Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - YAMAHA RX-V461 + ОТ Jamo или Eltax - мнения, препоръки?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

YAMAHA RX-V461 + ОТ Jamo или Eltax - мнения, препоръки?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2008 7:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз самия се бях насочил именно към този модел - RX-V359, но проблемът е, че го нямат в наличност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Вто Мар 04, 2008 11:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

.............. Shocked Оправи си профила ... К&К те ще получат спок .
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като цяло реших да се вслушам в мнението на Rumen Suvandjiev. Рисийвъра остава същия Yamaha RX-V461. Въпросът е за озвучителните тела. Реших първо да купя 2 фронт тонколони и да продължа по-нататък (когато събера кинти Cool ) с доизграждането на цялата съраунд система. Колебая се между Jamo и Yamaha за озвучителни тела. Ще се радвам да споделите мнението си.
Евентуално на Yamaha тези OT, а на Jamo тези, тези или тези Rolling Eyes .
Аз самия май повече клоня към Е-6 серията на Jamo.
Като за начало мисля да взема предните Е-670 BLACK (изглеждат ми най-стабилни, утре ще отида и да ги чуя) и в последствие ще допълня с център E-6CEN BLACK, съраунд ОТ E-6SUR BLACK и субуфер E-6SUB BLACK.
Очаквам вашите препоръки Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бих искал да споделите мнението си и за 2 рисийвъра на Pioneer. По принцип съм твърдо за Yamaha, но оглеждайки цените забелязах, че следните 2 модела на Pioneer VSX-916 и VSX-817-K имат сходни характеристики и цени с YAMAHA-та, на която засега съм се спрял - RX-V461.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
devil90
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 119
Местожителство: Град София

МнениеПуснато на: Пет Мар 07, 2008 11:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах един ресивър на Pioneer VSX 516 и бях гледал 2 снимки н интернета и VSX 516 и VSX 916 бяха почти еднакви. Бяха сложили вентилатор а самият радиатор не стуваше и всичко вътре. Имаше много малка разлика.

От Pioneer VSX 1017 започват качествените им ресивъри на тази марка.

Аз им зачитам стоката от този ресивър (ето снимка)



и по-високите им модели. хубаво е да се вложат парички в нещо по - качествено. Този отвътре е много по - добре от въпросният VSX 516 или VSX 916 за мен и 2 та модела са еднотипни като качествен звук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 2:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

devil_90 въпросът ми беше от Yamaha RX-V461 и 2-та модела на Pioneer (VSX-916 и VSX-817-K) кой си заслужава повече?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

devil90 написа:
и бях гледал 2 снимки н интернета и VSX 516 и VSX 916 бяха почти еднакви.

Ти по снимки ли ги прецени ресивърите че са еднакви??? Чувал ли си ги някога двата заедно?

westmagla, моето мнение е - ако ще слушаш повече музика и по-малко филми - Yamaha-та. Ако е обратно - Pioneer. Естествено това е строго субективно мнение. Най-добре е да отидеш и да ги чуеш и двата и да прецениш кой повече допада на твоя вкус.

Имай предвид, че и VSX-916 и VSX-817 нямат HDMI входове/изходи. Ако ползваш HDMI, модела на Pioneer, който ще ти свърши работа е VSX-917.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 11:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

westmagla написа:
Аз самия май повече клоня към Е-6 серията на Jamo.
Като за начало мисля да взема предните Е-670 BLACK (изглеждат ми най-стабилни, утре ще отида и да ги чуя)


Прочети отново схемата, която ти предложих няколко поста по-нагоре.
За 500 лева не можеш да купиш чифт качествени floorstander говорители, освен ако не извадиш късмет да купиш нещо на старо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
devil90
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 119
Местожителство: Град София

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ByD написа:
devil90 написа:
и бях гледал 2 снимки н интернета и VSX 516 и VSX 916 бяха почти еднакви.

Ти по снимки ли ги прецени ресивърите че са еднакви??? Чувал ли си ги някога двата заедно?

westmagla, моето мнение е - ако ще слушаш повече музика и по-малко филми - Yamaha-та. Ако е обратно - Pioneer. Естествено това е строго субективно мнение. Най-добре е да отидеш и да ги чуеш и двата и да прецениш кой повече допада на твоя вкус.

Имай предвид, че и VSX-916 и VSX-817 нямат HDMI входове/изходи. Ако ползваш HDMI, модела на Pioneer, който ще ти свърши работа е VSX-917.


Разбира се, че съм ги чувал. Нали като тръгнах да си купувам предишния VSX 516 ония от техномаркет ми пуснаха VSX 916 и после в нас като го чух нямаше почти никаква разлика между двата модела като звук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 08, 2008 12:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

devil90 написа:
Разбира се, че съм ги чувал. Нали като тръгнах да си купувам предишния VSX 516 ония от техномаркет ми пуснаха VSX 916 и после в нас като го чух нямаше почти никаква разлика между двата модела като звук.

Единия в техомаркет, другия у вас, най-вероятно с различни колони... какво да кажа - не е това начина за сравняване на усилватели. Както и да е - стига сме пълнили темата на човека с безмислени спорове.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 4:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Rumen Suvandjiev Пуснато на: Съб Мар 08, 2008 7:45 pm Заглавие:

westmagla написа:
Аз самия май повече клоня към Е-6 серията на Jamo.
Като за начало мисля да взема предните Е-670 BLACK (изглеждат ми най-стабилни, утре ще отида и да ги чуя)



Прочети отново схемата, която ти предложих няколко поста по-нагоре.
За 500 лева не можеш да купиш чифт качествени floorstander говорители, освен ако не извадиш късмет да купиш нещо на старо.


Прегледах каква схема си ми дал и разбрах замисъла (първо да взема компелт задни, които да ползвам като предни и после да купя по-скъпи флоорстендъри). Проблемът е както обикновено с парите. В скоро време няма да мога да отделя още 1000-1200 лв. за предни.
Та затова питам Jamo толкова лоша алтернатива ли са?
Не претендирам да имам чак толкова изтънчен слух, а и самия ресийвър, който съм избрал (Yamaha RX-V461) е в началото на средния клас на Yamaha.
Варианта, на който съм се спрял е следния:
Предни - Jamo E 670
Център - Jamo E 6CEN
Задни - Jamo E 6SUR
И като за начало пак ще закупя само предните и после ше долпълня системата. Това са финансовите ми възможности. Въпросът е някой от вас чувал ли ги е тези, защото за жалост в Техномаркет в Русе ги няма, могат да ми ги доставят, но само по поръчка, което означава, че и да не ми харесат как звучат трябва да ги купя Sad Затова ще се радвам да споделите впечатления за тях.

П.С: Може би алтернатива като цена (като качество нямам идея, защото и тях не съм чувал) са моделите на Eltax. ТУК - цяла с-ма ОТ - Eltax Monitor 5 pack.
ТУК - само предни Eltax Symphony 10.3 или ТУК - Eltax Symphony 12.3


Последната промяна е направена от westmagla на Чет Мар 13, 2008 7:42 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
devil90
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 119
Местожителство: Град София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

(Yamaha RX-V461) Това за музика ли ще го ползваш или само за кино.

Аз тозиресивърго чух с подобни колони н Jamo з музика не става.

Бях купил ресивър Yamaha RX-V661 с уговорката, че ако не ми хареса в сетеро режим, че ще о върна. Сравнявах го с Pioneer A A6-J стерео усилвател в режимите на стерео. Има си осезаема разлика.
Pioneer свреше доста по - добре от Yamaha в стерео.

Но много ми хареса Yamaha в режим на кино много добро звучене като гледам филми, но в стереото дървено ми свиреше Crying or Very sad Crying or Very sad .

И го върнах в магазина и ми дадоха парите.

Yamaha RX-V3800Само Yamahata от 2900 свиреше чудесно в стерео.

На Harman Kardon имаше един модел, койо ми харесваше в стерео, но той беше 1300 лева.

Понеже не разбрах кажи,предимно за музика или филми, за да минешпо - тънко. Иначе, ако и 2 те искаш да ти свири добре ще ти излезе много-скъпо. На ко държиш повече като изисквания ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 5:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

devil_90 като цяло може да се каже,че рисийвъра съм го избрал. Ще го ползвам и за музика и за филми. Основно за музика. Ямаха се справя що-годе добре в стерео режим. Както по-горе писах не претендирам да съм някакъв луд аудиофил с адски изтънчен слух, така че мисля че ще ми върши работа. А Pioneer като вариант съм го изключл тотално. Въпросът е за ОТ.
Между другото ми се струва че продължаваш да говориш празни приказки. Четох темата, която наскоро направи - ТУК - в нея ти самия искаш съвет, а сега идваш да съветваш мен. И друго кой е тоя магазин дето купуваш вземаш го рисийвъра, слушаш известно време и ако не ти допадне го връщаш като ти се въстановяват парите Laughing - все пак сме в България, а не в САЩ Wink
А и както по-назад в темата ти бях писал:
Цитат:
Извинявам се за по-острия тон, но не се сдържах. И в предната ми тема беше давал подобно мнение.
Така като гледам ника ти devil_90, ако това "90" е годината на раждането ти, по-добре се въздържай от мнения Съвет просто.
Та стига офтопик, очаквам мнения от хора, които наистина имат какво да кажат, а не да си чешат езика.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
devil90
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 119
Местожителство: Град София

МнениеПуснато на: Чет Мар 13, 2008 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

westmagla написа:
devil_90 като цяло може да се каже,че рисийвъра съм го избрал. Ще го ползвам и за музика и за филми. Основно за музика. Ямаха се справя що-годе добре в стерео режим. Както по-горе писах не претендирам да съм някакъв луд аудиофил с адски изтънчен слух, така че мисля че ще ми върши работа. А Pioneer като вариант съм го изключл тотално. Въпросът е за ОТ.
Между другото ми се струва че продължаваш да говориш празни приказки. Четох темата, която наскоро направи - ТУК - в нея ти самия искаш съвет, а сега идваш да съветваш мен. И друго кой е тоя магазин дето купуваш вземаш го рисийвъра, слушаш известно време и ако не ти допадне го връщаш като ти се въстановяват парите Laughing - все пак сме в България, а не в САЩ Wink
А и както по-назад в темата ти бях писал:
Цитат:
Извинявам се за по-острия тон, но не се сдържах. И в предната ми тема беше давал подобно мнение.
Така като гледам ника ти devil_90, ако това "90" е годината на раждането ти, по-добре се въздържай от мнения Съвет просто.
Та стига офтопик, очаквам мнения от хора, които наистина имат какво да кажат, а не да си чешат езика.



Ами да, темата я бях написал после не се сдържах и го взех и ти казвакакво ми е мнението за него не ми хареса в стерео режим.

На Harman Kardon повече ми хареса звука.

На Pioneer има много добри неща, но за твойте пари за боклуци на пайнер правилно си я изключил за малко пари няма нищо свестно на тази марка.

И колоните на Jamo съм ги слушал, не баш тези които показа,но някакви подобни. Не ми хареса как звучат на JAMO.

Но на Jamo имаше едни, които дота добре свиреха ама бяха доста парички. Според мен най - евтиният ти вариант както казах е Eltax по - добри са от Jamo ако се сравняват цените. 500 лева колона на Eltax свири по - хубаво от колона 500 лева на Jamo. Не искам да се правя на разбирач, но просто съм слушал имного съм прекупувал и препродавал и знам за някои модели какво е.

Не знам какво ти е мнението, но го върнах в техномаркет и ми върнаха парите. Просто трябва да има такава уговорка, но трябва да върнеш продукта както си го взел с всичко кашон и както си е било сложено в търговския му вид.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
westmagla
чете


Регистриран на: Feb 14, 2008
Мнения: 16
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пон Мар 17, 2008 2:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблема при мен е, че съм от Русе и няма как да ги чуя тия Eltax как звучат. Също така се замислям и за Jamo E-680. Някой има ли впечатления от тях. Чета много добри отзиви в някои чужди форуми, а и в stereo.ru също.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди