Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Крачета на аудио техника
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Крачета на аудио техника

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:42 am    Заглавие: Крачета на аудио техника Отговорете с цитат

Незнайно как попаднах на една стара тема на тази тематика и ми дойдоха няколко въпроса.

Шпайковете да бъдат ли физически закачени към колоните, или просто да бъдат под тях. Става въпрос са средно тежки колони (около 70-80 килограма).

Поздрави.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 12:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това не са средно а направо тежички колони.... Very Happy Средно тежките би трябвало да са до около 25-35 кг. Razz Ако шпайковете не са закрепени към кутиите, при тия размери и килограми, колоните ще се монтират /поставят/ извънредно трудно/ще ти трябват поне трима човека да помагат/.По принцип е без значение но аз лично предпочитам шпайка да е с острието към колоната а на нея да се закрепи "обратна" подложка за да не наранява кутията а и е доста по-лесно нагласянето когато не искаш да дупчиш колоната.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kromuilis
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2007
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 1:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да ги залепиш с по капка лепило. Така ще избегнеш неприятното дупчене на кутиите, а ако лепилото става твърдо след пълното му изсъхване, както каноконлита да речем, ще избегнеш и вибрациите, които биха се получили между кутиите и конусите.
За проба става и с двойнозалепваща лента, но пак трябва да е от най-тънките по същата причина.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По мое мнение трябва да са закрепени солидно към колоната.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 4:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

toroid написа:
....По принцип е без значение но аз лично предпочитам шпайка да е с острието към колоната а на нея да се закрепи "обратна" подложка за да не наранява кутията а и е доста по-лесно нагласянето когато не искаш да дупчиш колоната.


Сегашните ми шпайкове на колоните (близо до 20кг) са така Smile

На усилвателя и източника ми (около 10 килограма) съм с масивни месингови щпайкове не-закачени към тях - абсолютно добре са като стабилност. Но още не съм пробвал с тежките колони та за това питам.

Не мисля че тази част от аудиото трябва да се подценява. Има различни възможности и реших, че ще е интересно да ги обсъдим.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се,че е важно къде и как ще са поставени колоните!Върху шпайкове звука става много по-стегнат,отчетлив и реален.За големи колони си трябват масивни шпайкове и тогава трудно ще се задържат чрез лепене.Също така ако се лепят то лепилото не трябва да е твърдо а точно обратното,меката връзка обира допълнително вибрациите а твърдата ги предава директно.Не напразно по света се продават едни такива блокчета от нещо като болкит/но са на талкова основа/за закрепване на мониторни колони съм поставки когато не са оборудвани със щпайкове.Но при твоят случай най удачно е да сложиш по четери яки конуса/като тези дето се ползват за отвес в строителството/и да легнат с широката част на пода а в/у остриетата слагаш колоните.Нали такава е конструкцията и на стойките за бокшелф колоните-горе където лягат колоните стърчат остриетата а долу дето ктъпват, остриетата са към пода.В крайна сметка целта е да има колкото се може по-малък контакт с пода или там където ще стоят колоните.Когато острите части са към колоната най-малко е възможно да се предават трептенията.Но не ти пречи да поекспериментираш,ако ти се занимава Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kromuilis
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2007
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 6:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласен с Тороид.
Колко е здраво или нездраво с лепило е отделен въпрос, но връзката трябва да е именно твърда, а шпайковете не трябва да са повече от 3 броя на тонколона.
Не 4, поради простата причина, че никога не могат да се разположат в перфектна равнина, така че връхчетата им да контактуват еднакво добре с насрещната повърхност, било то дъно на колона, плочата под нея, или през стотинки на пода.
Колкото до твърдостта на връзката, не знам защо Тороид дава за сравнение материал за мониторни колони, тук не говорим ли за домашни аудиосистеми!?
Аз моите отвеси първоначално ги лепнах с силиконова монтажна лента, от по-дебелата. Първото нещо, което забелязах беше, че се загупи баса. Отидох и побутнах тонколоната с пръст, в резултат на което тя се желира върху шиповете, все едно, че стои на пружини. Смених дебелата лепенка с такава от най-тънката да видя как ще е, и всичко си дойде на мястото. Още така си ги слушам.
Мисля, че точно там не трябва да има материя, която да поглъща вибрациите. Ако това беше целта, направо да бутнем отдолу по едно парче дунапрен и готово.
Вижте какво пише в темата, за която Нанко е пуснал линк в началото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При мониторните колони не се ли търси най-верния и качествен звук?!?!,да попитам аз...........И точно те са за пример при поставяне,окачване и монтиране в помещенията!Дунапрена няма нищо общо с нищожната площ на шпайковете!Броя на шпайковете не обсъждаме в момента,казах го по инерция имайки предвид големината и тежеста.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Юни 15, 2008 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за мненията ...

И аз имам чувството че е по-добре да няма "мек" момент между колоните и шпайковете - или да са свързани, или теглото да ги "държи" Laughing

За момента се изявява мнението че няма значение дали шпайка е с острата част нагоре или надолу ... Тороид, би ли споделил защо ти предпочиташ да е нагоре? В такъв случай, дали не е по-добре под колоната да се сложи (без да се закрепя) твърда плоча, и шпайковете да се докосват в нея? Very Happy
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 17, 2008 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Наскоро видях какво ще предлагат JBL, марка която принципно не уважавам, но ... това ми допада:

Борислав Станков edit: Излиза някакво зелено прасе с огромен размер. За това махнах картинките.

Цитат:
Our JBL JSB-1 features a wood block base module, four types of spikes, a cork pad, and will cost around 300€.


http://www.akihabaranews.com/en/news_details.php?id=16541

П.П. надявам се че снимките излизат ... ако не - в линка горе.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 17, 2008 6:24 pm    Заглавие: Смяна на подхода Отговорете с цитат

Ако целта е максимално ефективно, бюджетно решение, то тогава най-добре направи две основи, примерно 10см високи, пълни с пясък и върху пясъка да лежи една тънка плоскост, на която да стъпят колоните, с помощтта на няколко съвсем обикновени шпайка. Изобщо не е скъпо, а резултата е най-малко 50 пъти по-добър, в сравнение с много скъпи крачета или вибродепери.
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Авг 17, 2008 7:40 pm    Заглавие: Re: Смяна на подхода Отговорете с цитат

Това звучи като много добро решение, мерси!
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Berlingo
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Sep 26, 2007
Мнения: 28
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 23, 2008 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А да предложа ли нещо, което не знам дали е скъпо, сигурно ще е скъпо, но ще е супер за акустиката и ще изглежда добре Wink
Правят се две гранитни плочи, големи колкото основата на колоните, на тези плочи се слагат отдолу шпайкове към пода, отгоре шпайкове към колоната....
На пода се слагат 4 стотинки и гранита ляга върху тях, отгоре се слага колоната Cool
Чувам, че гранита се препоръчва много за такива рабУти...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 23, 2008 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Berlingo написа:
А да предложа ли нещо, което не знам дали е скъпо, сигурно ще е скъпо, но ще е супер за акустиката и ще изглежда добре Wink...


Колко дебел гранит? 30мм?
Какви шпайкове? Един към друг с "острото" или ? Закачени ли са към колоните/плочите и ако да, как?
Какви "стотинки" отдолу?

Мерси.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 24, 2008 9:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Berlingo написа:
Правят се две гранитни плочи, големи колкото основата на колоните..
Чувам, че гранита се препоръчва много за такива рабУти...


Предполагам осъзнаваш, че гранитът и пясъка изпълняват коренно противоположни функции в тази апликация?
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди