Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Системата на Любомир Панчев
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Системата на Любомир Панчев

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 22
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 12:06 am    Заглавие: Системата на Любомир Панчев Отговорете с цитат

След няколко месечно преследване от страна на Кирил, най-сетне надвих егоизма си, спрях да слушам и събрах снимки за форума.
Ето няколко на моята скромна, тежко недовършена, но вълшебно свиреща система. Embarassed



Колонките са по проект който Йоан Петров и Кирил Кирилов ми предложиха като временна алтернатива на която да си слушам двата етера.



CD плейъра е модифицирано Sony CDP970 което благодарение на Аспарух надсвири и продължава да надсвирва плейъри за по 1000+ английски лири. (повече за това по късно)

Усилвателя е синьо хапче от кит който купих от Аспарух преди две години сглобено на голо без кутия и финиш. До сега в този си вид това хапче е ходило от Лондон до Дупница поне 2 пъти.



Колонките си ги събрах сам за няколко дни и си играх с различни варянти на запълване докато не се убедих че няма да звучат по-добре.



Не мога да ви опиша колко се забавлявах докато си ги рязах, дупчих и лепих.

След безсънни няколко дни успях ги пусна да свирят в края на Август и се започна местене на маси, гардероби и всевъзможни други мебели в "хола" на квартирата ми докато евентуално не намерих спокойно звучащо разположение за тях от което си ги слушам. Very Happy



От тук нататък варианти имам много. Искам нов усилвател с който вече започнах да тормозя хората в България.

Определено ще се правят и хорни и то поне 200++ литра, но страдам от липса на идеи как да си ги транспортирам до Лондон където живея в момента.

Успях да ги пусна на един барабанист - добър мой приятел който се влюби и не иска да си тръгва от нас.

Имам и познат в един магазин за домашно hi-end който от както му гостувах в магазина с моя 10+ годишен CD player вече ми е сърдит и не иска и да чуе за още сравнения.

В общи линии това е. Надявам се да имам хубави неща за дописване тук около коледа. Very Happy

Благодаря на всички вас за вдъхновението и посоката. Twisted Evil


Последната промяна е направена от Lubomir Panchev на Вто Юни 10, 2008 9:00 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 1:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dili
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 01, 2005
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 7:19 am    Заглавие: Re: Системата на Любомир Панчев Отговорете с цитат

ЧЕСТИТО , всичко хубаво започва от нищото ,през временното което остава да се ползва дълго време-докато се уточнят нещата.После идват и "тортата" и "черешката"... и ГОЛЯМОТО УДОВОЛСТВЕТО от слушането ...
ОСЪЩЕСТВИ МЕЧТАТА СИ ! Exclamation Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 7:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А така! Разруши илюзиите на английският хай-ендовец Smile
Прослави България и нашите светли научни капацитети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 04, 2006
Мнения: 392
Местожителство: sf

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

охооо, 200 + Shocked Laughing само така!
_________________
Reality bites like pit bull fights...

Министерство на звука
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 22
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Апр 15, 2008 12:39 pm    Заглавие: Малко слушане на музика и едно чуждо мнение Отговорете с цитат

* Преди да четете надолу имайте предвид че всичко това е силно субективно.

В събота слетобяд организирах малко слушане в нас.

Системата си беше моята от по-горе. С единствената разлика че имам нови интерконекти и захранващ кабел за амп-а.

Музиката беше голям диапазон от неща. От yello, през aphex twin, класическа музика, техно-та, jazz, audiophile compilations до Amy Winehouse - Back to Black и много други.

Гостите бяха трима мои приатели. Двама от които са редовни посетители в нас и харесват системата ми и начина по които свири. На третия му беше за първи път. Той се казва Джон Кристи и е писател, дизайнер и музикант. Най-интересното нещо за него е че от доста години е слушал системите на английски аудиофили и има голяма база за сравнение.

След "сесията" помолих Джон да ми напише за впечатлението си от моята система. И ето какво получих:

"... Detail delivered with the panache of Pacino. A system that begs to be seprated, isolated, and heard in independent glory. As it is, it sounds, in tension. That small speaker cabinets’ not doing it any favours, but when the gooey female vocals are released it’s much, much more than another trip to the honey jar. It is very rear to hear such great sounding vocals from a horn system or much else. Basically, priatno mi beshe! ... JC"

Лично аз не съм изненадан от това което чувам от него и дори се радвам че има неща които му харесват толкова много. Надявам скоро да има нови елементи в системата ми, нов усивател и хорни най-вече които да променят мнението му към още по-добро.

Колкото до моето мнение то не е имало нужда от подобряване от доста време насам. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Lubomir Panchev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 22
Местожителство: London

МнениеПуснато на: Вто Юни 10, 2008 8:48 pm    Заглавие: Отдавна закъсняло попълнение Отговорете с цитат

Ето че аз се сдобих с отличен усилвател.
Проектът е изпълнен с предусилвател и ГУ50 в триоден режим.
Предусилвателя използва ЕСС81, като двата триода са вкючени в паралел.
Изходящия траф е богато оразмерен с добре секционирани първична и вторична намотки.
Захранването е с отделни токоизправители за всеки канал. Има кинотронно изправяне на високото напрежение с 5Ц3С и двоен LC филтър.
За филтриращи кондензатори се използват неполярни хартиено-маслени МБГО,
два броя дросели, а за захранването на ЕСС81 е използван плазмен стабилизатор на анодното напрежение.

Снимките говорят сами за себе си.









След 1 седмица ще го нося към острова, така че времето за чуване почти приключи.
Единственият недостатък, за който се сещам е, че тежи 40+ килограма, което го прави неудобен за мобилно слушане. Wink

Благодарностите са към Аспарух за проекта и прекрасното изпъление.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Нед Юли 06, 2008 11:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Шапката ми падна от първия поглед love sick докато беше при Аспарух......Weedman
Честито , разбии им представите за HI-END на англичаните...
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди