Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Живея в България защото:
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Живея в България защото:
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
raxell
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Apr 16, 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 2:15 pm    Заглавие: Re: До всички: Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:
До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!


"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 3:15 pm    Заглавие: Re: До всички: Отговорете с цитат

raxell написа:
Kiril Kirilov написа:
До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!


"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.


Страшно се объркваш, да твърдиш, че твърдението ти е факт.
Корабър няма да потъне, само мислещите, че е факт ще наскачат и ще се издавят.

И нищо не мисля да забавям, а да ускоря процеса на изплуване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pllaman
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 32
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 4:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Потвърждавам мнението на Stilian Andonov. В моето наистина преувеличих малко с цел да покажа едно, две предимства на родната ни страна и няколко недостатъка на текущата в която съм. Ясно е ,че няма как да спечеля спор с позиция че тук е по зле. Обобщеното ми мнение е, че предпочитам България!

П.П. В момента се намирам в ТУ-Гент Smile . Завършвам магистратура в сферата на силовата електроника. Може би сме колеги! Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 4:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат от Мартин Карбовски:

През прехода отлично усвоихме културата на оплакването, време е да усвоим културата на наритването!
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tisho
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 20, 2005
Мнения: 482
Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

45 години манталитет трудно се променя... Confused

Според мен нещата ще си дойдат на мястото, но е необходимо време. Време през което хората създали си житейските навици през онези 45 години постепенно да загубят влияние, и накрая изчезнат. Едва тогава България ще заприлича на цивилизована държава. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Tisho написа:
45 години манталитет трудно се променя... Confused

Според мен нещата ще си дойдат на мястото, но е необходимо време. Време през което хората създали си житейските навици през онези 45 години постепенно да загубят влияние, и накрая изчезнат. Едва тогава България ще заприлича на цивилизована държава. Wink


С това не мога да се съглася - просто за пореден път застанахме на най-лесния път - този на тоталното отрицание на всичко старо. Това е типична за нас грешка - първо разрушаваме, а какво ще построим не е важно (ще мислим по-късно). По този начин сме обречени да започваме все отначало. Какво му беше лошото на образователната ни система (не говоря за съдържанието, а за методиката), да не би за последните 20 години да е постигнато някакво подобрение?! За манталитета си прав, но причината за него не е във въпросните 45 години, а значително по-назад във времето. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raxell
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Apr 16, 2008
Мнения: 11

МнениеПуснато на: Чет Юли 10, 2008 11:49 pm    Заглавие: Re: До всички: Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:
raxell написа:
Kiril Kirilov написа:
До всички, които толкова добре знаете причините за несгодите:
ДЕЙСТВАЙТЕ!


"Спокойно моряци, кораба потъва нормално." Можем само да забавим потъването, горният призив е за това. А иначе е добре да си спомним малко история, и да не го взимаме толкова навътре.
Който се усеща носител на новото може да помогне за по бързото потъване, но едва ли ще доживее да види резултата от своето участие, просто по биологически причини.

Тъжно, много тъжно но факт.


Страшно се объркваш, да твърдиш, че твърдението ти е факт.
Корабър няма да потъне, само мислещите, че е факт ще наскачат и ще се издавят.

И нищо не мисля да забавям, а да ускоря процеса на изплуване.


Много ми приличаш на самия мен, но преди повече от тидесет години. Дори за миг и до сега не съм спрял да се протовопоставям на статуквото, но си давам и сметка какво съм постигнал с това. Горният ми пост е плод на размишления върху целият ми смислен живот до момента, а погледнато в по широк аспект и върху историята на човечеството. Технически грамотен човек си, не може да не намериш аналогия с вълновата теория, за нас следва падение, след това е издигането. На всичкото отгоре си има и основни закони на диалектиката от които бягане няма, според тях това което сме "съградили" за 45 години трябва да "съразграждаме" поне още толкова, и тогава да градим надстойка. С други думи се връщаме деветдесет години назад. Я се огледайте и вижте местните феодали как се разпореждат и след това ме винете за изказванията.
Извинявам се че обърках тотално обръщенията, надявам се да ми простите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
AK
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2008
Мнения: 26
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 1:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniel Petrov написа:

Не ме кефи да ме смятат за абориген, слязъл от дървото и да ми задават тъпи въпроси като "имате ли супермаркети в България?" и тем подобни глупости в тоя дух.

Интересното е, че на този въпрос отговорът е "не, нямаме си... собствени". Супермаркетите в България изчезнаха в началото/средата на 90-те, когато се нароиха т.нар "минимаркети" в мазета, входове на блокове, ламаринени съборетини и изобщо във всякаква дупка, която можеш да се сетиш, но все пак бяха израз на предприемчивостта на много хора. Скоро те пък започнаха да изчезват с появяването на хипермаркетите - Метро ("Кеш енд Кери," така си е написано и в сайта...), Билла(!), Кауфланд, etc., в които, както личи дори от името, няма нищо българско. Имаме си още мосю Бриколаж, Практикер, Практис... Единственият български (хипер)маркет, за който се сещам, беше Боила (името очевидно отразява силно патриотична нагласа), който се затри със скоростта на светлината... Та... погледнато малко по-задълбочено, май въпросът си е съвсем резонен.
А как да те уважава чужденеца, когато идва тук и вижда само неговите (стари) коли по улиците, неговите бензиностанции, неговите магазини, неговите стоки... Щом трябва, проговаряш и на неговия език... По какъв друг начин да гледа на теб, освен с високомерие, след като е явно, че не си постигнал нищо в собствената си страна? И, което е още по-лошо (и те го знаят), разрушил си постигнатото със собствен труд и си приел чуждото...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 2:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно старите коли, положението в Испания все си мисля, че е по трагично, отколкото в Бг.
Тук можеш да видиш наистина антики по пътищата.
А и друго - рядкост са колите, които не са чукнати или ожулени.
Просто испанците не ги бива като шофьори, ама никак никак.
Хората правят маневри по учебник и никой не се замисля дали това в дадения случай е най-правилната реакция, особено като паркират.
Стига толкова с това, темата е друга.
Проблемът при нас си е до хората...
Тук сутрин се случва следното нещо - минава колата за боклука по улицата, като спира на всеки 20-30 метра да опразни контейнерите. След нея се образува опашка от по 20-30 коли.
Всички чинно чакат, никой не се подава до половината от страничното стъкло за да вика и да псува и никой не натиска клаксона.
Ясно е, че хората също са тръгнали на работа и бързат. И въпреки това няма изпускане на нерви.
Айде сега си представете същата ситуация по българските земи.
Ееее не, по добре добре не си го представяйте, ще се получи ненаписан сценарий за екшън... и то от най добрите.
Така... и още една любопитна ситуация - ограничението по магистралите тука е 120 км/ч.
Никой, ама НИКОЙ-НИКОЙ не кара с повече.
Има камери навсякъде и няма "стая номер 19" в КАТ, където след плащане на 50 левов рушвет да изтрият записа и да "изчезне" акта.
Плащаш си като поп.
Паркирал си колата на тротоара (тука също както и в София има сериозен проблем с паркирането), плащаш 86 евро глоба.
Тоя дето пише глобата изобщо не се занимава с тебе, пари на ръка не взема, щото ако вземе и го хванат, не може да излезе от затвора за сериозен период от време. Има ли смисъл човека да рискува на сериозно за някакви си 20-30 кинта?
Просто така са направени нещата, че и за най кокошкарската злоупотреба го продухваш много здраво.
Бай Ганьо обаче на всичко му е намерил цаката - "стая 19", "дежурни 20 кинта" и т.н.
Та те оттам, от въпросното намиране на "цаката" сме на това "дередже".
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 10:14 am    Заглавие: Предложения! Отговорете с цитат

Дотук като гледам, всички се оплаквате!

Всички знаят и анализират с умозрителна дълбочина причините за всичко Very Happy

Хайде вече да започнем с предложенията за изход, а?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Stilian Andonov написа:
pllaman написа:
Вече четвърти месец живея в една от т.н. бели страни...



Между другото пробвай да си купиш домати от 3.50 Евро, а не от 1.95 и после пак ни напиши какъв им е вкусът Wink

Аз живея от малко над 2 години в една държавица в ЕВРОПАТА и какво да кажа, ами да не е това което съм си мислил,нищо общо почти, тези неща на някое дете до 7 години ще ги разправяш за храните,храна която има толкова консерванти не е храна,няма нищо натурално,с един приятел руснак дори се шегуваме,с някои ЛЕБЕНСМИТЕЛИ (така да се каже храни)
че са почти като истинските,защото баба ми когато ми даде една краставица да изям,се наслаждавам на вкуса и,а тук си купувам био краставица внос от българия,за 2,50 евро бройката и понеже и ние изпълняваме стандарти от 01.01.2007, вкуса също само се доближава до реалния.Да не споменавам другите такива примери с храни,но както и да е за България или хубаво или нищо (усмивка ), Very Happy та за жалост доста от нещата от списъка са верни и също така за жалост не се стремим да ги променим,за пример такива като нас,които са на майната си и кой знае какъв го дирят там.Но това е истината за жалост.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 12:26 pm    Заглавие: Re: Предложения! Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:
Дотук като гледам, всички се оплаквате!

Всички знаят и анализират с умозрителна дълбочина причините за всичко Very Happy

Хайде вече да започнем с предложенията за изход, а?


Точно,...
Ако всеки сам по себе си е добре, тогава всички ще са добре...
Хората тук (в БГ) прекалено много гледат другите, кой каква заплата взима, кой каква кола кара и т.н. и се сравняват един друг...

Ако аз съм доволен от заплатата си, от колата, от жената и т.н. какво ме интересува че има някой който взима по-голяма заплата... ако не съм доволен по-добре да се опитам да промениа нещо към по-добро...

И накрая, аз живея тук, защото тук мога да си позволя по-висок стандарт на живот, отколкото да кажем в Германия или Франция или Испания...ако има място където мога да имам по-висок стандарт на живот - ще отида там.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Momchil
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 25, 2005
Мнения: 332
Местожителство: Горна Оряховица(студент Варна)

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предлагам всички , които наистина искат да започнат промяна , както аз започнах преди 3 години . Просто да погледнат живота от хубавата страна , колкото и да им се плаче .
Миналата година си признавам ,че спах два -три дни по пеиките във Варна , нямах квартира , нямах пари , приятелите ми на които звънях все бяха заети , нямаше кои да ми обърне внимание .

Според вас какво направих ?
Всеки би намразил приятелите си , би странил от тях и , какво ли още не ... Smile

Няма такова нещо , просто мирогледа ми се промени. Дори без пари и подкрепа от някои " индивиди "продължавам и до сега да уважавам хората около мен , и най-вече ДА ИМ ПОМАГАМ С КАКВОТО МОГА СТИГА ДА Е ПО СИЛИТЕ МИ !
Той онзи от горе вижда всичко . Когато правиш или мислиш зло , то неимоверно се връща по един или др. начин . Smile

Kiril Kirilov - за това те уважавам винаги подхождаш добре към проблема. Smile

Поздрави : Момчил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Momchil написа:
Предлагам всички , които наистина искат да започнат промяна , както аз започнах преди 3 години . Просто да погледнат живота от хубавата страна , колкото и да им се плаче .
Миналата година си признавам ,че спах два -три дни по пеиките във Варна , нямах квартира , нямах пари , приятелите ми на които звънях все бяха заети , нямаше кои да ми обърне внимание .

Според вас какво направих ?
Всеки би намразил приятелите си , би странил от тях и , какво ли още не ... Smile

Няма такова нещо , просто мирогледа ми се промени. Дори без пари и подкрепа от някои " индивиди "продължавам и до сега да уважавам хората около мен , и най-вече ДА ИМ ПОМАГАМ С КАКВОТО МОГА СТИГА ДА Е ПО СИЛИТЕ МИ !
Той онзи от горе вижда всичко . Когато правиш или мислиш зло , то неимоверно се връща по един или др. начин . Smile

Kiril Kirilov - за това те уважавам винаги подхождаш добре към проблема. Smile

Поздрави : Момчил


Господа и дами,
един млад човек ви казва точно какво да правите:
Да помагаш на хората.
Това е много трудно наистина, но според мен е най-високото еволюционно ниво, до което може да стигне човек по земния си път... преди да предприеме нещо по-смело...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юли 11, 2008 2:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-лесно е да се оплакваш.
Много по-лесно от предприемането на каквото и да е действие.
Рецептата е - повече Момчиловци и по-малко оплаквачи.
Останалото е въпрос на време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди