Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Относно проводниците в усилвател.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Относно проводниците в усилвател.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай директно изводите на елементите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: з Отговорете с цитат

Присъединявам се към мнението на Стефан изцяло.[/img]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stefan Stefanov написа:
Използвай директно изводите на елементите!

Винаги го правя когато е възможно!

Въпроса ми е за другите връзки - все пак се налага - вход, изход, маси и т.н.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_bundy316
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jul 27, 2007
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Входовете ти трябва задължително да са с екранирани проводници! За захранващи, за изходи и за маса можеш да използваш всякакви многожични проводници, като съобразиш сечението на захранващите с токовете, които ще текат през тях Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
al_bundy316
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jul 27, 2007
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

dex13 написа:
Захранването ми е от батерии, едва ли ще имам нужда от екранирани проводници. Сигурен ли си в предимството на многожичните пред едножичния?

Входовете нямат нищо общо със захранването. Това, че го захранваш от батерии не значи, че не им трябва екранировка. За какво ще използваш усилвателя, защото това батерийно захранване ми звучи малко странно...? По другия въпрос препоръчах многожични, заради по-голямата им устойчивост... едножичните се чупят при огъване. За други предимства не знам. Ако си мислиш, че ще има някаква разлика в звука между едножични и многожични се лъжеш. Особено пък когато те се използват за захранващи Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
По другия въпрос препоръчах многожични, заради по-голямата им устойчивост... едножичните се чупят при огъване. За други предимства не знам. Ако си мислиш, че ще има някаква разлика в звука между едножични и многожични се лъжеш. Особено пък когато те се използват за захранващи Smile
Laughing рязко губиш една звезда , ще ти бъде върната в момента в който ми дойдеш на гости за да чуеш едни работи свързани с различни кабели Wink ....Трябва наистина да си изключително тъп (надявам се да не си) , за да напишеш такава глупост точно тук , след всичките коментари и статии по въпроса . Eто ти един форум където аудиокабелите нямат значение за звука www.bgaudioclub.org
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
За какво ще използваш усилвателя, защото това батерийно захранване ми звучи малко странно...?

Ще го ползвам да слушане на музика - за какво друго да го ползвам... Very Happy

+/- 12V е едно напълно нормално захранване, да не говорим за предимствата...

Едножичен кабел с диаметър 1мм не се чупи лесно...

...

В крайна сметка щом никой не се изказа твърдо против въпросния мостов кабел, явно не е чак толкова лош избор... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иване, защо пращаш човека в онзи форум - дори и там, в калабалъка между истеричното оплюване на Етерите, липсата на всякаква толерантност, граничеща с натрапчива шпиономания към участниците, бясната цензура и яловите напъни за лансиране на поне един читав, конкурентноспособен продукт, се прокрадват начални проблясъци, признаващи значението на кабелите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
al_bundy316
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jul 27, 2007
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
Laughing рязко губиш една звезда , ще ти бъде върната в момента в който ми дойдеш на гости за да чуеш едни работи свързани с различни кабели Wink ....

Говоря за конкретния случай. Едва ли точно на Gain Clone може да се усети разлика в звученето на кабелите... Особено, когато става въпрос за захранващи с дължина няколко десетки сантиметра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

al_bundy316 написа:
Там е работата, че съм сигурен Laughing . 100% съм сигурен, че няма човек, който да открие разлика в звука с различни кабели - от 1000 лв/м. и от 0,50 лв/м. Даже някой беше обявил награда от 1 милион за този, който усеща разлика в звученето с различни кабели. Аз поне не чувам такава, а смея да твърдя съм пробвал на много системи. Същото е и с посоката на кабелите, с тази разлика, че там вече съм сигурен 200%. Факт е, че тези неща нямат физическо обяснение и не са потвърдени.
П.П.: сори за офтопика. Спирам да пиша в тази тема.
...единственият неоспорим факт е , че си "прост като бъзова свирка"-демек има много хляб да ядеш още ...дете на съдбата .. Wink.Свържи се със Симон и отиди да ти извади вълната от ушите .Легенди като тази за наградата от 1 милион се измислят от нереализирани завидливи натури като твоята или от такива като Ангел брадата Laughing и чесновия джентълмен Лозев .
п.с. ако желаеш можем да направим експеримента с кабелите , заповядай звеми си и приятелчета дет не чуват също.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
al_bundy316
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jul 27, 2007
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
...единственият неоспорим факт е , че си "прост като бъзова свирка"

Едва ли точно ти си този, който ще раздава квалификации и ще казва кой е прост и кой не... Най-напред се научи да пишеш малко по-грамотно, гледам, че си на 36 години. За това време би трябвало да си се научил, но явно не си. Толкова по-зле за теб... Правиш се на големия "корифей" и всички ти играят по свирката. Е да, ама аз няма. И най-лошото е, че има такива, които те поддържат само, за да не бъдат баннати. А мен не ме интересува дали ще изям бана. Не мога да съм лицемер и да се съгласявам с неща, които не са верни. Щом кабелите имат такова голямо значение, то всички звукозаписни студиа трябва да са със сребърни кабели, даже направо платинени, за да се предава звука максимално вярно Laughing . Микрофоните също трябва да са най-малкото сребърни. Аз съм на мнение, че в една наистина добре направена система, кабелите са най-маловажното нещо. Наистина ли някой вярва, че опроводяването на студийните усилватели, ехо-ефекти, синтезатори е от благородни метали?!? Голям наивник ще да е тогава. Един добре направен интерконект от 5 лева ще свири не по-зле от такъв за 1000. Всичко е до гъзарията. Ако искате добре звучаща система, по-добре вложете парите си в качествени транзистори/лампи, кондензатори. А тук някои хора търсят под вола теле. Защо не свири добре усилвателя? - Защото не си използвал златни интерконекти... Laughing Не се излагайте, бе хора. Това за посоката на кабелите е още по-нелепо. Тук вече се намесва психологията. Човек очаква да чуе това, което иска. Тоест, като сменяш посоката на кабела, очакваш звукът да се промени. Но, ако тестовете се правят "зад завесата" и ти трябва да познаеш кога е обънат кабела и кога не, тогава резултатите ще са отчайващи. И граничещи с "Тото 2". А и какво значи "верен звук". За мен това значи зукът да е максимално близък до този в студиото, по време на записа. А нима звукът на лампите е "верен". Приятен, топъл, да, но верен... Rolling Eyes С тези изкривявания едва ли. Един лампов усилвател, колкото и добре да е направен, не може да намали изкривяванията си под 0,1%. А Quad 405, който е толкова стар като схемотехника има изкривявания от порядъка на 0,003%. Е тогава кой усилвател ще има по-верен звук? Ламповият или Quad-а? И аз съм привърженик на ламповото звучене, но звукът на лампите в никакъв случай не е по-верен от този на съвременните транзистори. Със здраве и чакам "голямото оплюване" Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Току що написа куп глупости!
Това, че ти не чуваш и че някои неща все още нямат научно обяснение, не означава че те не съществуват.
Не мисля, че има смисъл да се спори с теб, но все пак спри да се излагаш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А то май имат и научно обяснение... просто не го пише в учебника по физика за 7-ми клас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
al_bundy316
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jul 27, 2007
Мнения: 31
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много далече съм от 7-ми клас, мой човек...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 12, 2008 4:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Далеч си и от този форум, чудя се какво се опитваш да направиш?
Да ни убедиш, че това, което чуваме не съществува?
Няма да стане, вервай ми!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди