Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели interconnect (чинчове)
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели interconnect (чинчове)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги, не мога да разбера защо когато става въпрос за кабели, винаги се започва с импеданса.Той има повече отношение към количеството на сигнала, отколкото към неговото качество.( имхо)
Мисля, че е под нивото на форума да обсъждаме как се определя Z!
Горепосочените формули не обясняват как се пренася енергията на муз. сигнал.Освен това около кабела има диелектрик който също участва в процеса и там явленията са далеч по-интересни!
Форума е за това да се обменят мнения м/у хора които нещо ги обединява в името на една обща цел!
Живи и здрави!
_________________
_____________________
aka Airman

世間は狭い!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 10:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата я заключвам, че скоро приключи една война и не искам да започва нова.

Добрият тон е много важен.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 10:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Che няма нужда да заключваш темата , война с аудиолаици не може да се води поради простата причина че общата цена на системката на Ивчо струва малко по-малко от един качествен кабел.. Very Happy

Иво написа:
Имал съм професионалното щастие да работя с водещи световни специалисти !


престани да лъжеш не си виждал аудиоспециалист през животат си нито пък такъв е обърнал внимание на мнението ти Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 1:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ифко пифко от самолет е ясно че аудиото ти е хоби и специалистите който споменаваш са специалисти ...ама по нещо друго Very Happy

п.с. само да ти напомня че на системата която притежаваш в момента не можеш да различиш градинска тел от сребро , просто в далечното минало и аз съм притежавал не една и две такива системи който се хранят с звук , всеки един компонент от такава система си отхапва от звуковата картина и накрая до теб стига една огризка.... Crying or Very sad
и след всичко това ти обясняваш в хай-фай форум че изследваш кабели Shocked Very Happy и очакваш някой да те вземе на сериозно.. Very Happy
голям мъж си стисни зъби и се опитай да преглътнеш факта че повечето неща в аудиото тепърва ти предстоят да научиш Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Вто Апр 04, 2006 1:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alnico написа:
...такива системи който се хранят с звук , всеки един компонент от такава система си отхапва от звуковата картина и накрая до теб стига една огризка.... Crying or Very sad


Иво,респект!!!

НЯМА ПО-ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЗА ПОСРЕДСТВЕНА ТЕХНИКА!!!

prayer prayer prayer prayer prayer
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.


Последната промяна е направена от Rumen Zografov на Вто Апр 04, 2006 7:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 3:58 pm    Заглавие: Re: Интерконекти Отговорете с цитат

Колега, качествата на кабела се определят от качествата на материалите от които е направен проводника. Хубавите кабели са около с капацитет около 20pF, над 300pF става критично. номиналната Дължината не при хубав кабел не променя качеството на звука. Скъсяването може да доведе до повдигане нивото на сигнала и съответно дължината да намали нивото. Знаеш сам, че с увеличаване на честотата енергия се разпределя от вътре навън, важна е електронната решетка. Разликите се хващат най-вече на слух, на много чувствителни системи особено при лампови усилватели и с говорители над 90db чувствителност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 4:56 pm    Заглавие: Re: Интерконекти Отговорете с цитат

citron написа:
Хубавите кабели са около с капацитет около 20pF, над 300pF става критично. .

Обикновено капацитета на кабела е разпределен и за това за даден тип се дава в рF/m. В горното такава мярка ли имаш предвид или капацитета за конкретна дължина на даден кабел?
Освен това, забелязал съм , както и Жоро - вж. предните постове, че величината на капацитета, индуктивността, както и тяхното отношение не влияят пряко и непременно в някаква посока на качеството.
Ти имаш ли някакви наблюдения в тази посока?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 7:52 pm    Заглавие: Молба Отговорете с цитат

Успокойте духовете, моля Exclamation

Поздрави,
Freestate
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 04, 2006 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво, следващият ти пост, започващ по подобен начин, независимо към кого е адресиран ще ти е последния тук!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 8:47 am    Заглавие: Кабели Отговорете с цитат

Когато ореди 20 поста от теб написани, и преди да се хлъзнеш по високомерния тон, ти казах да дойдеш първо и да послушаш за какво става дума, ти май това не го прочете с необходимото внимание или просто както повечето неща си го подминал с пренебрежение, затова:

АМАТЬОР в аудиото си ти, което е очевидно и факта, че се занимаваш с измервания в сферата на мобилните комуникации не те прави с нищо професионалист в областта на високата вярност на звука. Ако мислиш, че високата ти квалификация и контакти в твоята област можеш механично да пренесеш тук - НЕ ! Познанията ти с нищо няма да ти помогнат, затова обърни внимание за последен път за какво става тук дума и надскочи както вече писах "преднамерения си скептицизъм". Наистина пътя дотук е много дълъг и не си мисли, че знаеш изобщо нещо в тази област.
Това е наистина приятелски съвет, защото изглежда не ти е известно, но много "научно подковани обективисти" са били отстранени от нашият кръг от "аматьори и клакьори" (как само се плъзгаш по толкова познатата ми терминология) защото си мислят, че могат да пренесат "обективистките" си подходи тук. С много малко думи: Така много скоро ще бъдеш баннат, не че е проблем за някого, но ако искаш наистина да научиш нещо, забрави какво знаеш и бъди с отворено сърце и сетива!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 10:13 am    Заглавие: Re: Кабели Отговорете с цитат

kirilov написа:
... ти казах да дойдеш първо и да послушаш за какво става дума ...

Здрасти кирилов,
имам едно питане по написаното от тебе:
допускаш ли, че е възможно човек да чете и пише във форума без непременно да идва там и да слуша това, което слушате вие?
И защо не допускате ти и ясно очертания ви приятелски кръг (моите уважения!), че всеки регистриран юзер със заявени интереси в областта на форума, може да пита и разисква колко му е нужно по технически теми от интерес?
Защо вместо в темата да останат само наистина релевантните постове, се намърдаха хапливи и унизителни за самите им автори писания по адрес - лични квалификации към питащия, окачествяване на звуковата му система и прочее безсмислици?
Нещо любопитно - в течение на глупавия спор, получих повече от 10 лични съобщения от уважаващи себе си хора, които ме увериха, че е безсмислено да влизам в спорове с вашето обкръжение, като без изключение дават една и съща оценка на културната ви недостатъчност, която писмено демонстрирате на различните от вас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy абе Ифко ти или си много тъп или селската чест ти е в повечко(предполагам че е второто) Wink ..едно от тия 2 неща ти попречи да разбереш простата истина че си много назад с аудиоматерията...
виж си моляте системата Shocked Shocked Crying or Very sad с такава система спокойно може да заявиш че няма разлика между мп3 и оригинал , обаче ти изследваш кабели с нея Very Happy Very Happy
изследваш кабели ама личните са ти такива от 1,50лв (виждат се)
няма хай-фист по света използващ би-ампинг (запиши си го) ти освен че си го направил си използвал различни усилватели Shocked Very Happy
Господин Greenhorn (ако не знаеш какво означава последната думичка питай някой който е чел Карл Май) изследването на аудиокабелите не е лъжица за твойта уста
искаш да изследваш микроорганизми ама нямаш пари за микроскоп Very Happy
Горо се опита да ти обясни че изследванията базирани на измервания не обясняват нищо до този момент , става въпрос за истински измервания не за теоретизиране по темата на лаик с система струваща по-малко от метър качествен кабел Wink
няколко пъти те каня за да можеш да разбереш истината-0889626590 за разлика от теб съм сменил всички Нордост-и и повечето Ван Ден Хул-и Wink
п.с. а с тези дето са ти пратили лични може да основете партия-аудиолаици Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Сря Апр 05, 2006 11:13 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 10:43 am    Заглавие: Ей, недейте така! Отговорете с цитат

Хора, ако бяхте отделили цялото това време и енергия да ми отговорите на някои от питанията в други теми, щяхте да сте инвестирали по-добре, да получите истинска признателност от моя страна и евентуално да помогнете (не само на мен) за научаването на нещо полезно. Sad
Вие си знаете, де...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 11:11 am    Заглавие: Re: Ей, недейте така! Отговорете с цитат

Markoff написа:
Хора, ако бяхте отделили цялото това време и енергия да ми отговорите на някои от питанията в други теми, щяхте да сте инвестирали по-добре, да получите истинска признателност от моя страна и евентуално да помогнете (не само на мен) за научаването на нещо полезно. Sad
Вие си знаете, де...


Марков никой не е длъжен да отговаря , не мислиш ли ?
недей да говориш за инвестиция че ми става смешно Wink
отговор не си получил единственно на бисерният ти въпрос -
какво мислите за харектеристиките им Very Happy от една партия сте с Ифко
и той още не е разбрал че 5 аудиокомпонента с еднакви храктеристики свирят по 5 различни начина Wink
В Грундика няма смисал да се инвестира а колонките трябва да се чуят за да се даде мнение Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 11:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей, ама защо така троснато?! Аз не се опитвам да ви насилвам за отговори. Пък и не е срамно да си лаик, ако го признаваш и не задаваш малоумни въпроси. Впрочем, няма глупави въпроси, а предимно глупави отговори на този свят. Ениуей.
Не исках да ви прекъсвам дискусията, щом вие самите си я харесвате. Пък ще почакам настрани, да влезете пак в профи настроение и да позагърбите личните дрязги. Rolling Eyes
Отново се извинявам, ако досаждам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди