Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - "Чинчове"
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

"Чинчове"
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 12:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

beauty_divine написа:
jimy написа:
Параметъра е контактното съпротивление, което пък зависи от качеството на връзката. Фактически такова съпротивление съществува в точките на свързване на два детайла /кабел-кабел; кабел-конектор; конектор-конектор/. Разбира се, измерването му е свързано с наличието на съответната измервателна апаратура. Говорим за измерване на милиомове и дори на микроомове, което с обикновен мултицет е невъзможно.

Все пак, освен контаката, имаме изолатор.
Кои негови параметри, като проводимост, диелектрични загуби, капацитет между тоководещите части...биха повлияли качеството на звука?

От ортодоксална гл. точка при интерконекторите само капацитетът би влиял забележимо, поради относително високоомните вериги. Докато при свързващите кабели към колоните важни са индуктивността и омическото съпротивление - поради нискоомните вериги. Аудиофилите обаче обръщат внимание на много други неща. Както на пренебрежимите съставни на импеданса, така и на чистотата на материала, едножилен или многожилен е проводника, вид на изолацията и пр. Тези въпроси са дискутирани много пъти във форума. Общото мнение е, че това, което изглежда необяснимо днес, ще си "намери майстора" в бъдеще. Важното е, че чувствително ухо, при добра апаратура, "чува" материала и дебелината на проводника, вида и производстводителя на лампите, кондензаторите на захранването и т.н. Повечето необясними, но вече международно приети истини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук му е мястото да попитам кои измерими параметри на кондензаторите по пътя на сигнала, развалят или "оправят" звука?
Ако са по-ясно определени от тези на кабелите и т.н. поне един проблем по-малко: мериш - слагаш (или хвърляш) Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 5:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж шеговитата статия на Жоро "ЕДИН ПОДСЛУШАН РАЗГОВОР МЕЖДУ КОНДЕНЗАТОРИ". Чукни "Начало" в ляво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ultimate написа:
Виж шеговитата статия на Жоро "ЕДИН ПОДСЛУШАН РАЗГОВОР МЕЖДУ КОНДЕНЗАТОРИ". Чукни "Начало" в ляво.

Статията е ЖЕСТОКА Exclamation Very Happy
Хем се кефих, хем се замислих...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimy
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 19, 2005
Мнения: 98
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

beauty_divine написа:

Цитат:
Тук му е мястото да попитам кои измерими параметри на кондензаторите по пътя на сигнала, развалят или "оправят" звука?
Ако са по-ясно определени от тези на кабелите и т.н. поне един проблем по-малко: мериш - слагаш (или хвърляш)


Друже,
кондензатора винаги съсипва звука. Т.е. има кондензатор, има проблем, няма С - няма проблем.
Просто по-хубавите правят по-малки фалове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 6:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

doc написа:
Хора, моля Ви не се вманячявяйте с тези чинчове и кабели! Наистина има разлики!!! Но те обикновено са толкова нищожни на фона на големите проблеми на една система, че съвсем не оправдават вложените средства и най-вече вложените очаквания! Освен ако автосугестиятя не е твърде решаващ фактор за Вас и това ще Ви помогне да спите по-спокойно.
А като отговор на въпроса мога да кажа - едни нормални евтини чинчове които не ги хваща магнит, изолациятя им не се топи при поене, влизат средно стегнато /това може да се регулира/, нямат остатъчни мустаци които да драскат женския и са позлатени са повече от перфектни за тези високоомни системи на предаване.
Такива чинчове се намират почти на всякъде за не повече от 2 лв/брой!
А с останалите пари - идете и се почерпете богато! Very Happy


Ти си щастливец, doc! Предполагам че се и черпиш богато и често, щом мислиш така. Наздраве! Само не знам какво правиш в този форум.

Орто, имам добри и евтини (според моите разбирания за съотношението цена/звук) мъжки и женски RCA "чинчове". Поръчвал съм ги от Neotech, съответно: RP-94GT - 2,10 EUR i RP-26GT - 2,16EUR. Ще ти дам два комплекта за проба, ако не ти харесат ми ги върни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пет Май 26, 2006 6:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за офертата, планувам едно пътуване до София и ще звънна, ако ми дадеш номер, понеже не получих твърдо указание или оферта от никой друг освен тебе, поръчах комплект чинчове на Накамичи от ибей. Ще дойдат след 10 +/- дни , но с твоите ще сравнявам, трябват ми само мъжки. Таман ще имам възможност да чуя и някоя от вашите системи!!!
Мерси на всички които отговарят на поста ми , надявам се темата да продължи.

Успех на всички!!!
dr.ivo
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново!!!
Вече е понеделник и главата ми е пълна с поредните планове или дивотии в зависимост от гледната точка Very Happy !!!
Вчера обсъдих с един приятел-оръжеен техник идеята за изработване на DIY конектори, планът е начертан вече , дизайна уточнен, той е вече окончателно убеден, че съм откачил и го разправя на всички близки и познати!!! Very Happy Very Happy Very Happy

Остана да се уточни материала, можем да ги направим от бронз, който в последствие да посребрим или позлатим, може и от мед, но няма да ми е лесно да намеря мед на прътов материал.
Правил ли е някой нещо подобно и можете ли да ми препоръчате материал.
Поредната ми играчка както каза жената.......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
brum
отстранен


Регистриран на: Nov 28, 2005
Мнения: 219
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 8:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ти препоръчвам сребро че оксидира. Позлатяването е по-добър вариант.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

brum написа:
Не ти препоръчвам сребро че оксидира.

Shocked Laughing брумче мини да ти покажа сребро стояло 7 години на един рафт открито , да ми покажеш оксидацията Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ortho
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Feb 12, 2006
Мнения: 234
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 8:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мене среброто ми харесва повече , мисля че ще излезе и по-евтино, само дето под среброто какво да има........??????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing продължаваш ...ти не правиш ли разлика между сребро за бижута ( сребърна тел ) и такова за хай-фай кабели ?
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
brum
отстранен


Регистриран на: Nov 28, 2005
Мнения: 219
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ахам, имало разлика значиSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

brum написа:
Ахам, имало разлика значиSmile
не няма бате едно и също е , зимаш сребърните лъжици от вас и ги даваш на някой златар и си готов Wink

п.с. може да се комбинираш с AlexKame , и той си мисли че хай-фай кабелите се правят с сребро от 25 стотинки грама
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jimy
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Sep 19, 2005
Мнения: 98
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Май 29, 2006 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ortho,
На теб от дивотии остава ли ти време да лекуваш хора?!!!
Доколкото разбирам практикуваш медицина.
Май обаче трябва да сменяш попрището!
Не е лошо,че те е нападнал този DIY ентусиазъм, но да си правиш собствени RCA жакове /чинчове/ е доста сериозна задача. Аз също се опитвам да си правя сам някои неща, свързани с аудиото, но точно чинчове не бих се нагърбил да правя, особено в домашни условия. Доста е сложно за изпълнение, няма да можеш да намериш точния материал, освен това техническата мед се обработва трудно на струг.
Трябва да ползваш и диелектрик, който също трябва да се формова и т.н и т.н. По мое скромно мнение си е губене на време. Някои неща е по-добре да си ги купиш и да си свършиш работата бързо и чисто. Не можеш да си направиш абсолютно всичко сам, технически и технологично не си подготвен. WBT - Мерцедеса при конекторите! Прочети малко за тази марка-технологии, материали и ще видиш, че нещата са сериозни!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди