Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели interconnect (чинчове)
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели interconnect (чинчове)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 5:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lozef написа:
А ти как измери индуктивност на кабел, когато имаш и капацитет вътре т.е комплексен товар Idea А Господин капацитет ExclamationС пет различни честоти ще ти извадя пет различни разултата Very Happy И вземи се извини Exclamationна Велински защото не си прав Idea

Пич, има си методика, но предвид демонстрираното болезнено самочувствие, няма да ти губя времето да ти обяснявам. Отвори си книгите сам или виж в интернет Smile

lozef написа:
А Господин капацитет

Нямаш си представа колко малко грешиш като ме наричаш така Smile ПОне в моята си скромна област.
Ако искаш на РМ мога да ти пратя:
-заглавията международните ми публикации,
-на реализираните ми големи международни проекти - разбирай продавани в много милиони бройки в целия свят
- на печелените международни конкурси
- на научните и образователни степени които съм защитил, във връзка с работата ми в Европа

Колкото до това, че аудиото ми е хоби, а не професия - браво на позналите!
Написал съм го сам в профила си и нямаше нужда да се отгатва и тържествено да се обявява. Smile

Изобщо, трудно ми го побира кратуната, как може една чисто техническа тема, при това от хоби интерес (!) да става повод за заяждане, нападки пренебрежителни подмятания и демонстрация на болезнено самочувствие ...
Може би е от липсата на адекватна реализация ....
Този манталитет никъде не го видях по онази Европа към която уж всички се стремим... Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 5:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 5:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alnico написа:
единици хай-фисти притежават системи които позволяват да се чуе разлика при аудиокабелите , твойта е адски далече от такава повярвай ми Wink

Приятел, .... къде написах, че съм слушал кабели на моята, презряна от тебе система? Smile Нещо си много бърз в изводите/писането/говоренето...
Просто имам къде да слушам и експериментирам, с помощта на един непредубеден, интелигентен и професионално ангажиран с аудио приятел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 5:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никой не те кара да пишеш тук, правиш го по свое желание...
И друго - погледни си внимателно темата, все си мисля, че от теб започна всичко...
И още нещо с риск да го изтълкуваш като заяждане:
Усилвателят ми, да, А+В-то или така наречения ДоГК, (постояннотоковата версия) има температурна несиметрия от порядъка на 30-на миливолта, няма нищо общо като звук с твоите хоум мейд 405-ци и е на светлинни години от тях като звук...дори да са с правилно настроени мостове.
Желанието ти да имаш такъв усилвател ще си остане само желание, нещо не ми харесваш като клиент... Не са само парите, които определят желанието ми да ги правя и продавам тия усилватели...
Има хора, които колкото и да са склонни да платят за нещо мое, ентусиазмът им остава във сферата на мечтите... ти клониш към тази категория...
Всъщност след като си навътре в материала, не мисля, че е проблем да се справиш и сам - на мене лично ми отнема 20 минути да сметна една схема с подбиране на режимите, пък даже средно по електротехника нямам, да не говорим за висше...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bis
има опит
има опит


Регистриран на: Dec 01, 2005
Мнения: 111
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Апр 03, 2006 5:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето още малко по темата за кабелите в един друг форум. Ще ми е любопитно да прочета Вашите коментари по написаното, ако сте заинтригувани.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 8:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

widowmaker написа:
Не вярвам някой от хората, които се занимават сериозно с правенето на усилватели да ти даде информация по този въпрос...
Първо - тия хора във форума са малко.
Второ - обикновено тези неща не се споделят, както казваше един приятел по повод на една отработена технология - "от какъв зор да ги светваш?"

Ми щото е форум друже! Ако искаш го споделяш, ако не искаш - не. Аз лично много се чудех как така разработката в някоя водеща фирма изведнъж става достояние и на другите в бранша, докато не го видях с очите си. Просто тези дето правят cutting edge нещата са много над дребнавия профеисонален егоизъм. Тях ги мотивира удовлетворението да създадат и споделят, да са първи. Освен това, моята нова разработка има много по-голям шанс за усъвършенстване ако я споделя с вас, вместо да си я пазя. Примери в историята на електрониката - колкото искаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 8:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво, я сподели новата си разработка и ние простолюдието да видим
cutting edge технологиите Smile Ще ми е интересно, не само на мен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
Импеданса на кабела е различен в честотния диапазон, ....

Уидоу, ти като си толкова правоверен, що не го зачислиш този младеж към графата БИСЕРНА мида за ЕЙ ТОВА му изказване?
Виждал съм те да го правиш на други хорица по далече по-дребнави поводи. Evil or Very Mad
Този младеж как въобще е минал в следващия клас без да го усетят колко не е чел по елементарна електротехника. Twisted Evil
Приятелю, аз съм вече не толкова млад та ми е повече весело, отколкото да се паля...
Форума наистина ми се стори сериозен заради няколко човека - Жоро, Загорка, донякъде ти ...
Но като гледам как една чисто техническа тема от професионален и хоби интерес го превръща в кучешка детска градина с джавкащи лични нападки ... не-е-е!
На светлинни години сме от онези към които се стремим!
Имал съм професионалното щастие да работя с водещи световни специалисти и онова което не спира да ме възхищава е скромността и толерантността към колегията, право пропорционални на ранга на ерудиция и авторитет. Без значение колко млад и неопитен е колегата ти насреща...
Нищо подобно не виждам тук Crying or Very sad
Е га си, и всичко това от една тема за ... кабели... ми то е срамота Exclamation
Благодаря на Жоро, че сподели своите наблюдения и разсъждения, които напълно съвпадат с моите. Поне още някой се е сблъскал със същото, не е било грешка на моя тест... За съжаление изводите са нееднозначни и са предмет на неопределеното бъдеще...
Хайде останете си със здраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 8:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

vitekk написа:
Иво, я сподели новата си разработка и ние простолюдието да видим
cutting edge технологиите Smile Ще ми е интересно, не само на мен Smile

С удоволствие - ти от GSM и Bluetooth SOC ASICs интересуваш ли се?
Освен това, чети с разбиране - казал съм МОЯ не защото имам предвид нещо конкретно , а за по-добра разбираемост на тезата ми...
И ... моля те, не обиждай уважаваните членове на форума, наричйки ги простолюдие. Не е коректно от твоя страна Smile
бъди здрав!


Последната промяна е направена от Маниакален тип на Вто Апр 04, 2006 8:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Младежът ще отговори, че ако още малко почетеш и понаучиш, може и някой друг да иска да сподели нещо интересно с теб.

Специално за импеданса на кабелите - ми разрови се из дебелите книги (а не в учебника от 8-ми клас, който ти явно си изял с кориците, браво на теб).

Дотука ти си осра темата сам, че я и препика без извинение отгоре.

Ето за малко просвещение, написано е като за идиоти и google ми го вади като първи линк: http://www.epanorama.net/documents/wiring/cable_impedance.html

Ето още един ако първия ти е скучен:
http://home.pacific.net.au/~marcop/ciocahalf.htm

Ето и една простичка формулировка, написана от някой младеж като мен:

Impedance represents the total resistance that the cable presents to the electrical current passing through it. At low frequencies the impedance is largely a function of the conductor size, but at high frequencies conductor size, insulation material, and insulation thickness all affect the cable's impedance.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:01 am    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:

Дотука ти си осра темата сам, че я и препика без извинение отгоре.

Друже, предвид неприличните думи и оскърбителния ти език, напълно несъвместими с добрия тон и възпитание, намирам за безполезно да чета повече твои постове. Считай боцкането по клавиатурата в отговор на мои питания за безполезен разход на калории Wink
Остани си със здраве!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво написа:
velinski написа:
Импеданса на кабела е различен в честотния диапазон, ....

МОЛЯ? ТИ ТОВА КЪДЕ ГО ЧЕТЕ?
НАмери ми я тази формула за импеданс в която участва честотата!
Що не си преговориш учебниците по елементарна електротехника преди да демонстрираш "знания"?

Понеже ти самият говориш за импеданс той се изчислява така:
Z=R+jwL като приемаме че реактивната съставка е индуктивна (сиреч индуктивността на кабела е по голяма капацитета) от там се получава след заместване на кръговата честота:
Z=R+j2пfL от където респективно е ясно че импеданса е зависим от честотата на сигнала при допускане че активното съпротивление на кабела е константно (а то обикновено е така!)
Надявам се да съм ти отговорил на въпроса и може би ти също трябва да прочетеш малко за комплексния анализ в електротехниката.
Без да оставаш с лоши чувства.
Wink Wink Wink
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !


Последната промяна е направена от Fenkiller на Вто Апр 04, 2006 9:03 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти просто си смешен stupid

Аз така и не разбрах кога и с какво съм те оскърбил, ма явно душата ти е лесно ранима...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:11 am    Заглавие: Re: Интерконекти Отговорете с цитат

Fenkiller написа:
Понеже ти самият говориш за импеданс той се изчислява така:
Z=R+jwL като приемаме че реактивната съставка е индуктивна (сиреч индуктивността на кабела е по голяма капацитета) от там се получава след заместване на кръговата честота:
Z=R+j2пfL от където респективно е ясно че импеданса е зависим от честотата на сигнала

Вместо отговор, че ме мързи да отварям книги, за да ти цитирам автори и формули.
Goro написа:
...характеристичното съпротивление е чисто активно и е sqrt(L/C).


И още нещо - практическо, та белким ти е по-лесно да разбереш.
Ти като си купуваш кабел на който пише колко Ом е, видял ли си да пише за каква честота са тези омове?
Пробвай във формулките си да заместиш R с ~0 Ом и непременно намери място за капацитета на кабела, щото той никак не е пренебрежим!
Ще видиш как честотата се съкращава и повече не участва в определяне на импеданса.
Уф, уморих се Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:43 am    Заглавие: Re: Интерконекти Отговорете с цитат

Иво написа:
Fenkiller написа:
Понеже ти самият говориш за импеданс той се изчислява така:
Z=R+jwL като приемаме че реактивната съставка е индуктивна (сиреч индуктивността на кабела е по голяма капацитета) от там се получава след заместване на кръговата честота:
Z=R+j2пfL от където респективно е ясно че импеданса е зависим от честотата на сигнала

Вместо отговор, че ме мързи да отварям книги, за да ти цитирам автори и формули.
Goro написа:
...характеристичното съпротивление е чисто активно и е sqrt(L/C).


И още нещо - практическо, та белким ти е по-лесно да разбереш.
Ти като си купуваш кабел на който пише колко Ом е, видял ли си да пише за каква честота са тези омове?
Пробвай във формулките си да заместиш R с ~0 Ом и непременно намери място за капацитета на кабела, щото той никак не е пренебрежим!
Ще видиш как честотата се съкращава и повече не участва в определяне на импеданса.
Уф, уморих се Crying or Very sad

Мързелът не е добър помощник!
Кабелите на които пише омове са само коаксиални и това не е импеданс а вълново съпротивление което бива 50ома,75ома и 300ома.
Като тук става въпрос за съгласуване на антенно фидерни трактове за високи честоти (задължително над 100MHz) и не виждам това какво общо има.
На другия въпрос:няма съпротивление 0 дори и при свръх проводниците.Капацитета играе важна роля но ако си запознат с преноса на реактивна енергия щеше да знаеш че тя е паразитно явление и винаги е вредна независимо от посоката и(индуктивна или капацитивна) като и в двата случая е съпроводена със загуби.Реактивната енергия е пряко свързана със реактивния характера на товара(кабела плюс входното стъпало). Тъй като няма и безиндуктивен кабел то идеалният вариант е капацитета на кабела да е равен на индуктивността (казвам го по просто иначе става въпрос за Xc и XL) Тогава реактивната енергия се унищожава. Поради тези и много други причини различните дължини кабел звучат различно.Лошото е че такъв оптимум се намира трудно и е въпрос на опити а не само на скъпи кабели!
Иначе успех в измерванията!
Wink
А да не забравя честотата никъде не се съкращава и винаги е участвала в импеданса и ще участва и занапред освен ако съм подминал някое фундаментално откритие което да праща закона на Ом по дяволите!!!
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди