Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Marantz vs. Yamaha
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Marantz vs. Yamaha

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
indianas
чете


Регистриран на: Oct 21, 2008
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2008 4:25 pm    Заглавие: Marantz vs. Yamaha Отговорете с цитат

Здравейте,
Не мога да взема решение при избора на ресийвър. Колебанието ми между Marantz SR 4003 някоя от нискобюджетните Yamaha. При еднакви характеристики Ямяхите са значително по евтини. Искам да комбинирам ресийвъра с две фронтални колони MORDAUNT SHORT.
Идеята ми е да се търси по-добро качество при слушане на музика, като същевременно да се възползвам и от видео функциите (затова ресийвър а не усилвател).
Знам, че най-добре е да се пробва. Проблема е, че Ямахите ги продават в Техномаркет, които са много зле от към персонал и е почти невъзможно да се пробва, затова пък поддържат по ниски цени. Маранца свири добре, но пък не знам до колко си заслужава по-високата цена.
Моля за мнения от по просветените.
Поздрави
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2008 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи си Yamaha за видеото и някой хубав стерео усилвател (втора употреба) за музиката можеш да си направиш превключвател за колоните между ресийвъра и усилвателя. Когато гледаш филми през ресийвъра когато слушаш музика през усилвателя. Пък може и да ти излезне по скромна сумичка от закупуването на Marantza. Wink
_________________
Пишман аудиофил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2008 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква точно ще е видео ролята? И само две колони ли ще имаш?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
indianas
чете


Регистриран на: Oct 21, 2008
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2008 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Идеята на видеото е да включа лаптопа в HDMI порта на ресийвъра и да изкарвам видеото на LCD-то и съответно звука през колоните. На този етап колоните ще са само две. Пак казвам, че най важно е стереото.
Решил съм, че искам едно устройство, тоест варианта отделно усилвател не ме устройва. Конкретно въпроса е заслужава ли със около 400 лв. отгоре за Marantza(4003) пред Ямахата(563). Ако имах възможност да чуя и двата ресийвъра щеше да е по лесно но уви няма как.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Вто Окт 21, 2008 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

indianas написа:
Идеята на видеото е да включа лаптопа в HDMI порта на ресийвъра и да изкарвам видеото на LCD-то и съответно звука през колоните. На този етап колоните ще са само две. Пак казвам, че най важно е стереото.
Решил съм, че искам едно устройство, тоест варианта отделно усилвател не ме устройва. Конкретно въпроса е заслужава ли със около 400 лв. отгоре за Marantza(4003) пред Ямахата(563). Ако имах възможност да чуя и двата ресийвъра щеше да е по лесно но уви няма как.


Моето решение: стерео усилвател + истински видео "ресийвър" - Popcornhour. Сигнал от лаптопа или хард към него по ЛАН, той декодира всичко (1080p) и по HDMI дава на телевизора Wink
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
nickb
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 28, 2008
Мнения: 28
Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Сря Окт 22, 2008 3:19 pm    Заглавие: Съвет Отговорете с цитат

Като се чудиш толкова много си вземи някои "нискобюджетно" ONKYO от Технополис. Или хубав стерео рисийвър - втора употреба. Аз имам YAMAHA и съм много доволен, но считам ONKYO за по печени...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 23, 2008 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

indianas написа:
Идеята на видеото е да включа лаптопа в HDMI порта на ресийвъра и да изкарвам видеото на LCD-то и съответно звука през колоните.

Много по-добър вариант ще е да се ползва цифров коаксиален кабел специално за звука. HDMI изхода на видео картата ти версия 1.3 ли е, защото ако не е, никакъв звук няма да извадиш от там. В такъв случай, най-добре е да свържеш HDMI кабела директно към телевизора, а Маранца да го ползваш само като ДАК-ова и усилвателна част.
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gethsemane
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2008
Мнения: 64
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 23, 2008 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Каква е идеята да прекарваш видео сигнала през ресийвъра?
Ръгай HDMI-a направо в телевизора, а звука с отделен кабел във стерео усилвател. При положение, че ще имаш 2 колони този ресийвър ти е напълно излишен. Вече всеки телевизор има поне 2 HDMI, компонентен, 2 Скарта и тн. Предостатъчно да накачулиш всякакъв род техника - компютър, цифров приемник за ТВ, двд плеър, конзола ...
Идеята на ресийвъра е първо ако ползваш комплект колони за съраунд и ако търсиш някаква организиция на аудио/видео източниците си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
indianas
чете


Регистриран на: Oct 21, 2008
Мнения: 3

МнениеПуснато на: Чет Окт 23, 2008 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

haralanov написа:
indianas написа:
Идеята на видеото е да включа лаптопа в HDMI порта на ресийвъра и да изкарвам видеото на LCD-то и съответно звука през колоните.

Много по-добър вариант ще е да се ползва цифров коаксиален кабел специално за звука. HDMI изхода на видео картата ти версия 1.3 ли е, защото ако не е, никакъв звук няма да извадиш от там. В такъв случай, най-добре е да свържеш HDMI кабела директно към телевизора, а Маранца да го ползваш само като ДАК-ова и усилвателна част.

HDMI вади и видео и звук така, че проблем няма. Тук въпроса е по скоро кой ресийвър е по-добър и дали си заслужава разликата в цената в полза на Маранца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
foggi
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 14, 2008
Мнения: 93
Местожителство: Sofia-liulin

МнениеПуснато на: Чет Окт 23, 2008 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В стерео режим мисля че марантза ще е по-добре от ямахата. Все пак човека казва, че иска повече за музика да го ползва. Като не му се купуват две устройства да зима марантза според мен Wink
_________________
Пишман аудиофил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 23, 2008 12:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

по мое мнение в ниските модели Sony се справя по-добре.
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09029610

за Marantz - ще се изръсиш значително повече пари, без да можеш да получиш кой знае какво в замяна. Не знам защо толкова държиш но няма никаква идея видео сигнала ти да минава през ресийвъра...

защо да не можеш да тестваш ресийвърите ? в Технополис Младост има стая за слушане, в техномаркет също ще ти пуснат yamaha, marantz имаха магазин на Черни връх ... не вярвам някъде да ти откажат тестово слушане.

Ти сигурно не вярваш особено в това което ти казаха колегите по горе но един добър стерео усилвател(на старо) е в пъти по-добър от 7+1 ресийвър за 2000к.
Пред мен Oceanman сравни един Marantz 7+1 (мисля че беше от най-високите класове) с правения от него стерео DoGC. Разликата в полза на стереото беше наистина значителна.

Успех с избора, всеки сам трябва да си извърви пътя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mario Pankov Палячото
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 07, 2008
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Чет Ное 20, 2008 4:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно този клас ресийври на Сони, който си пуснал с линк, отстъпват на Маранц. Сони според мен е най-доброто предложение до 1к, но говоря за модела STR-1200DA/ES.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Ное 20, 2008 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ако не схвана от поста ми по-горе.
Няма смисъл да се ръси доста пари за нещо което така и така не свири добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди