Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - ВЕЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ !
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

ВЕЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ !

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 7:17 am    Заглавие: ВЕЧЕ НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ! Отговорете с цитат

Преди време пуснах една тема за мрежовите кабели и дали могат да променят звука. Бях много скептичен, че последния метър от връзката ни с мрежата може да има някакво значение, още повече че сигналния ток няма връзка с мрежовия. Симон любезно ми изпрати подходящ мрежов кабел, при това не най-добрия. Събрахме се четирима скептици, като четирима глупаци, и за по-убедително използвахме транзисторен усилвател с 3 мощни дросела в захранването - в плюса, минуса и масата. Филтър CLC. Послушахме предварително достатъчно, за да свикнат всички със системата и сменихме мрежовия кабел. И четиримата бяхме матирани! Разликата пролича още с първите акорди. Сменяхме многократно кабелите, не заради някакво съмнение, а за да се удивляваме отново и отново.
И още една констатация: при смяна на интерконект, неговото влияние върху звука намалява.
Определено механизма е общ, но какъв нямам никаква представа.
Вече нищо не разбирам!
31 години работя в тази област професионално и преди това поне 15 години любителски, но такова чудо не ми се беше случвало.
Защо ми трябваше да се захващам. Разликата не е особено голяма, но ефекта е потресаващо неочакван и необясним.
_________________
"Не съм достатъчно млад за да знам всичко" Б. Шоу
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vester
чете


Регистриран на: Apr 08, 2007
Мнения: 3
Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 8:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Ох, да знаеш Симон още какви неща може да ти покаже хихи, а на някой негов усилвател можеш спокойно да сравняваш и резистори, посоки на кабели и разни други неща, дето не искаме да вярваме. Това е фазата, в която си се наиграл със схемотехники и какви параметри изкарваш, кои лампи си подкарал и кои не и си се захванал с МУЗИКАТА. Симон играе в това поле вече 25 години, определено знае как да те накара да погледнеш с други очи на познати неща, не му се давай и отричай до последно, той да вземе да се премести в Япония с Иво Рачев и хора дето чуват разлики в звука на компоненти с еднакви параметри, май само там ще имат съмишленици Wink Ние тука да си говорим за втори и трети хармоници и проценти... и колко ТЕЖАЛ усилвателя...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nikikoz
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 25, 2007
Мнения: 99
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2008 12:10 pm    Заглавие: мое мнение Отговорете с цитат

Като потвърждение на предишните постове пиша и аз. Моята история е следната...След известно кандърдисване от страна на един мой познат на края се съгласих да чуя „разликата” между моите захранващи кабели в сравнение с тези на ФУРУТЕХ. Организирахме си една сесия и слушането започна. За моя най-голяма изненада още първите секунди усетих доста ясна разлика (най вече в басите) между двата комплекта кабели. Най- странното е, че аз ползвам мрежов филтър на ТРИКОРД и въпреки това разликата беше там и се чуваше. Като резултат от сесията олекнах с малко пари инвестирани в нови кабели но поне вече знам че захранващите кабели „свирят”....а защо оставям на технически грамотните да кажат аз не знам. Моя съвет към всички е, ако можете направете проба с кабелите, от опит глава не боли...

Последната промяна е направена от nikikoz на Вто Фев 05, 2008 2:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2008 1:56 pm    Заглавие: Re: мое мнение Отговорете с цитат

Драсни няколко думи каква е цената (на кой модел) и от къде могат да се купят, захранващите им ..
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
nikikoz
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 25, 2007
Мнения: 99
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 05, 2008 2:10 pm    Заглавие: информация Отговорете с цитат

Модела на кабела е Furutech FP-314Ag. За съжеление не знам моделите на накрайниците...Цената на кабела е 70 лева на метър а на 2 броя крайници е 80 лева. Комплекта ми излезе по 220 лева. Ползвах някаква отстъпка понеже купих два броя...Абе не е евтино но не съжелявам честно казано. По точна информация можете да получите на 0899167466 Христо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 13, 2008 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много странно, че само червената жица е посребрена ... ниско температурна обработка Shocked

http://www.hollandlink.nl/furutech-FP314Ag.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AlexKame
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Oct 30, 2005
Мнения: 257
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Фев 14, 2008 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Miroslav Danov написа:
Много странно, че само червената жица е посребрена ... ниско температурна обработка Shocked

http://www.hollandlink.nl/furutech-FP314Ag.htm


Странно или не, такова е, химичен процес...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
orca
Търговец
Търговец


Регистриран на: Oct 01, 2006
Мнения: 100

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2008 6:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

AlexKame написа:
Miroslav Danov написа:
Много странно, че само червената жица е посребрена ... ниско температурна обработка Shocked

http://www.hollandlink.nl/furutech-FP314Ag.htm


Странно или не, такова е, химичен процес...


Няма нищо странно, цели екипи от специалисти се занимават с този проблем и постигат ефект. Аз самият продавам цялата гама на Furutech и Oyaide, изработвам ги по поръчка, могат да се чуят всички варианти и комбинации от кабели и накрайници самият аз като ги чух скочих с двата крака, МНОГО съм доволен.Ефекта наистина е стряскащ!!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди