Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - DIY interconnect - варианти и решения
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DIY interconnect - варианти и решения
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Съб Май 27, 2006 11:36 pm    Заглавие: DIY interconnect - варианти и решения Отговорете с цитат

Здравейте, в тази тема Иво(orto) зачекна темата за интерконект кабелите. Тук мисля да се допитам до по опитните относно тънкостите при направата на interconnect-и, както и различните начини за изработване. Мисля, че е добре да се спомене и нещо относно екранирането(тип, начин на свързване и т.н.), тъй като в мрежата съм виждал много DIY проекти на кабели без екраниране.
Ето и вариантите:
вариант 1:


вариант 2:


вариант 3 (преплитане на проводниците като плитка)



вариант 4:


Предполагам, че има и други варианти, но тези са на който съм попадал аз. Ако някой има и други идеи, ще се радвам да ги сподели Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
a_panov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Feb 08, 2006
Мнения: 195
Местожителство: SF - разбирай София не Сан Франциско

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 1:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се замислих над въпроса ти. И потърсих някаква информация в мрежата, и намерих нещо което е като систематизирана информация. Нека авторитетите да си кажат мнението по този въпрос. Ето и статията:
http://rane.com/note151.html

Интерконекти не ми се случвало да правя но китарни кабели да. При налиечието в тях на маса, сигнал и екран, екрана го вързвъх само в единия край на кабела. Имаше видимо подобрение на звука който даваше системата китара -> ефекти -> каквото_следва_там.

Пожелавам ви лека вечер.
_________________
http://www.karatebulgaria.com/alex/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя Yahoo Messenger MSN Messenger
inspektor
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Apr 25, 2006
Мнения: 37
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 7:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето още един вариант за интерконект от сребро,лесен и ефективен,само тефлона е проблем: http://www.atalay.biz/diy1E.htm
_________________
Бог е в нюансите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 8:21 am    Заглавие: кабел Отговорете с цитат

Аудиокабела ли ? Няма нищо по-просто и нищо по-необяснимо от него - би казал Е.Айсберг.
Не вярвай в нищо което си прочел. Експериментирай.
Аз знам какво е това кабел, измервал съм стотици видове и твърдя, че съвременните познания за кабелите не обясняват различията в звученето им. Всички опити за обяснения са по-скоро рекламни трикове или самозаблуждения. Те са голямо предизвикателство за науката, но разбулването на истината изисква много средства. Несъмнено някой ден и тази кота ще падне. А до тогава "вярващите" в значимостта на кабелите и посоката им ще изглеждат глупаци в очите на консервативно настроените и неспособни да еволюират.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 9:07 am    Заглавие: Re: кабел Отговорете с цитат

Goro написа:
Аудиокабела ли ? Няма нищо по-просто и нищо по-необяснимо от него - би казал Е.Айсберг.
Не вярвай в нищо което си прочел. Експериментирай.
Аз знам какво е това кабел, измервал съм стотици видове и твърдя, че съвременните познания за кабелите не обясняват различията в звученето им. Всички опити за обяснения са по-скоро рекламни трикове или самозаблуждения. Те са голямо предизвикателство за науката, но разбулването на истината изисква много средства. Несъмнено някой ден и тази кота ще падне. А до тогава "вярващите" в значимостта на кабелите и посоката им ще изглеждат глупаци в очите на консервативно настроените и неспособни да еволюират.

Квитесенция на океана от факти и мнения!
Линковете на а-панов и инспектор са доста полезни.
Първият показва най-същественото за екранировката, а втория дава наистина инженерен подход - стремеж към минимум паразитен капацитет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера спретнах едни подобни на рариант 2 от подръчни средства...Може би тук е мястото да разкажа...

жицата е лицендрат за разпояване фи1.
Едното жило е прокарано през тръбичка за системи, така че ома достатъчно въздух за изолация...
Другото жило е увито иколо тръбата със стъпка около 3 см. цялото нещо е натикано в термо шлаух фи6 (който после се стяга).

Конекторите са някакви позлатени от практикер по 1.70.

Сега резултата:
Ами има очевидно подобрение спрямо стандартния кабел на моето SONY. Дори жената го забеляза (тя е доста скептична по принцип), и както се изрази "Създава повече атмосфера и по добро стерео".

Моето мнение е че доста избистря високите, а в ниските се забеляава малко по - голяма детайлност...

В крайна сметка това е от подръчни материали...и спокойно може да замести нещо купено за 10 лева.


Последната промяна е направена от Dimitar Atanasov на Нед Май 28, 2006 10:36 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 10:33 am    Заглавие: интерконект Отговорете с цитат

Напълно съм убеден, че констукцията на amitko дава резултата забелязан от него. В тази област има място за много експерименти, които всеки може да направи без особени капиталовложения. За съжаление по-сериозните постижения се постигат с много скъпи материали. Това си мнение съм формирал от наблюдението ми върху много скъпите кабели. Аз не бих харчил такива суми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

inspektor написа:
Ето още един вариант за интерконект от сребро,лесен и ефективен,само тефлона е проблем:http://www.atalay.biz/diy1E.htm


Наистина много интересен материал. Тук обаче авторът не използва тефлонови тръбички. Проводниците са на Audio consulting , който са само с лакова изолация. Тефлоновата изолация която се слага над маркуча е обикновена тефлонова лепенка, която се използва от водопроводчиците.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 11:14 am    Заглавие: експеримент Отговорете с цитат

Ето един парадокс от експеримента на amitko. Както казва ultimate, намален е паразитният капацитет, който няма нищо общо с ниските честоти, а се забелязва по-голяма детайлност точно в тази област. Убеден съм че кабела на amitko има, макар и много трудно забележима, посока обусловена от нехомогенноста на кабела в двете посоки.
Мисля, че създаването на много DIY конструкции на кабели би довело до намаляване цените на скъпите кабели и прогрес в аудио кабело строенето.
Тефлоновите ленти, използвани от водопроводчиците, имат много пори с което се намалява още повече епсилона.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 11:24 am    Заглавие: Re: експеримент Отговорете с цитат

Goro написа:
Ето един парадокс от експеримента на amitko. Както казва ultimate, намален е паразитният капацитет, който няма нищо общо с ниските честоти, а се забелязва по-голяма детайлност точно в тази област. Убеден съм че кабела на amitko има, макар и много трудно забележима, посока обусловена от нехомогенноста на кабела в двете посоки.
Мисля, че създаването на много DIY конструкции на кабели би довело до намаляване цените на скъпите кабели и прогрес в аудио кабело строенето.
Тефлоновите ленти, използвани от водопроводчиците, имат много пори с което се намалява още повече епсилона.


Ами аз поне не успях да хвана посока (поне на моята системка), но на слушалки хванах друг ефект.

усеща се минимална разлика ако се смени посоката на единия кабел, може би има някакво взаимодействие между посоките нан навиване на двата кабела
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 11:47 am    Заглавие: Re: експеримент Отговорете с цитат

amitko написа:
Goro написа:
Ето един парадокс от експеримента на amitko. Както казва ultimate, намален е паразитният капацитет, който няма нищо общо с ниските честоти, а се забелязва по-голяма детайлност точно в тази област. Убеден съм че кабела на amitko има, макар и много трудно забележима, посока обусловена от нехомогенноста на кабела в двете посоки.
Мисля, че създаването на много DIY конструкции на кабели би довело до намаляване цените на скъпите кабели и прогрес в аудио кабело строенето.
Тефлоновите ленти, използвани от водопроводчиците, имат много пори с което се намалява още повече епсилона.


Ами аз поне не успях да хвана посока (поне на моята системка), но на слушалки хванах друг ефект.

усеща се минимална разлика ако се смени посоката на единия кабел, може би има някакво взаимодействие между посоките нан навиване на двата кабела


С т'ва последното ако знаеш колко си на прав път!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 28, 2006 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

личното ми заключение по въпроса с посоката на кабела е следното -
с сигурност има , с сигурност разликата е много малка и много скъпа и с сигурност системите на който се чува са много малко Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 5:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко дни ми отне изработката на новите ми интерконекти. Проводника е сребро изолирано с дебела тефлонова тръбичка 3.5мм
Двете тръбички са усукани една около друга и отгоре са обвити от няколко пласта тефлонова лента. Върху полученият кабел е положена екранираща оплетка, въпреки че кабела е една 35см. Просто реших да я сложа Very Happy

Ширмовката е свързана към "маса" само в единият край на кабела като този край се свързва към източника, в случая ЦД-то. Целият кабел е поставен в памучна "тръбичка" изготвена от връзки за обувки Very Happy Very Happy Very Happy
Чинчовете са Nakamichi медни позлатени с тефлонова изолация.

Прилагам и някоя и друга снимка(от GSM), но с лошо качество, за което се извинявам:

Оплетката беше свалена от висококачествен коаксиален кабел за външен монтаж :



това са елементите на самият кабел:



двете осукани тръбички:



Кабелът с поставена екранировка върху него:



Завършените кабели:



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 7:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Simonov, всичко разбрахме само не разбрахме дали свири този кабел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 8:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Свири, свири Very Happy
Разлика от евтините боклуци които се раздават с компонентите има осезателна. Като цяло динамиката е по добра и има подобрение в ниските честоти. За съжеление обаче, немога да усетя истинската разлика, понеже системата не е на достатъчно ниво. Тези дни ще се отбия на гости на Ortho за да ги чуя на DoGC и B&W в комбинация с ЦД-то на lozef
Там вече ще се види за какво става дума

Поздрави Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди