Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 в
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Посвещава се на децата на 60-те,70-те и 80-те години на 20 в
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vasil Nikolov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 05, 2006
Мнения: 302
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 4:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mano написа:
Радвах се когато в кварталния магазин имаше кремвирши !?!?! и обикновенни вафли. Банани се ядяха веднъж годишно...
В Пловдив винаги е имало кренвирши, луканка и всякакви деликатеси, които всеки можеше да си позволи и бяха много по истински от днешните изкуствени продукти включително и тогавашните обикновени вафли "Тракия" . На главната имахме така наречения "Показен магазин" в който целогодишно имаше лимони и портокали, неудобството беше само ,че трябва да се разкараш до там Very Happy

Сега си намерих 10-на броя от списанията и почвам да ги чета отново Very Happy

_________________
Тороидални трансформатори
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 7:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за машината на времето върнах се в един по красив свят по чист и истински.
Бях луд фен на "Дъга" обичах да препрочитам по няколко пъти приключенията на Елосите в битката им с Джейгър Зур.
Тогавашната лимонада беше в едни извънземни стъклени шишета и недай си боже се наложи да вземеш от 1л - мускулната треска от тежеста е в кърпа вързана. По снек баровете продаваха наливна кола и съм ходил с празно шише да ми налеят само защото в къщи сме очаквали гости . И това да има кола на масата е нещо едва ли не малък празник.
Криехме се по разни скришни местенца да пушим една цигара "БТ" няколко хлапета и смучехме лукчета за да не ни познаят нашите. После разкъсвахме опаковката с надеждата да намерим някакъв важен цветен код. И ако някой ни издаде ни пращаха в съвета да даваме обяснение защо сме пушили.
Събирахме картинки от дъфките "Турбо" онези с колите. Повечето от нас изхвърляхме дъвките и вземахме само картинките, а колко бой е имало за една никаква си картинка ама с номер, който всеки е искал да има. После пък имаше едни дъфки с долари и марки вътре -лудница.
Родителите ми винаги знаеха по опърленият ми бретон кога съм си играел с "откраднатото" от тах кибритче "Зебра" /май и сега ги има/. Баба ми /лека и пръст/ правеше страхотни баници в ръчно калайдисана тава и пържеше в къщи на селската печка в един голям тиган / тогава имаше наливно олио/ картофи нарязани уж за по лесно на големи кръгчтета.......сега както и да ги режа никога не стават по вкусни или поне същите в тоз мазен фритюрник..........................................
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чета, чета, чета...
И си задавам въпроса: от кого, ако не от нас самите зависи нещата да станат като едно време. Нямам предвид самия социализъм, а времето в което за целия свят животът е бил по-стойностен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 26, 2008 8:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Suvandjiev написа:
Чета, чета, чета...
И си задавам въпроса: от кого, ако не от нас самите зависи нещата да станат като едно време. Нямам предвид самия социализъм, а времето в което за целия свят животът е бил по-стойностен.


Естествено, че зависи от нас Smile

Споделям носталгията, доколкото е хубав спомен и съм изживял всичко, за което говорите Smile

Но все пак, не искам това време да се върне назад.
То си беше за тогава, изживяхме го както можахме, радвам се, че всички сме се чувствали щастливи.

Но сега времето тече по друг начин. Случват се 1000 пъти повече неща за същото време и трябва да живеем по друг начин.

Сегашните деца го живеят както могат и както им показваме ние.
Добре е да даваме добри примери, а да не изпадаме в прекомерна носталгия, невиждайки нищо хубаво в живота сега.

И мисля, че децата добре се справят.
Едно време наистина имахме 1000 пъти повече време за да вземем същото количество решения/преценки/действия, които ни се случваха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EvergreeN
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Nov 08, 2006
Мнения: 32
Местожителство: Лясковец/Варна

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 1:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжелявам, че се намесвам в темета, макар и да не спадам в категорията, защото съм 7 години след горната граница(ако модераторите преценят да изтрият поста, нишо против нямам)
Като чета какво се е изписало все намирам и общи признаци с моето детство.
Незнам, защото всяко лято си бях на село и съм кръстосвал прашните и кални улици и целувките които ми купуваше баба бяха невероятно вкусни(за разлика от сега), но все си мисля, че е нормално времето да се мени и всяко поколение си има своите очарования, колкото и по малко да се обръща внимание на простите неща с много по-голяма морална стойност, но уви това е съвремието.

П.П. И аз много се палех по сглобяването на самолетни моделчета макар и останали от детството на по-големият ми брат, и иазнамирането на стари руски списания с адски много интересни и полезни неща за конструиране макар и с подръчни материали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Maya Petrova
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2006
Мнения: 82
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Kiril Kirilov написа:

И мисля, че децата добре се справят.


И аз така мисля. Smile

Справят се по-добре дори и от нас - възрастните.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=278398
_________________
So true and so dark, her beautiful soul forlorn.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 10:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз все още се занимавам с макети и радиоуправляеми модели...
и ако половината ми налично време е за електроника, другата половина е за тях
Cool
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Maya Petrova
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 25, 2006
Мнения: 82
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дайте, някоя снимка на макетите. Ще бъде интересно.
_________________
So true and so dark, her beautiful soul forlorn.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momchil
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 25, 2005
Мнения: 332
Местожителство: Горна Оряховица(студент Варна)

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста по малък от повечето хора тук , но мисля че и мен ме закачи този по " нормален " живот на израстване .

Може би животът ми на село в периодът от 3 до 7 годишна възраст ми повлия доста добре и ме научи на много неща , които сега правя дори без да се замислям много много . Smile
Не съм лишаван от необходимите неща за нормален живот на едно хлапе ,а и така ме възпитаха бабата и дядото ( Бог да го прости ) ,че просто се радвах и на малко .
Единственото , което може би не бе много хубаво , е че на моето
(както и на сегашното ) поколение ни се налагаше да растем много бързо поради финансовото състояние в домът и забързания по нов живот .
Какво пък човек трябва да открива своя път сам и колкото по рано го направи толкова по организиран му става животът.

Интересното , е как напоследък се забелязва прераждане на американската мечта в наши земи . Препълването на градовете няма да е вечно , въпросът е човек да не се предава пред нищо и да знае какво точно иска и какво би могъл да постигне .

Живи и здрави да сме !

Поздрави: Момчил
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро си говорих за детството с мой колега и приятел. Та той сподели, че като деца са играли на играта "шофьор на автобус" с една съседско хлапе, по цял ден са обикаляли улиците с по една пластмасова чиния за кормило и сподели, че даже са спазвали графика на линиите по които са карали автобусите.

Сещате ли се спиране на съответната спирка, отваряне на вратите и т.н. и това всеки следобяд от лятото в най-големите жеги Very Happy .

Приятеля ми каза, че е бил много щастлив, когато някой истински шофьор му даде на натисне копчетата за вратите на истински Икарус.

Толкоз за детството.

Сегашното време е много по-динамично и изпълнено с информация, много по интересно, но и много по-стресиращо. За мой късмет имам хоби което ми помага да избегна стреса и да живея приятно, надявам се, че и всеки от вас има подобни начини да избегне негативите на новото време.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mano
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 01, 2005
Мнения: 95
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 2:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

точно това се опитвах да кажа :
всеки си има своето "детство" и своите добри спомени от него, първи срещи с приятни емоции, първи трепети, и почти всеки с носталгия си спомня за своето детство, както сега всички тук си спомнят за 70те, 80те години, така и след 10-15 години днешните хлапета ще си спомнят "началото на века", и приятните емоции от тяхното си детство.

един древен китайски мъдрец е казал "всеко поколение смята следвашите го поколения за загубени" но света все още съществува.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 10, 2007
Мнения: 300
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 2:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От всички постове струи носталгия по онези времена, когато всички сме се чувствали щастливи от онези малки радости в живота, които сме успявали да си позволим. Но честно казано, ми се струва, че зад това се крие нещо значително по-прозаично - носталгията по отминалото детство, свободата и пълното безгрижие, на което неосъзнато се наслаждавахме, като нещо естествено, като даденост. За днешните деца подобни преживявания в повечето случаи са непознати, а вероятно и неразбираеми - какво пък толкова важно има в това да намериш мечтаната картинка във въпросната дъвка, след като можеш да си я изтеглиш от интернет или защо трябва да сглобяваш модели ако можеш да потренираш на някой симулатор. Трудно се обясняват тези неща на деца, живеещи в типичното консуматорско общество, в което се превърнахме.

Не се наемам да твърдя дали младото поколение успява да се справи с новите реалности, но това, което виждам, ме кара сериозно да се съмнявам или по-скоро т.н. справяне е за сметка на много висока цена (не говоря за пари). В момента чета книга, в която авторът описва един от главните герои (от лошите) като изключително гъвкав и лишен от всякакви скрупули човек - започнал като дребен търгаш докато служел в армията по време на виетнамската война, преминал през нерегламентираното лихварство, за да стигне до бизнеса със силовото изкупуване на изпаднали в затруднение компании. Вероятно подобна "гъвкавост" е елемента на цената, за която споменах по-горе. А може би така и трябва да бъде.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 4:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy Някои хора имат дарба и за писатели, други да постват неща, които вече съм ги чел някъде.

Въпреки това - "машина на времето". Поздравления Smile Да добавя и аз нещо: който нямаше достъп до Кореком, трябваше да търси спекулантите - 900 социалистичеки лева (Exclamation) за двуглав дек Техникс Smile Добре, че ни караха на бригади, та да спести човек тая сума за няколко години по татово време.

Иначе с времето МНОГО ИЗГУБИХМЕ и МНОГО СПЕЧЕЛИХМЕ. Въпроса е в борбата за тоталното промиване на тела и мозъци. Който излезе успешно извън THE MATRIX - печели вътрешната си и външна свобода (което пък го дискутираме в една друга нишка).
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 27, 2008 9:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

The MATRIX си е пак тук, само й смениха user interface! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
icko
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 25, 2008
Мнения: 127
Местожителство: Stara Zagora

МнениеПуснато на: Чет Авг 28, 2008 12:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък съм роден на 10.11.1989 не съм видял социалистическото но пък детсвото ми мина в кал и прах по улиците. Правихме ракетки от станиол (от цигарите на баща ми ) и клечки кибрит,потрошл съм сума ти и платки вземани от ззу-то,колко светодиода съм изкарам от контрлерите за хард-диск (тогава бяха нещо не виждано поне за мен , сега контолерите седят окачени на стената на славата в къщи естествено без нито един диод по тях) Изживях си детсвото безгрижно и не съжалявам за това.Още помня (като че ли беше вчера) как с приятелчетата издялкахме от едно парче дърво коритото на лодка на която пшоставихме моторче от стара количка за да пробваме дали ще плава в шадравана на жабките (който е от Стара Загора непременно го знае) естествено бяхме запалени от състезанието по корабомоделизъм което всъщност беше и световно (да в българия ). И да искам да се върне това време или поне да се намали малко динамиката на живота ни!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди