Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

НАЙ-ЕВТИНИЯТ HIGH-END КАБЕЛ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Яну 08, 2006 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
...ПС - не забрявайте да калайдисате голите краища на проводника - най-добре с тинол с високо съдържание на сребро.


Аз мисля, че точно това не трябва да се прави. Най-добре е за проводника да се кримпва позлатен банан (качествен) или позлатена кабелна обувка (за аудио цели) или най-малкото да се присъедини директно. При калайдисването, дори с аудиофилски припой с 2 или 4% (а вече предлагат и със 6%) сребро, се получава допълнителни нежелателни прехода мед-припой и припой-клема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пон Яну 09, 2006 4:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си за преходите

Но според мен при лошо кримпване на кабелната обувка или последваща оксидация на медта могат да се очакват по-големи неприятности.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Sergo
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 23, 2005
Мнения: 231
Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 12:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко след пускането на темата взех мостов кабел 2х1мм^2 просто за проба. Вече със сигурност мога да кажа, че звука е по-добър така. Ефекта е такъв, че високите омекнаха и всъщото време се подобри лекотата с която се възприемат детайлите. Появява се една яснота и бистрота в средните като, че ли преди съм ги слушал през тънко перде а сега съм го махнал. Но омекването на високите за мен беше най-големия плюс, преди много се дразнех от набиващото се цъкане някъде над 10 кХерца. За баса не мога да кажа че е намалял, там лично аз не усещам разлики. Вчера мерих колоните и кабелите с осцилоскоп и спектрален анализатор за да установа дали има намаляване на високите честоти, но се оказа че такова няма! Все пак при мен кабелите са по 6м. и за това може би ефектите за по-силно изразени!

Последната промяна е направена от Sergo на Пон Яну 23, 2006 12:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sergo написа:
Малко след пускането на темата взех мостов кабел 1мм^2 просто за проба. Вече със сигурност мога да кажа, че звука е по-добър така. Ефекта е такъв, че високите омекнаха и всъщото време се подобри лекотата с която се възприемат детайлите. Появява се една яснота и бистрота в средните като, че ли преди съм ги слушал през тънко перде а сега съм го махнал. Но омекването на високите за мен беше най-големия плюс, преди много се дразнех от набиващото се цъкане някъде над 10 кХерца. За баса не мога да кажа че е намалял, там лично аз не усещам разлики. Вчера мерих колоните и кабелите с осцилоскоп и спектрален анализатор за да установа дали има намаляване на високите честоти, но се оказа че такова няма! Все пак при мен кабелите са по 6м. и за това може би ефектите за по-силно изразени!


Каква дебелина е нужна да се вземе ? 2х1мм^2 добре ли е ?

Колоните са с по един БГ20 ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 12:21 pm    Заглавие: diameter Отговорете с цитат

Както писах още в началото, потърси си 0.9 мм диаметър на проводника, което е около 0,64 квадрата...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Пон Яну 23, 2006 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

OFFtopic: С какъв поялник запоявате със сребърен припой ?
Имам цяла ролка със 6% съдържание на сребро, но с поялника който ползвам
немога да го разтопя Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Фев 04, 2006 1:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да отбележа и един факт, който много често, дори и аз прнебрегвам и който може да доведе до много погрешни изводи:

Всеки кабел (било то за колони или интерконект) се нуждае от време за "разсвирване". От личен опит мога да кажа, че е нужно минимум около 100 часа един нов кабел да "просвири". Тогава чак могат да се правят сравнения с други, пак "разсвирени" кабели.
Някои съветват "колонните" кабели да се "разсвирват" с мощен резистор 4 или 8 ома, защото реалните колони имат различен импеданс за различните честоти, други точно обратното - с колоните които ще се слуша кабела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
lishev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 17, 2005
Мнения: 87
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Всеки кабел (било то за колони или интерконект) се нуждае от време за "разсвирване".

Е, сега вече съвсем ме хвърлихте в тъча...
(Bojo, не се засягай)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lishev написа:

Е, сега вече съвсем ме хвърлихте в тъча...
(Bojo, не се засягай)
Какво те притеснява Very Happy С всичко в аудиото е така Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lishev написа:
Цитат:
Всеки кабел (било то за колони или интерконект) се нуждае от време за "разсвирване".

Е, сега вече съвсем ме хвърлихте в тъча...
(Bojo, не се засягай)


В никакъв случай не се засягам. Просто това е факт. Имам различни кабели и мога да демонстрирам на "невярващите" въпросния ефект. А обяснението - оставам на вас. Аз като любопитко съм намерил над 10 обяснения на този ефект (в глобалното село, разбира се). Някои от които доста сериозни, а други детински (въпросните митове и легенди). Само за стръф ще спомена няколко неща: "паметта" на металите и способността им да "поправят" дефектите в кристалната си решетка + скин ефекта.

ПП Аз съм инженер и твърдо вярвам в едноименния подход. Но, ако не мога да си обясня даден факт, не го отричам. Просто понякога за да не полудееш, приемаш че не всичко знаеш и че светът/вселената е безкрайна, както и познанието.


Последната промяна е направена от Bojidar Bojanov на Пет Мар 17, 2006 8:33 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojo написа:
Всеки кабел (било то за колони или интерконект) се нуждае от време за "разсвирване". От личен опит мога да кажа, че е нужно минимум около 100 часа един нов кабел да "просвири


Това изглежда важи и за всеки компонент по пътя на сигнала.
Забелязвал съм го при тест на преходни кондензатори.Там часовете са по-малко, но определено се усеща промяна в звука.
Затова е невъзможно да се направи избор с непосредствено превключване!
А иначе светът е малък, безкрайно е само познанието и човешката глупост( поне така твърдят мъдреците) Wink
_________________
_____________________
aka Airman

世間は狭い!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 8:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има един метал -Тантал ,тел от който изкривен под определена форма и нагрят ,след изстиване навит на макара.Когато се разпъне и нагрее отново заема формите при предишното нагряване Shocked Ние живеем в нелинейна Вселена където законите също са имагинерни Smile Материята в същината си е енергия ,ние също и влиянието е двупосочно .Музиката е поток който преминава през различни среди и всеки материал трябва да **свикне** с този поток.Аз май се отплеснах..... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 10:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Металът всъщност е метална сплав и се казва НиТиНОЛ - т.е. сплав между никел и титан а НОЛ е името на лабораториите, в които е направена сплавта.
Помни си формата, и при възстановяване отдава усилие от порядъка на десетки тонове на квадратен сантиметър. Достатъчно е примерно да се потопи последователно в студена и топла вода.
Прочетете книжката на Йохан Фон Бутлар Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works



Последната промяна е направена от Daniel Petrov на Съб Мар 18, 2006 12:52 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lishev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 17, 2005
Мнения: 87
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това съм го чел някъде за тази сплав, до колкото си спомням, при висока температура се оформя(отлива) необходимата форма, след това на студено се "смачква" до някаква компакта форма и при повторното нагряване си възвръща първоначалната форма. Това не го знаех, че може да упражни такава сила. А с какво се обяснява това явление?
Все повече виждам колко малко знаем за вселената. Всъщност можем да описваме явленията, но не знаем техните причини и същност. Примерно оптиката описва недвусмислено явленията,свързани със светлината, който поне до сега сме наблюдавали, други клонове на физиката се занимават с енергитичните и характеристики, но всъщност няма единна представа за това какво всъщност представлява.

(Май накрая ще ме убедите във вашите твърдения, за сега не мога да ги отричам, тъй като нямам наблюдения, а и не обичам да говоря наизуст)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Направи един прост опит-закачи колоните с по два емайлирани проводника и чуй едно парче.След това същите кабели ги удари на няколко места с чук да се деформират и пак ги чуй Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 2 от 10

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди