Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 4:21 pm    Заглавие: Кабели Отговорете с цитат

Аз много не съм фен на кабел мостовак за дълги растояния. За да се повиши преноса на енергия по многожилен проводник е необходимо да се калайдисат краищата. за последното съм сигурен ,че много от нас го знаят ,но не го правят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 4:51 pm    Заглавие: Re: Кабели Отговорете с цитат

citron написа:
Аз много не съм фен на кабел мостовак за дълги растояния. За да се повиши преноса на енергия по многожилен проводник е необходимо да се калайдисат краищата. за последното съм сигурен ,че много от нас го знаят ,но не го правят.


Нещо не разбрах за калайдисаните краища и преноса на енергия

А мостовака е трепач - аз слушам с такъв Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тука не сме енергоснабдяване, недей говори за пренос на енергия по
кабелите за колоните Razz Мисля, че са други факторите, определящи
звученето на един кабел Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
jimy
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 19, 2005
Мнения: 98
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да Citron, определено и на мен не ми става ясно какво искаш да кажеш. И понятие си нямам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:21 pm    Заглавие: Re: Кабели Отговорете с цитат

Edgecrusher написа:
citron написа:
Аз много не съм фен на кабел мостовак за дълги растояния. За да се повиши преноса на енергия по многожилен проводник е необходимо да се калайдисат краищата. за последното съм сигурен ,че много от нас го знаят ,но не го правят.


Нещо не разбрах за калайдисаните краища и преноса на енергия

А мостовака е трепач - аз слушам с такъв Wink



Калайдисаните краища например подобряват контакта му клемите на усилвателя и кабела. Хубавото калайдисване способства за равномерното разпределение на тока по всички жила съдържащисе в жилото на кабела.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

citron написа:
vitekk написа:
Тука не сме енергоснабдяване, недей говори за пренос на енергия по
кабелите за колоните Razz Мисля, че са други факторите, определящи
звученето на един кабел Smile


Основни параметри са специфичното съпротивление (зависи от проводимите свойства на материала и неговата чистота) от което е произведен проводника и сечението. Последното е съществено за ниските честоти. За високите честоти важен фактор е площа на проводника. Импеданса оказва влияние на честоти на 100Мгх и нагоре.


За мен няма по-добър кабел за аудио от многожилен сребърен кабел с изтеглен въздух от него.

П.с. За постигане на по-голяма площ, гъвкавост и по-малко съпротивление аудио кабелите се правят многожилни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 5:41 pm    Заглавие: Кабел Отговорете с цитат

Кабел, на който трябва да се калайдисват краищата за да се подобри контакта е много подходящ за разклонител.
Аз съм слушал тънки кабели с много силни баси и дебели кабели с малко баси, при това - фабрични скъпи и с безупречни накрайници.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 6:13 pm    Заглавие: кабели Отговорете с цитат

Все още няма кабели с вакум. Има кабели пълни с "глътка чист въздух", с директно екструдирано при изтеглянето тефлоново покритие в инертна среда и телефонни, които непрекъснато се помпят с въздух.
Специфичното съпротивление не е определящото при аудио кабелите, макар че трябва да се съобразява. Качествения кабел, звучи еднакво добре независимо от дължината му. Тогава за какво специфично съпротивление и сечение говориме.
Едножилните кабели имат известен превес пред многожилните.
Теорията за дългите линии е неприложима при аудио кабелите. Те са много по-къси от дължината на вълната, не са съгласувани на входа и изхода и променят характеристичния си импеданс в работния честотен диапазон. Освен това ако сте запознат с теорията за дългите линии я прочетете пак и особено началото, където са направени някои опростявания, допустими за надзвуковия диапазон, но вероятно недопустими за звуковите честоти.
Кабела не са две изолирани дебели жици, добре зачистени в края!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2324

Citron,прочети това и не се занимавай с излишни размисли Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Edgecrusher написа:
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2324

Citron,прочети това и не се занимавай с излишни размисли Wink


Wink Сомо сега да не се вдигне цената на мостовия кабел.

СЕРИОЗНО Темата е интересна имено тя ме провокира. Тази информация не е новост. Радвам се ,че има още хора като вас ценители. Много пъти съм си блъскал главата като съм обеснявал, че един кабел трябва да се разсвири, и че от качествата му зависи звука. не са ме разбирали много до сега. Искам да се ровна в мойта библиотека имам една книжка за Озвучаване там автора е отделил внимание и е направил изследване на проводните линии и се е произнесъл в полза на многожилните, ще направя копие на данните.
Специфичното съпротивление е важно за съгласуване на системата -Говорител-проводник -усилвател, Окраските в звука и загубата на динамика идват често от лошо съгласуване. Там където не се гони пълно hi-fi проблемите се решат със съгласуващи трансформатори, така наречените в практиката токови говорители. Срещали сте ги.
Аз лично винаги за аудио препоръчвам хубав многожилен проводник.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Многожилния е добър за разклонители, но не и за аудио Wink

Иначе за калайдисването са прав - според мен подобрява контактната площ на кабела с клемите, осбено ако ползваш твърд сребърен припой и евтин мостов кабел. Преходите ме притесняват по-малко от окисляването на голата мед.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

citron написа:
Edgecrusher написа:
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2324

Citron,прочети това и не се занимавай с излишни размисли Wink


Wink Сомо сега да не се вдигне цената на мостовия кабел.

СЕРИОЗНО Темата е интересна имено тя ме провокира. Тази информация не е новост. Радвам се ,че има още хора като вас ценители. Много пъти съм си блъскал главата като съм обеснявал, че един кабел трябва да се разсвири, и че от качествата му зависи звука. не са ме разбирали много до сега. Искам да се ровна в мойта библиотека имам една книжка за Озвучаване там автора е отделил внимание и е направил изследване на проводните линии и се е произнесъл в полза на многожилните, ще направя копие на данните.
Специфичното съпротивление е важно за съгласуване на системата -Говорител-проводник -усилвател, Окраските в звука и загубата на динамика идват често от лошо съгласуване. Там където не се гони пълно hi-fi проблемите се решат със съгласуващи трансформатори, така наречените в практиката токови говорители. Срещали сте ги.
Аз лично винаги за аудио препоръчвам хубав многожилен проводник.


Човеко,само погледни какви ги плещиш Shocked
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Човеко,само погледни какви ги плещиш Shocked[/quote]

Моля Ви ако не представлява трудност, да прочета вашите доводи и изследвания подкрепени с теория. Нека бъдем етични един към друг.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:49 pm    Заглавие: кабели Отговорете с цитат

Citron, извинявай но май бъркаш специфично и характеристично съпротивление. И как ги съгласуваш шпикер кабелите? Ами комплексния импеданс на товара? Каква токова обратна връзка - какво ще стане с АЧХ на колоната?
Многожичния кабел има по-голяма сумарна обиколка на жилата, но когато се окисли - има по-голяма окислена повърхност. Обикновено тънките жила не са изолирани (изолирани са при литцендрата) и от контакта на полупроводящия окис се получават нелинейни изкривявания.
Приятелски те съветвам, преди да започнеш подобна дискусия сериозно да се подготвиш.
Все още няма публикувана приемлива теория, нито някой си публикува изследванията. А някои фирми дори сами си изработват технологичното обурудване за стотици хиляди долари за дз не им откраднат технологичните тайни. Така, че търпеливо ще трябва да почакаш, а през това време щом ти е интересно сериозно проучи проблема.


Последната промяна е направена от Goro на Пет Мар 17, 2006 1:00 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

citron написа:
...Там където не се гони пълно hi-fi проблемите се решат със съгласуващи трансформатори


Абе знаех си, че има нещо гнило около ламповите усилватели, нали и там е така, ама интересно защо ги продават толкова скъпо?
Shocked Shocked Shocked
Явно е (полу)празно, а не пълно Хай-Фи... Mr. Green
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди