Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Интерконекта на Goro
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Интерконекта на Goro

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 11:29 am    Заглавие: Интерконекта на Goro Отговорете с цитат

Ще опиша конструкцията на един интерконект, който направих и от няколко години радва мойте приятели. Цената на материалите е приемлива за всеки, а ефекта забележим. Понеже завърших следващия си проект, но вече на активен кабел, то предишния ми проект би могъл да достави удоволствие на много DIY-ри.
Оптималната дължина е 70 – 80 см. Използва се коаксиален кабел – 50 ома с външен диаметър 2 мм с посребрени жила и тефлонова изолация. Намира се по магазините.
Всеки кабел се състои от 4-ри успоредни коаксиални кабела, плътно един до друг, в каре. Те не трябва да се преплитат и за това се стягат през около 5 см с термошлаух с дължина 1-2 см. След това отгоре се навива видеолента в 2-3 слоя. Върху лентата е желателно да се наниже термошлаух за стягане и то от началото до края на кабела. Схемата на сързване от двете страни е дадена .
Вижда се, че от двете страни свързването е не симетрично. На схемата е дадено начало и край, но се оказа че по-добрата посока е обратно. На края на всеки кабел се поставя по един феритен пръстен, от тези които са разглобяеми и се ползват върху захранващи кабели. Мястото на феритите се определя опитно. Разбира се всички експериментират и без лента, но резултата не е по-добър.
Този кабел не конкурира високотехнологичните кабели, но е най-добрия за цената си.
_________________
"Не съм достатъчно млад за да знам всичко" Б. Шоу
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lishev
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Mar 17, 2005
Мнения: 87
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Нед Ное 04, 2007 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Dimov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: May 29, 2006
Мнения: 233
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодарности, че споделяш опита си с нас. Днес ще пробвам да намеря нужните материали по магазините. Отдавна съм се убедил във важността на интерконекта и винаги като ми попадне информация за DIY такъв го правя, та съм събрал 5-6 варианта.
Имаш ли възможност да направиш 2-3 снимки на кабела и самите материали, тъй като има много разновидности ленти, кабели, феритни пръстени?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително ще го изпробвам.

Мойте най-искрени уважения и симпатии за опита, който споделяш с общността.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 10:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако някой има затруднеия с материалите да ми пише на ЛС, без да се притеснява.
Феритите не са критични. Най-удобни са тези от захранващ кабел - състоящи се от две закопчаващи се черупки. Магнитофонна лента съм използвал както от видеомагнетофон, така и от изчислителни машини. Тя по начало е магнитно твърд материал.
Кабел се намира в безистена на женския пазар за около 1 лв/м. Трябва да е тънък, защото са 4 коаксиала в каре. Трябва да са с тефлонова изолация и да са посребрени. Правил съм кабела не само с руски, но и с немски коаксиали.
Обикновенно се прави един кабел, състоящ се само от един коаксиал, за да се провери дали има смисъл от 4-те, след това се сравнява със и без лента, за да се усети влиянието й и накрая се поставя ферита. Може ферита и да не е раглобяем, но тогава се поставя преди запояване на чинчовете и не може да се забележи разликата. Желателно е ферита да е нискочестотен с високо µ, но не е задължително. Трудът е много, но си заслужава.
Не очаквайте чудеса от този кабел. Той е ефектен, но не надвишава по качество високотехнологичните - например кабелите от чисто сребро или монокристал.
Нямам в момента при мен разглобен кабел за снимане, дори никакъв, защото съм на вълна активни кабели. За тях единствено мога да кажа, че са далеч по-добри.
Целта на мойте експерименти е да се извлече максимума от обикновенните кабели. За сега.
Ще съм много признателен, ако споделите впечатления, включително и отрицателни.
_________________
"Не съм достатъчно млад за да знам всичко" Б. Шоу
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
cecoEL34
има опит
има опит


Регистриран на: Sep 29, 2007
Мнения: 136
Местожителство: СОФИЯ

МнениеПуснато на: Пон Мар 31, 2008 8:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goro , направих два чифта от твоя интерконект . Имах много малко време да ги преценявам и за това не мога да дам мнение (не мога да остана сам с тези четири дяца и тъща ) . Въпроса ми е : какво ще стане , ако увелича дължината на метър и половина - трябват ми два чифта на тази дължина ? А може да имаш друга разработка за този вариант ?
_________________
"Deep Purple" e стил на живот .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 31, 2008 8:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Правих от този кабел 3 метров. Звука беше с незначителна разлика в минус.
_________________
"Не съм достатъчно млад за да знам всичко" Б. Шоу
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди