Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Моля спешно за помощ!
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Моля спешно за помощ!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Авг 24, 2008 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По скоро сервото ти не е било настроено, оттам са идвали проблемите.
Пускането на усилвател със серво си е галимация, след като не си на ясно толкова с материята, елиминирай го и минавай на класически вариант с разделителен в обратната връзка.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 11:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз,че имах проблеми със сервото,имах,бях ги описал подробно ето тук: http://bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=110&postdays=0&postorder=asc&start=240 още,когато изработвах усилвателя преди една година.Тогава уж отстраних проблема.Няма да изреждам пак всичко,за да не се повтарям.Единственото,което ми казаха тогава и не спазих беше-да елиминирам сервото Smile
Сещам се за онзи усилвател на МК,уж Quad,ако не се лъжа и той имаше серво,това само ако не греша де Smile Работи безпроблемно,без никакви настройки,за това не очаквах проблемите(със сервото),които ми се явиха тук.Не коментираме качествата и параметрите на въпросния усилвател на МК,само споменавам,че бачка,това е Smile Въпреки всичко,все си мисля,че проблемите ми идват от двата отделни транзистора в диференциалния и по-точно-от тяхнята малка,но все пак несиметрия Rolling Eyes
Само да попитам-малкия кондензатор,който е в паралел на големия 10 000 uF в обратната връзка,обикновен полярен ли е-100uF/10V,че нещо много работи пише по него Smile


Последната промяна е направена от Niki85el на Пон Авг 25, 2008 11:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Омбре, написал съм какъв е и откъде можеш да го вземеш, чети наред това, което съм писал:
цитат:
Големия е добре да се шунтира примерно със 50мкф/15В К52-2, тук таме все още се намират останали по магазините из София.
Можеш да си вземеш 2 от Аспарух Желязков.

Прочети новата тема за ъпдейтваното А+В в този раздел, както и тая, която е посветена на децата от 60-те и 70-те години в раздел обща информация, ще ти е от полза Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 25, 2008 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета внимателно всичко,което ми пишеш Smile Добре видях,че си споменал,че мога да си закупя кондензаторите от въпросния г-н Желязков или по магазините в София,но аз съм от Бургас,а господин Желязков може би е от София или е някой форумец,но аз не го познавам Smile Embarassed За това попитах дали става въпрос за обикновен електролитен кондензатор,ще се оправя Smile Прегледах и ъпдейтваната версия,ще направя промените,които са ми възможни.Сменил съм гръмналите елементи,остава да си купя големия кондензатор и малко свободно време да намеря и ще споделям пак,надявам се,само хубави неща вече Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами освен раздела за полупроводникови усилватели има и други, вярвам, че си чел за Етерите, Синьото Хапче и т.н., там е упоменат господина Желязков Smile
К52-2, К53 са руски танталови кондензатори военно производство, представляват... абе виж пдф-а, там има снимка, боядисани са още и в зелено, сиво и оранжево:
http://doc.chipfind.ru/pdf/oksid/k522.pdf

сайта на завода:
http://www.oksid.com/tantal_all.html
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси отново за разясненията Smile!Ще видя как ще го диря танталовия кондензатор и г-н Желязков ако се наложи Smile Гледал съм го аз това "Синьо хапче" в някой от разделите,голям красавец е Smile Много съм мераклия за едно лампово усилвателче,но май не ми стига експириънса за това Embarassed . А и лампи ще се озоря да си намеря,но...ще видим,може би,някой ден... Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 9:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Niki85el написа:
Мерси отново за разясненията Smile!Ще видя как ще го диря танталовия кондензатор и г-н Желязков ако се наложи

Ти първо го запусни усилвателя в постояно токов режим става и с други танталови кондензатори Wink а като свирне после му търси руски щом искаш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 10:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да попитам-какво ще стане ако на първо време го пусна без танталовия кондензатор,че в Бургас пак не са чували за такова нещо,смях Very Happy Трябва да поръчам пак от eshop-a евентуално,тя доставката ще ми е по-скъпа от поръчката Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 8:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Руските сребърно-танталови и обикновените танталови нямат нищо общо!
Сложи обикновен електролитен на първо време.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 9:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я да попитам-след направените промени,вдига ли му се пусковия ток на този усилвател?Пуснах го с предпазители от един ампер и горят моментално,мерих транзистор по транзистор,всичко е здраво Shocked Сложих втори път предпазители един ампер,пуснах,пак изгоряха и двата моментално,някакви идеи?Не ми се слагат по-големи,страх ме е да не се опуши пак всичко,аман вече!Почва да ми писва от тоя усилвател Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 9:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А защо не напишеш от дека си бре,не че това ще подкара усилвателя ама някой може да удари някое рамо Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Авг 29, 2008 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само в тази тема съм писал поне3 пъти,че съм от Бургас Wink Едното ми стъпало работи,все още не съм му направил корекциите(премахването на сервото и т.н.),но го броя,че не бачка,знам ли го кога ще гръмне,така че,отписал съм го и него.Сега на този гръмналия канал съм му сменил изгорелите елементи,махнах сервото,сложих големия кондензатор в обратната връзка и както казах гори моментално предпазителите по един ампер.Транзисторите си остават здрави уж,нищо не светва,нищо не пуши
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 9:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вместо предпазители при пускането обикновено се слагат мощни резистори, така ще имаш възможност да провериш тук-там по платката без да гръмнеш транзисторите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Niki85el
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Jul 09, 2007
Мнения: 40
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А колко ома по-точно да са тези резистори,около десетина може би?То бая се очертават като мощност ако на рамо ми вдига над ампер.И все пак-очаква ли се да има по-голям пусков ток с тези промени,когато го направих за първи път усилвателя,не ми гореше едноамперови предпазители?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 13, 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Авг 30, 2008 10:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам че като запускаш усилвателя на изхода няма товар и вход накъсо или потенциометър на мин.Резисторите са да установиш грешката ако има такава или повреда без това да доведе до нова такава.Според захранването определи и резисторите които трябва да монтираш в двете рамена на захранването,така че да осигуряват около 150-200мА на стъпалото,ако консумацията е по голяма то респективно напрежението ще е по малко.Така ще имаш ориентир до къде си стигнал с постоянно токовия режим.Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди