Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос за 1 усилвателче
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос за 1 усилвателче

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nikolay
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 30, 2004
Мнения: 180
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 6:55 pm    Заглавие: Въпрос за 1 усилвателче Отговорете с цитат

Така, първо... Лееко съм далеч от ламбите Smile
но не съм бос (или не много .. по джапанки съм) с екетрониката Smile

Та по въпроса, Имам 1 уш китарджийкси усилвател с 4 броя ЕЛ34
Преебал се е (демек не работи Smile ) и ми е кеф да го оправя.
Тук съм му свалил схемата, не претендирам че е 100% като на стъпалото. Може нещо да съм объркал..
http://hnikolov.hit.bg/razni/ta.jpg

Та молбата ми е имам няколко ЕЛ34ки, има ли някой лампомер да ми помогне да ги мачнем, и евентуално да дадете някаква по-кадърна схема, че тая е кофти. Не искам обратна връзка през тафа, а и нещо като цяло не е наред в схемата. 1 мой добър приятел вика да му сложа на тва добиче схемата на басман на фендер. Аз се съгласих с него щот с лампите съм малко на Вие, но все пак, какво мисилят тук хората дет разбират?
ПС: Опъвам баса и мисля за бас китара да го ползвам, но искам и за китара да става. Схемата има предусилвателни 2 лампи от която половината от ецц-то не се ползва, и напракитка има 4 триода.

Мерси предварително Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
полугрец
отстранен


Регистриран на: Dec 23, 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 8:42 pm    Заглавие: здр Отговорете с цитат

здравей, разгледах схемата на усилвателя ти и ето моето мнение - схемата е класическа, много Фендери и други са с подобна, щом усилвателя ти е повреден , може би ще е по-добре първо да се отремонтира читаво и след като не ти хареса как работи тогава да се променя схемата му, ООВ не е много дълбока а за пентодния режим в който работят лампите си е почти нормално да я има, няма да е зле за начало , понеже усилвателя сигурно е доста стар, да бъде проверен изходния траф за навивки накъсо и т.н. и после да мачваш лампите, щото ако в изходния има проблем (а тези проблеми често не се виждат; трябва да се мери) тогава звука ще е недостатъчно мощен, изкривен ще е и особено отрязан откъм ниските честоти, ами това е засега от мен, ако мога да бъда полезен и за други въпроси, питай, чао
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolay
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 30, 2004
Мнения: 180
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо благодаря ти много за бързият отговор Smile
И ведната изстрелвам 1 въпрос Smile
Как да проверя дали има намотки накъсо на изходния ? Wink
Евентуално по колко ома трябва да са намотките, и къде се случва да дават накъсо: в първичната или във вторичната намотка ? Smile

Благодаря пак Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
полугрец
отстранен


Регистриран на: Dec 23, 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 11:10 pm    Заглавие: re Отговорете с цитат

много рядко има пробив между първична и вторична, в твоят случай вероятно няма такъв, не така обаче стои въпроса с навивките накъсо, и те се случват най-често във първичната естествено, заради голямата амплитуда на напрежението, особено при двутактните усилватели какъвто е твоят, може да провериш съпротивлението на двете половини на първичната, но дори при изправен траф те може да не са равни напр. за твоят траф може да очакваме съпротивления 70-80 ома, но по-добре е да подадеш 220В напрежение от мрежата м-у средната точка на първичната и някой от краищата и, да мериш тока на празен ход и да очакваш той да е под 5 мА за всяко рамо по равно, ако тока на покой е по-голям може да има нередни навивки, но 100% не може да си сигурен, най-добре е да се премери трафа на уред за индуктивност, като преди това се изчисли по квадратурата на сърцевината и броя на навивките теоретичната индуктивност...ама нещо много се разписах Smile...хайде пробвай метода с тока на празен ход, чао Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikolay
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 30, 2004
Мнения: 180
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2005 9:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелее
да зема да го развия и да го навия наново Very Happy Very Happy Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
IvanAG
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 04, 2005
Мнения: 27
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2005 10:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За ламбите пиши ако решиш да ги мериш - мога да ти помогна с ламбомер Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 26, 2005 11:01 am    Заглавие: усилвател Отговорете с цитат

С мост няма да можеш да измериш индуктивността дори приблизително,защото мери с малка амплитуда където загубите са много големи и показанието е нереално. Измери индуктивността чрез волтметър и амперметър, но при средна индукция - 0.4 - 0.8 тесли. Индукцията се определя като знаеш сечението на магнитопровода и броя на навивките. Ако това не се съобрази може да наситиш сърцевината и да изгориш бобината. Предполагам, че Kenotron е съобразил от схемата възможността за измерване с 220 в, но все пак провери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
полугрец
отстранен


Регистриран на: Dec 23, 2004
Мнения: 92

МнениеПуснато на: Пет Сеп 02, 2005 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

според схемата му предполагам че анодното е около 400-500 волта затова спокойно може да подава на всяка от първичните половини мрежово напрежение
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди