Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели interconnect (чинчове)
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели interconnect (чинчове)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 1:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Markoff написа:
Ей, ама защо така троснато?! Аз не се опитвам да ви насилвам за отговори. Пък и не е срамно да си лаик, ако го признаваш и не задаваш малоумни въпроси. Впрочем, няма глупави въпроси, а предимно глупави отговори на този свят. Ениуей.
Не исках да ви прекъсвам дискусията, щом вие самите си я харесвате. Пък ще почакам настрани, да влезете пак в профи настроение и да позагърбите личните дрязги. Rolling Eyes
Отново се извинявам, ако досаждам.

Виж, форумът е място, където се обменят идеи и знания, т.е. процеса е двустранен.
Всъщност нещата реално са следните:
Някой задава тъп въпрос или прави идиотски констатации, а после се сърди, когато някой му е отговорил по начин, различен от тоя, който е очаквал.
Е, да, истината трудно се преглъща, особено ако вече са ти промили мозъка с глупости.
Много хора гледат на форума като на място, откъдето могат да изтърмъчат нещо на аванта и правейки го това даже не се сещат да кажат след това: "ама вие бяхте прави". Да, трудно се пада по гръб...
Още веднъж - това не е ПУЦ, нито вечерно училище, това е място за обмен на опит и знания - ОБМЕН!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ми що не си го направите форума в кварталната градинка, сами да си се хвалите колко сте напред с материала. установих със сигурност колко напред сте в арогантността и самохвалството, особено когато не знаете какво да отговорите на дадено питане.
Клиничен Образец за болнаво самочувствие:

Много хора гледат на форума като на място, откъдето могат да изтърмъчат нещо на аванта и правейки го това даже не се сещат да кажат след това: "ама вие бяхте прави".

Марков, братче, откажи се! Получих към 20 ЛС от очевидно уважаващи себе си хора, които ме съветваха да се откажа от безсмислено дърляне с тези юнаци, с накривени калпаци Smile
аз трудно зарязвам начинанията си, но като гледам - ще излязат прави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 2:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж, изобщо няма да коментирам последния ти пост, не си струва да навъртам "моточасове" на клавиатурата си.
Ти нямаш поглед върху нещата, не ние.
Твоето аудио чудо всички сме го слушали/правили - преди доста години, обратното обаче не се е случвало. Ти даже не знаеш тия, с накривените калпаци на каква апаратура слушат, какво остава да си я чул.
Мери си кабелчетата и не се занимавай с "глупости", нали си велик, с международно признание. Не си струва да се занимаваш с нас, под нивото ти сме - слушаме широколентови говорители в рупори с някакви мижави 3-4 ватови еднотактни усилватели и ползваме мостови кабел за ел инсталации да си "закачим" въпросните фулрейндж-и.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обещавам повече да не задавам въпроси в професионални форуми. Ще питам зарзаватчийката си за усилватели и колони вече...
Ех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Markoff написа:
Обещавам повече да не задавам въпроси в професионални форуми. Ще питам зарзаватчийката си за усилватели и колони вече...
Ех!


Не,по-добре попитай Ивчо - той е доайенът на аудиото в България!!! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се карайте един с друг. Няма смисъл.
Ние явно стоим от двете страни на пропастта.
Според мен е на-добре да се видите на живо. Така ще се оправят нещата.
Наздраве на всички!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3aropka написа:

Според мен е на-добре да се видите на живо. Така ще се оправят нещата.


И това крие своите рискове...може начинът на "оправяне" да не е много благоприятен за някоя от страните,което е жалко Embarassed
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

покрай тоновете спам и откровена простотия ще се опитам да провра един въпрос с лека покана за заключение по темата.
Моля не пишете нищо различно от разискваната тема!
1 извод е, че комплексния импеданс не влияе качеството на звука.
2 извод - по-скоро конструкцията и материалите на проводника и диелектрика са определящите.
В този ред на мисли - имам все посребрени,многожилни коаксиални (не радиочестотни и радиочестотни) кабели с тефлонова изолация с различен импеданс.
Свирят различно!
Моля за вашето разсъждение, че зациклих....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 4:34 pm    Заглавие: Изводи Отговорете с цитат

Както е извод, че комплексният импеданс не влияе на качеството на звука, също е и извод, че многожилните кабели не сирят на по-високото ниво на едножилните.

Хайде опитай да направиш най-евтиния си хай енд кабел както със съвсем приятелски намерения постнах тази тема и след като установиш чисто субективно огромните разлики в полза на едножилния, след това се опитай да съставиш физически или някакъв друг теоретичен модел на поведението на кабела, за да не даваме ние мнение.

Това вече ще бъде огромна стъпка в посоха на преплитане ка квалитативния и квантитативния подход при изучаването на поведението на колонните кабели.

Този ми съвет е продиктуван от поста ти, че имаш посребрени (и все) многожилни кабели.
Опитай да съпоставиш едно и многожилните, за да определиш първо тази фундаментална разлика, а после ще ти бъде далеч по-лесно от гледна точка на апроксимациите, които ще ти се наложи да направиш, за да съставиш някакъв модел на кабела...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво-бих бил доволен ако обясниш защо при многожилен кабел 1 квадрат съставен от малко на брой но дебели жички имаме повече високи от колоната докато при 2,5 квадрата многожилен съставен от много на брой но тънки жички високите са по-малко(освен това има и разлики в горните среди ).И двата многожични кабели обаче отстъпват на едножилен!Става въпрос за обикновенни медни кабели-евтини са можеш да си ги купиш, да мериш ,да стигнеш до някакви изводи и да споделиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 5:42 pm    Заглавие: Re: Изводи Отговорете с цитат

kirilov написа:
Хайде опитай да направиш най-евтиния си хай енд кабел както със съвсем приятелски намерения постнах тази тема..

Кирилов, четох ти темата за едножичковия кабел с интерес и намерение да опитам веднага щом мога (имам време)! Там въпроси няма, поради очевидното свидетелство на много хора за същия резултат.
Подскажи ми обаче, дали такова решение (едножично) от чисто практически съображения, приложимо ли е при interconnect кабелите ЦД - амп ?
Най-малкото, предвид относително виското изх. съпротивление на ЦД-то и още по-високото входно на ампа, не се ли налага interconnect-а да е екраниран?
Ако това е така, не изключва ли едножичното решение?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Маниакален тип
отстранен


Регистриран на: Mar 25, 2006
Мнения: 87

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 5:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gps написа:
Иво-бих бил доволен ако обясниш защо при многожилен кабел 1 квадрат съставен от малко на брой но дебели жички имаме повече високи от колоната докато при 2,5 квадрата многожилен съставен от много на брой но тънки жички високите са по-малко(освен това има и разлики в горните среди ).И двата многожични кабели обаче отстъпват на едножилен!Става въпрос за обикновенни медни кабели-евтини са можеш да си ги купиш, да мериш ,да стигнеш до някакви изводи и да споделиш!

Въз основа на тези ти наблюдения, които донякъде потвърждават онова, което съм виждал и аз, все съм се чудел защо т.нар. for audio кабели за колони ги правят с голям брой много тънки жички...
Намерих следния отговор, като си разплетох 3-4 см от колонния кабел и забелязах, че HAMA са ги навивали и групирали по особен начин, който е описан и обяснен от Cardas.
Твоите (и мои минали) наблюдения най-вероятно се отнасят до кабели със стандартно навити нишки, което определя резултата за който пишеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DJ Popa
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 25, 2005
Мнения: 182
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво , по-голяма смешка от тази , че импеданса е независим от честотата , не съм чувал , честно ти го казвам. Не знам с какви световни "светила" си работил , ама за мен ти си нямаш понятие от фундаментални неща , приятелю. След като импеданса , който включва в себе си сумата от активните и реактивните съпротивления не зависи от честотатаз на електрическия сигнал , то обясни ми тогава нещо съвсем просто-КАК ТОГАВА АДЖЕБА РАБОТЯТ ПАСИВНИТЕ ФИЛТРИ ??? Или сега ще кажеш , че техния импеданс няма нищо общо с този на кабелите? Най-добре си прочети един учебник по основи на електротехниката преди да пишеш и да обиждаш наред всеки , който се опита да ти коригира грешните разбирания !!! Тук не е форум за предучилищна подготовка все пак !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 6:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Кирилов, четох ти темата за едножичковия кабел с интерес и намерение да опитам веднага щом мога (имам време)! Там въпроси няма, поради очевидното свидетелство на много хора за същия резултат.
Подскажи ми обаче, дали такова решение (едножично) от чисто практически съображения, приложимо ли е при interconnect кабелите ЦД - амп ?
Най-малкото, предвид относително виското изх. съпротивление на ЦД-то и още по-високото входно на ампа, не се ли налага interconnect-а да е екраниран?
Ако това е така, не изключва ли едножичното решение?


Едножилното решение не се изключва според мен и при интерконекти (защо жилото да не е солидкор?), дори мога да посоча и личния опит на Freeman със 2 солидкор проводника за интерконект. Боби, още ли ги слушаш така?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди време правих интерконект, който представлява найлонов маркуч /каквито продават по железариите, прозрачен, материала е полиетилен/, май беше ф6 (външно) върху който са навити спираловидно с определена стъпка три единични голи медни проводника 0.5 mm, всичко това съм бандажирал с тефлонова лента, отгоре Al фолио (домакинско) и вкарано в термошлаух ... бая играчка ;) и не знам дали си заслужаваше. Измервания не съм правил никакви.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.07 секунди