49 pm Заглавие: |
|
|
хубаво е да си останат така, и без това ще я мъчим.
по прости сметки - реле ~60ма и светодиод ~10ма /може смд/
малко ще и е зор ... дали ще издържи
някой може ли да препоръча удобно реле за случая /с ниска консумация/. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Чет Фев 08, 2007 12:09 am Заглавие: |
|
|
| D.Kolev написа: |
...
някой може ли да препоръча удобно реле за случая /с ниска консумация/. |
тук се ползват релета на NEC с позлатени контакти 17mA / 12V
едит: тук е по-подробното инфо |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
D.Kolev BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004 Мнения: 1467 Местожителство: В.Търново
|
Пуснато на: Чет Фев 08, 2007 2:02 pm Заглавие: |
|
|
хубаво реле
значи първо проба със стандартно и без светодиод , после евентуално поръчка на такива.... |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Чет Фев 15, 2007 12:11 pm Заглавие: |
|
|
| D.Kolev написа: |
...
събота и неделя сигурно ще тествам. |
С какви релета ще тестваш? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|