Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Съвет за избор на усилвател
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Съвет за избор на усилвател

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lukaviaa
чете


Регистриран на: Sep 14, 2008
Мнения: 5
Местожителство: София (Дружба 1)

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 3:42 pm    Заглавие: Съвет за избор на усилвател Отговорете с цитат

Здр
След като от няколко месеца ми пръщят колонките на компютъра е ясно,че смяната с нови няма да подобри нещата,затова реших да upgrade-на малко узвучаването на компютъра си.Ще ползвам 2 колони,но не съм решил още кой:Едните са Тандберг ,а другите Сони
http://www.nrhf.no/t-hoyt-tl-1520.html
http://hamilton.kijiji.ca/c-buy-and-sell-electronics-Sony-Stereo-Speakers-W0QQAdIdZ55063611
Спрял съм се на сонито,защото в момента не са включени към ситемата в хола.
Решил съм да се насоча към стар марков усилвател с мощност около 2х35 - 2х40W при 8 ома.Някакви съвети към това какво да търся:транзисторен или с интегрална схема,мощността подходяща ли е за това,което ще захранвам.Колко пари трябва да си приготвя.Мисля да търся нещо просто,непретенциозно,без излишни екстри.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 4:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При всички случаи транзисторен!То и лампов е още по-добре но ти е още рано.Мощноста зависи и от помещението,от чувствителноста на колоните,и от вида и начина на слушане.Добре е винаги да имаш резерв от мощност и усилвателя е добре да бъде малко по-мощен защото той може и тихо да свири докато слабия няма как да свирне силно...... Razz Тъй,че усилвателя може да ти е 2х 50,х60 или 70 и няма да е проблем стига да си знаеш мярката и да не го "издуваш" излишно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lukaviaa
чете


Регистриран на: Sep 14, 2008
Мнения: 5
Местожителство: София (Дружба 1)

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бюджета ми за усилвател,мисля да е около 80лв,може и малко нагоре.Стаята е малка около 4х4,5м.Ще се ползва само за лично удовлетворение,няма да е за купони Smile .В хола усилвателя е AKAI - U210 с интегрална схема STK 463(ако не се лъжа),мощност 2х33W при 1kHz 8ома.Задоволителен е при условие,че хола е доста по-голям от стаята ми.За съжалени на 2 пъти изгорихме инт. му схема,защото беше постоянно вкл към 6 колони паралелно,4 за които съм писъл по-нагоре в темата Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 7:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Shocked Shocked Shocked 6 колони............/това ми звучи като 6 кокошки съм заклала..... Laughing / и то паралелно?!?!?!? Ще го скапете не ами отатък!Та ти си го оставил съвсем без товар,едва ли не на късо е работил.Пак е издържал доста.Повече такива неща не прави!А тия 80 лв. няма да ти стигнат до никъде.Посъбери още пари и вземи нещо по-сериозно а не боклуци за да си спокоен!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lukaviaa
чете


Регистриран на: Sep 14, 2008
Мнения: 5
Местожителство: София (Дружба 1)

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 8:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами явно мн добре ги правят,защото работи така сигурно над 10 години,докато аз не го прИбих Laughing сега вече е на 4х4 ома последователно и работи добре и най-важното,не грее толкова колкото преди с 6 паралелно Smile ,ама тогава още не бях ясно със съпротивленията и начините на свързване,а за баща ми да не говорим.
Добре,кажете с какви параметри да търся и къде в София мога да търся.Пари имам,просто не смятам да инвестирам бастословна сума в това.Разгедах форума и мога да кажа,че сте маниаци Laughing
Нещо подобно няма ли да ми свърши работа
http://www.ljclub.net/home-audio/amps/JVC%20AX-11/amp.htm
http://www.ljclub.net/home-audio/amps/Sanyo%20JA%202503/amp.htm
или да се насоча към нещо по сериозно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Сеп 14, 2008 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама ти все пак към такива несериозни неща си се насочил-слабички и посредствени. И какво според теб е баснословна сума за усилвател?Погледни си личното за да не пишеме тук и да заемаме място напразно.Имаш ЛС.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
smehurko
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jun 05, 2008
Мнения: 78
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 12:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Тороид, става въпрос за компютър бе човеко!

По-добре да си вземе по-евтин усилвател, да си продаде звуковата карта и да си вземе един DAC! От компа такива неща излизат, че в комбинация със Сони колоните няма усилвател, дето да помогне!

lukaviaa, каква ти е звуковата карта?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lukaviaa
чете


Регистриран на: Sep 14, 2008
Мнения: 5
Местожителство: София (Дружба 1)

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 6:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вградена ATI/AMD SB600 (тип на корпуса 549Pin FC BGA) с 8 канален кодек Realtek ALC883.Само да кажа,че колонките не пръщят от звуковата карта,ами просто са "пръднали" Laughing ,не казвам че вградената карта е добър избор разбирасе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Събери около 250 лв. и за тия пари ще си вземеш такава машинка която няма да я сменяш доста време. Моят съвет е да се насочиш към Denon или Мarantz. За 80 лв. само някое Студио 2 да си намериш, ама като гледам и тях по 100 лв. ги дават Laughing Laughing Laughing
_________________
Пишман аудиофил.


Последната промяна е направена от foggi на Чет Сеп 25, 2008 10:46 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lukaviaa
чете


Регистриран на: Sep 14, 2008
Мнения: 5
Местожителство: София (Дружба 1)

МнениеПуснато на: Пон Сеп 15, 2008 1:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

250лв имам и мога да ги дам,ама за още 100-150 лв мога да си взема форсиран двигател за Ладата,което ще ми достави мн по голямо удоволствие Laughing Търся бюджетно решение,повече от 150лв няма да отделя за усилвател,ако ще да се разчуеКато гледам ще се наложи да взема и читава звукова карта,но първо искам да го чуя с вградената,за да преценя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
beron
чете


Регистриран на: Feb 24, 2008
Мнения: 15
Местожителство: Бургас/Приморско

МнениеПуснато на: Пет Ное 07, 2008 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lukaviaa написа:
......но първо искам да го чуя с вградената,за да преценя.

Вградените ЦАП-чета не са чак толкова невероятно зле. Повечето страдат от лошото захранване, купено с цел икономия на средства.
Wink
Поздрави.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди