Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Проблем с акустиката
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с акустиката
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 4:00 pm    Заглавие: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

Имам колони Technics SB-CH610, когато ги монтирах ми казаха, че е добре да са на нивото на слуха и ги сложих на нивото на телевизора. Проблема е в това, че, когато увелича усилвателя наполовина започва да се чува бучене понеже отзад има стъклен шкаф и баса рефлектира. Понеже не могат да се закачат на стена как да ги монтирам алтернативно, защото така неслушам качествено каквото и да е било



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 7:28 pm    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

Направи/купи си стойки?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
vmlinuz
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jan 12, 2008
Мнения: 72
Местожителство: Горна Оряховица

МнениеПуснато на: Съб Май 24, 2008 10:32 pm    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

andrian.ivanov написа:
... неслушам качествено каквото и да е било...

то качествено може да се слуша слабо Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 9:15 am    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

vmlinuz написа:

то качествено може да се слуша слабо Rolling Eyes


Не знам какво разбираш под"слабо", но много се лъжеш Wink !

PS:Абстрахирам се от коментираните ОТ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 9:57 pm    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

vmlinuz написа:
andrian.ivanov написа:
... неслушам качествено каквото и да е било...

то качествено може да се слуша слабо Rolling Eyes


Първо занимавам се вокално с музика от, както се помня. За мен качеството е в кристалното излъчване на музиката независимо как я слушаш. (А тя зависи от др. фактори и за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата" ето това е разковничето. Сега изясни ли ти се какво е Музика?) ...не е точна наука и малко хора разбират. Изкуството не се преподава то се получава. И да се върна на проблема, който разбрал, разбрал! Явно стойки ще трябва да търся, ако някой прави ще съм му благодарен да ми драсне едно ЛС
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 10:28 pm    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

andrian.ivanov написа:
vmlinuz написа:
andrian.ivanov написа:
... неслушам качествено каквото и да е било...

то качествено може да се слуша слабо Rolling Eyes


Първо занимавам се вокално с музика от, както се помня. За мен качеството е в кристалното излъчване на музиката независимо как я слушаш. (А тя зависи от др. фактори и за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата" ето това е разковничето. Сега изясни ли ти се какво е Музика?) ...не е точна наука и малко хора разбират. Изкуството не се преподава то се получава. И да се върна на проблема, който разбрал, разбрал! Явно стойки ще трябва да търся, ако някой прави ще съм му благодарен да ми драсне едно ЛС


Един съвет от мен: смени тона на разговора и дай по-обстойна информация за стаята в която се слушат тези ОТ, при положение, че наистина търсиш помощ. Относно "за да се наслаждаваш дълго време на силен саунд "без да те боли главата"" - разковничето определено не е в тези тонколони!
Поздрави и успех в решението на "проблема".
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 10:32 pm    Заглавие: Re: Проблем с акустиката Отговорете с цитат

Колоните че са ужасни, така е, ама то така като сме почнали ще трябва да го накараме да си смени цялата система ...

Преди някой беше писал че може да изработи стойки (върти ми се цена около 100-150 лева), ако не се лъжа, потребител с ник stereo ....
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 10:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хол с масивни мебели от сатен, стандартна маса, персийски келим, като изключа това компютъра ми е тук с д. кино. Друго стаята не е шумоизолирана от тухли е живея в къща.

П.П. Не съм привърженик на DIY колони, но и ме дразнят подобни отговори без да са защитени, защото може да се спори до утре. ...би ли обяснил какво е това ОТ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
bstbst
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 22, 2006
Мнения: 81

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 10:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andrian.ivanov написа:
П.П. Не съм привърженик на DIY колони

В такъв случай помисли за закупуване на малки мониторни колони - евентуално активни(нямам предвид студийни монитори), но маркови а не маркови в минало време!

ПС: ОТ - озвучително тяло. Спор със сигурност не може да има, предвид факта че в спора се ражда истината - а тя истината е родена отдавна!!!


Последната промяна е направена от bstbst на Нед Май 25, 2008 10:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andrian.ivanov написа:

П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...


Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Май 25, 2008 11:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не имам си система просто на нея Radio и CD слушам Когато увелича усилвателя наполовина или вклуча Loud почва гадното бучене от секцията заради баса. Д кино, което е в същата стая е за компютъра Предимно го ползвам повече за филми, защото съм с широкоекранен LCD '19 и по-малко музика върви на него. Просто съм свикнал каквото ми трябва да е под рака във всеки един момент. Горните колони не са разположени добре , а за стена не стават с дюбели не мога да ги закача, а секцията ми е насечена, като височина и не мога да ги поставя на нея. Затова мисля, че със стойки е най-добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Май 27, 2008 12:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nanko Rusev написа:
andrian.ivanov написа:

П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...


Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...


Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение. Аз съм на това мнение не искам да го приемаш лично. Благодарен съм ти, че ми помогна в предишната тема.

От др. форум разбрах наименованието на буксата, която ни трябва утре ще пиша много съм уморен и си лягам. Smile


Последната промяна е направена от andrian.ivanov на Вто Май 27, 2008 10:50 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 27, 2008 9:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

н
andrian.ivanov написа:
Nanko Rusev написа:
andrian.ivanov написа:

П.П. Не съм привърженик на DIY колони, ...


Комплекси .... аз съм привърженик на най-доброто за дадени пари ...


Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение. Аз съм на това мнение не искам да го приемаш лично. Благодарен съм ти, че ми помогна в предишната тема. От др. форум разбрах наименованието на буксата, която ни трябва утре ще пиша много съм уморен и си лягам. Smile
...да прав си , но за съжаление така е само в Сливeн Smile ..в останалата част на света има интернет и всеки , колкото и да е тъп и ограничен може много бързо и ефикасно да разбере как стоят нещата в дадена област . Най-добрите неща в аудиото се правят от малки екипи хора или в DIY средите . Колоните които си купил за 50-60 евро от Райчев са идеални за парите си и са смразяващи кръвта кенефи в същия момент Wink ...заповядай да чуеш DIY система 0889626590 ако ти е скъпо ето ти и домашен
02 9898893 .
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Вто Май 27, 2008 12:19 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Georgi_Georgiev
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 18, 2006
Мнения: 134
Местожителство: София/Ловеч

МнениеПуснато на: Вто Май 27, 2008 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Готин, ти си този, който измества темата, а не Иван Рачев!

Цитат:

Не е комплекси мога да си позволя колони за 600 лв. Въпроса е, че са правени и в това много неща куцат и спор няма. Все едно да си пишеш от IBM или събиран компютър същата работа няма значение.

_________________
........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 16, 2007
Мнения: 87
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Вто Май 27, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай малко не пиша за колони и тяхното звуче, а за акустика и тя във всяко пространство е различна можеш ли ми сравни нашата опера с парижката? Първо колоната не е фактор за еднакво звучене във сяко помещение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди