Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Драйвер ГМ70, ГУ81М
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Драйвер ГМ70, ГУ81М
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 5:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

worker написа:
Благодаря за отговора. аз съм слушал лампови усилватели и съм правел и знам каква е разликата, но може би ви не сте слушали добре направен друг усилвател.

Нещо си в грешка мой човек, аз конструирам еднотактни транзисторни клас А и имам доволно много експириънс в тая област, явно наистина не си слушал добре направен лампов, или нямаш свестни говорители.
Ако случайно си забелязал, темата е "драйвер за ГМ70/ГУ81М"
Всичките ти постове са оффтопик и аз като администратор би трябвало да ги изтрия.
Ако толкова много ти се дискутира, във "флейм уорс" има тема "лампи срещу транзистори", пиши там, тук не е правилното място!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
worker
чете


Регистриран на: Oct 13, 2005
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Чет Ное 03, 2005 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
worker написа:
Благодаря за отговора. аз съм слушал лампови усилватели и съм правел и знам каква е разликата, но може би ви не сте слушали добре направен друг усилвател.

Нещо си в грешка мой човек, аз конструирам еднотактни транзисторни клас А и имам доволно много експириънс в тая област, явно наистина не си слушал добре направен лампов, или нямаш свестни говорители.
Ако случайно си забелязал, темата е "драйвер за ГМ70/ГУ81М"
Всичките ти постове са оффтопик и аз като администратор би трябвало да ги изтрия.
Ако толкова много ти се дискутира, във "флейм уорс" има тема "лампи срещу транзистори", пиши там, тук не е правилното място!



Благодаря за забележката можете да изтриете всичко. Ако дадете някаква реализуема схема на 50 вата стъпало лампово и кажете от къде бих могъл да си набавя свясни лампи и кои да ми навие трансформаторите срещу заплащане бих експериментирал. можеи да е с гу50 или подобна от ново поколение но не и с гу 80 .А за говорителите сте прави не са чувствителни и изискват доста мошност за да се чуват като хората Magestik 10 инча са и са комплект 5 броя но са правени по място защото имах проблем с мястото, така че не са цвете за мирисане колните- но звучат все пак много по-добре от всичко от маркет и сие .Одавна не съм чувал добра лампа и ще истинско предизвикателство да направя нещо.Мерси ако някой се отзове и прати схема на нещо работещо -засега нямам време да експериментирам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 10:16 am    Заглавие: Re: Драйвер ГМ70, ГУ81М Отговорете с цитат

widowmaker написа:
ГРЕШНА СНИМКА


Я какъв драйвер за ГМ70 Laughing Laughing Laughing

Не знаех че моят Eminence Beta10CX може да свърши тази работа Laughing Laughing Laughing

Widowmaker, някакво объркване е станало с линковете към картинките (или по-скоро с имената)?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 11:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто някой е качил нова картинка върху старата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2005 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами кръщавайте ги драйвер едикакъвси, а не само драйвер...
То се отнася и за мене де Mr. Green
Сега ще я кача пак.


_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 10:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

добре изглежда

може би е добре да сложиш и по един резистор ~ 300 ома директно на решетките за стабилност на триодите

5687 не е от най-микрофоничните лампи, но по един резистор на решетката не вреди

айде лепи го и казвай как свирят ГМ70-ките Smile

и друго - 5W ги смятам недостатъчно за 68к резистора - ще пече страшно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Уидоу, много я "галиш" тая лампа Wink с няколко милиампера,я и дай газ Very Happy
_________________
_____________________
aka Airman

世間は狭い!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм фен на малките токове, не обичам да ги пържа...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Дек 07, 2005 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Махни ги тези двата кондензатора, усилване ли не ти достига? Верно че са Сребърно-танталови но нали най-добрият кондензатор е този който го няма.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 16, 2005 9:14 am    Заглавие: Малко встрани от темата, ама все пак... Отговорете с цитат

...замисляли ли сте се да се използва не триод за драйвер, ами например тетрод? Сега експериментирам (все още) с един много добре звучащ чист тетрод - 6Е5П (ама "Е"-то е оборотное Very Happy ) като драйвер за 6С33С и резултатите са много впечатляващи. Определено го предпочитам пред 6Н8С за целта, за 6Н9С изобщо не говоря - тя не може да се справи изобщо с големия входена капацитет на 6С33С. А за ГМ70 нещата би трябвало да изглеждат по същия начин...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Дек 16, 2005 6:06 pm    Заглавие: Re: Малко встрани от темата, ама все пак... Отговорете с цитат

gogo написа:
...замисляли ли сте се да се използва не триод за драйвер, ами например тетрод? Сега експериментирам (все още) с един много добре звучащ чист тетрод - 6Е5П (ама "Е"-то е оборотное Very Happy ) като драйвер за 6С33С и резултатите са много впечатляващи. Определено го предпочитам пред 6Н8С за целта, за 6Н9С изобщо не говоря - тя не може да се справи изобщо с големия входена капацитет на 6С33С. А за ГМ70 нещата би трябвало да изглеждат по същия начин...

От около година ползвам 6Е5П за драйвер и с него клатя 6п45с-работи перфектно Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди