Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Схема на НЧ усилвател с ГК71?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Схема на НЧ усилвател с ГК71?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Дек 04, 2005 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, вие съвсем из-ГУ-кахте.
Човекът намерил траф 2кв и си иска лампи към него.
Демек - пришийте ми балтон към това копче Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 8:49 am    Заглавие: gu Отговорете с цитат

Прескачането на етапи в конструирането може да доведе до неуспех и ...техническа депресия. Книгите се четат отпред назад, а не обратно. Натрупайте повече опит и тогава преминете към този проект, който би затруднил всеки конструктор. "Вервайте ми!"

Последната промяна е направена от Goro на Пон Дек 05, 2005 12:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честно казано с такива напрежения аз (поне засега) не бих искал да си имам работа...Виж, до 400-500 волта - бива. Ама 2000~ Shocked
Не , не!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 12:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

2kV правят такива красиви волтови дъги, които прескачат на по 15-20 сантиметра... имам неприятен опит от релейната станция в казармата Shocked

Аз също съм се ограничил рисърча до 500V
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 12, 2004
Мнения: 190
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 2:43 pm    Заглавие: ПРАВИ СТЕ Отговорете с цитат

АБСОЛЮТНО СТЕ ПРАВИ ТЕЗИ НАПРЕЖЕНИЯ НЕ СА ЗА ВСЕКИ , МНОГО СА ОПАСНИ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТИ .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Bojidar200
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 10, 2004
Мнения: 44
Местожителство: Targovishte

МнениеПуснато на: Пон Дек 05, 2005 9:25 pm    Заглавие: Re: ПРАВИ СТЕ Отговорете с цитат

Съгласен съм с вас! Дори имам страх от транзисторното ми стъпало! Още докато го правех, без да искам бях барнал колекторите на тарзисторите (едновременно и на двете рамена), а стъпалото се храни с +-55Волта Crying or Very sad

Баща ми ще помага Wink .При добро желание може и той да го направи, има голям опит в тази област.

Както бях казал, не съм се втурнал да го правя! Но благодаря за схемните решения.
Единственото ми лампово стъпало е изпълнено с крайни лампи 6хEL34 - анодно 700в; 1-ва решетка -32в; изходна мощност 200вата (синус)
Имам разни впечетления от него. В сравнение с тразисторните стъпала, това нещо не може да се повреди! Както и други.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пипни още някоко пъти 50-60 V и на стари години няма да имаш ревматизъм Very Happy Wink А за 2000 V както се казва:Има стари алпинисти,има и безразсъдно смели алпинисти но стари безразсъдно смели алпинисти няма Wink (има се предвид тези които се катерят без осигуряване).А за уидоу:Дани той тоя божидар е от контингента на куадчо Wink а има и други божидаровци Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз по принцип не харесвам лампи, на коити анода им е отгоре (открит), дори и да му слагаш защитен калпак Wink Това мое мнение се е формирало още от старите лампови телевизори, когато съм се изгарял (съпроводено е с миризма на пържола Laughing ) докосвайки неволно анода на 6П45С. Предпочитам анода да си е отдолу изведен. Още повече ако деца играят в стаята, или пък подпийнали хора се навъртат наоколо Laughing
Затова от "силните" лампи ми харесва ГМ70 (въпреки че още нямам особено желание да се запознавам с нея предвид и нейното доста високо анодно напрежение, а и по финансови съображения - не на самата лампа а на съпровождащите я конензатори, трансформатори, цокли и т.н.). Затова експериментирам с 6С33С и засега резултатите са обещаващи Very Happy Даже през зимата няма да пускам парното в стаята където е усилвателя Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 12:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гого, едно е да те жилне високо напрежение от високоомен източник /1-2мА/, а съвсем друго - изправител за 100мА и отгоре.
Усмъртя те за секунди.
Смъртоносният ток за човек е 5-10мА. Зависи и къде е приложен.
То и в колите е високо напрежението за свещите, но не е особено опасно, че са къси импулси. Все пак, яко друса.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 1:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ultimate написа:
Гого, едно е да те жилне високо напрежение от високоомен източник /1-2мА/, а съвсем друго - изправител за 100мА и отгоре.
Усмъртя те за секунди.
Смъртоносният ток за човек е 5-10мА. Зависи и къде е приложен.
То и в колите е високо напрежението за свещите, но не е особено опасно, че са къси импулси. Все пак, яко друса.


Да бе, естествено че от изправителя направо си те убива! Настъхвам само като си го помисля!

Малко OFF:
Навремето (още по Живковото) работех в конструкторски отдел на един завод за медицинска апаратура. Тогава се произвеждаше популярният навремето български апарат за йонофореза "Йонофоратор" - сигурно много хора са го виждали в зъболекарските кабинети. В работната верига на апарата имаше последователно свързан внесен по "второ направление" предпазител няколко милиампера. В един момент се оказа че се прекратява вноса на този номинал и трябваше да се намери местен заместител. Та един от директорите пусна заповед за изменение - поради липса на този номинал да се използва най-малкият наличен (май около 32мА), който както се сещате щеше да изгори много след като пациента е умрял със сондата в уста Shocked
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 12, 2004
Мнения: 190
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 4:05 pm    Заглавие: защо не си изберете нещо по нисковолтово ?? Отговорете с цитат

защо не си изберете нещо по нисковолтово ??
Схеми има много за по нормални напрежения.
Трябва да се мисли и за околните хора , да не кажа деца които е нормално да проявят интерес към новия усилвател и да не се случва да решат да пипат . Не говоря за температурата на лампите даже .

http://audioportal.spb.ru/forums/archive/index.php/f-11.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди