Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Въпрос относно Bandpass ???
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Въпрос относно Bandpass ???

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bell
чете


Регистриран на: Mar 16, 2007
Мнения: 14
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2007 9:42 am    Заглавие: Въпрос относно Bandpass ??? Отговорете с цитат

Здравейте, в процес на разучаване съм на BassBox Pro 6, и имам няколко въпроса относно бас боксовете тип Band Pass. 1)Кой от трите (поне толкова видях) вида пълнене на тялото е най-ефективен? 2) Говорител с какви параметри е най-подходящ за такова тяло? 3) Програмата дава само един вид форма на тялото на бокса, паралелепипед със скосен един от ръбовете, само с такава форма ли трябва да е бандпас-а или мога да си го направя правилен паралелепипед като се съобразявам естествено с обема който ми изчислява програмата. 4) С какво се различава (блести) бандпас-а от бас рефлекса и затворения обем, или дали си струва малко по-сложната конструкция?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2007 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И мен ме интересува този въпрос. Знам че има предимства, ефективно възпроизвеждане на ниските честоти което само по себеси е доста важно, искривяванията намаляват поради по малкия ход на мембраната при високи мощности. Казват че гпуповите закъснения са голями но и при бас рефлекса са голями, но те могат да се преместят при по ниски честоти което все пак е някакво решение.
Мисля че Band Pass от 4ти ред е най- добрия компромис(един затворен обем и един с фазоинфертор(траба)).
При Band Pass не е необходим стръмен филтър и един кондензатор е достатъчен, на мен това много ми харесва, не обичам каквито и да е честотони елементи колкото по малко са толкова по добре.
За Band Pass трябва да имаш точни параметри след раздвижване или да заложиш на говорители на които параметрите дадени от производителя са максимално блиски до измерените. Такива са говорителите на чешките TVM но аз не съм им голям почитател. Преполагам че и на Peerless и Vifa(Peerless vline) реалните парамтри ще са блиски до обявените. Ще е хубаво да се изредят и други марки които се предлагат в българия с верни параметри. За мен това е знак че не са правени в китай или ако са правени там са първо качество и цената не е била единствения критерии.
Май по добър от Band Pass е TL и на първо мяст БасХорната. Сигорно доста хора биха сложили бас рефлекса пред Band Pass. Но в крайна сметка е важен говорителя и добрата изработка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И двамата прочетете внимателно тази статия: http://www.bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=26

Йоане, близък - близки. Изкривявания.
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2007 1:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivelin Braikov написа:

Йоане, близък - близки. Изкривявания.

Embarassed Embarassed Embarassed

Чел съм я тази статия но пак ми беше интересно да я препрочета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Нед Апр 01, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, препрочитането е необходимо за да можеш сега, като е минало време, през което (примерно) си научил нови неща, да можеш да разбереш детайли, които не са ти станали ясни при първото четене. Статията е страхотна. Подробна е и в същото време няма нищо излишно в нея. Всяко изречение е важно.

Моето мнение е, че бандпас конструкцията е перфектен вариант за система за домашно кино, тъй като (по мои наблюдения) във филмите се използват много идентични (честотно) звуци в LFE канала. Това са предимно гърмежи, експлозии, тътени...
Аз лично не препоръчвам бандпас като допълнение към стерео система за слушане на музика.
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

BassBox има най добрия HELP който съм чел някога за която и да било програма. Всеки дизайн е описан подробно и към описанието е изпълнен проект, като изпълнението е описано в стил стъпка по стъпка Wink
Ако и след това не разбирате занчи трябва да започенете от начало и да прочетете повечко Wink
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 11:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен лично за Band Pass ме интересува дали честотната лента дадена от някаква програма дали трябва да бъде максимално глатка и плавна без пикове или може да е наклонена тоест да усилва ниските така че да компенсира честотната лента на говорителя например до 30Hz под тази честота стръмен спад и там няма почти никой както се изчисляват купешките. Естествено това е за сметка на чуствителноста. Интересува ме кое е по добре на слух
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 8:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivo_Hristev благодаря ти, определено внесе яснота в мислите ми.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
100
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 05, 2004
Мнения: 193
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 8:22 pm    Заглавие: Za bandpasa Отговорете с цитат

По принцип съм съгласен с Иво Христев, със следното допълнение:
Суббаса има място и в системата за слушане на музика, понеже намирането на оптимално място на озвучителното тяло в помещението за възпроизвеждането на добри ниски е доста сръткава работа, а намирането на мястото на две е сръткаво на квадрат. Само, че, може би в този случай е по-добре да се използва суббас с директно излъчване на високоговорителя.
Второ допълнение: При използването на лентови високоговорителни системи, независимо от кой ред, трабва да се имат пред вид органните резонанси, поради което е необходим нискочестотен филтър. Когато е пасивен, той изисква доста огромна бобина. По-нататък оставям за домашно упражнение на читателите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Поне до сега не съм чувал купешку SUB който да подобрява с нещо звученето, без него звука е по добър.
Предполагам че при DIY испълнение няма да е така, поне се надявам да е така. Защото идеята ми е за система 5.1 с която през повечето време ще слушам музика. Band Pass за ниските и FRS8 за останалото заради прекрсния си звук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Апр 02, 2007 10:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ioan написа:
Поне до сега не съм чувал купешку SUB който да подобрява с нещо звученето, без него звука е по добър.

Еми то има и момент, че повечето изобщо не могат да се нарекат Sub, те
са си просто woofers Smile . Какъв е смисъла да се добави подобно устройство като много често предните колони свирят дори по-ниско?
Ще си имаме един елементарен за локализиране източник на некачествен мидбас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Тонколони Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди