Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - поредният: Какво да правя с моята стая?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

поредният: Какво да правя с моята стая?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
peter_p
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 15, 2008
Мнения: 22
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако искаш пробвай първо с дунапрен преди да нарежеш ватата за да не се набутваш с пари.Аз се убедих в ефекта от каменната вата когато е поставена на стената срещу колоните.Кофти,че и моята вата все още отлежава дано вече да имам време да я направя на пана и да ги поставя,защото ефект наистина има.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

peter_p написа:
Ако искаш пробвай първо с дунапрен преди да нарежеш ватата за да не се набутваш с пари.Аз се убедих в ефекта от каменната вата когато е поставена на стената срещу колоните.Кофти,че и моята вата все още отлежава дано вече да имам време да я направя на пана и да ги поставя,защото ефект наистина има.


Не те разбрах? Аз парите вече ги "набутах", 50 квадрата вата ми стоят в стаята. Дунапрен нямам купен и май няма да купувам, докато не направя нещо с ватата...
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
peter_p
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 15, 2008
Мнения: 22
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мой приятел си наприви най-просто казано кутия от шперплат като тази по-горе във форума,наряза ватата на триъгълници и я нареди.Аз му я тапицирах с плат който той сметна че е подходящ.Визоално изглежда добре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 4:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами да, трябва да се реши как точно да направя "кутията" (или рамка) и после ще се изработят 25 такива, с дължина 60см.

Благодаря ти за споденелното мнение.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 06, 2009 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Следейки темата и аз си мислих за някаква такава конструкция, която да бъде запулнена с триъгълните парчета вата. Интересно ми е колко е необходимо да бъдат дебели стените на подобна конструкция?
Може ли да се направи "скеле" от дървени профили (20х20мм, 30х30мм,..или др. за постигане на желаната здравина) в тази форма и да бъде облечено с фазер, който е лек и евтин или друг не чак толкова дебел и тежък материал, като МДФ и ПДЧ?

П.П. И още една моя мисъл... Ако се нареди ватата с малко разстояние между парчетата (1-2 сантиметра), дали ще е добра идея ?

_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peter_p
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Apr 15, 2008
Мнения: 22
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Вто Апр 07, 2009 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Смятам че да я направиш от ПДЧ със здравината няма да имаш проблем.Според мен не оставяй разстояние м/у ватата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 7:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Marto (myst3) написа:

П.П. И още една моя мисъл... Ако се нареди ватата с малко разстояние между парчетата (1-2 сантиметра), дали ще е добра идея ?

Цитат:

One important way to improve the low frequency performance of any absorbent material - besides making it thicker - is to space it away from the wall or ceiling. For a given material thickness, increasing the depth of the air gap lowers the frequency range it absorbs. For example, 703 that is two inches thick and mounted directly against a wall has an absorption coefficient of 0.17 at 125 Hz. Spacing the same material 16 inches away from the wall increases that to 0.40 - a nearly three-fold improvement. Of course, few people are willing to give up that much space in their rooms! And even very thick (four inch) 705-FRK with a one-foot gap will not absorb the lowest frequencies as well as a purpose-built bass trap which is optimized for that purpose.

http://www.ethanwiner.com/acoustics.html


Едит
От бързане съм се объркал.


Последната промяна е направена от poseydon на Сря Апр 08, 2009 3:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 7:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега, тук говорят за отдалечаване на паната (при това за сериозно отдалечаване -40 сантима), не за траповете. За тях не съм сигурен че е валидно, а даже може би си е правилно да са точно в ъглите - зоните с най-голямо налягане.

Дано гурутата да се включат.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 8:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
С тази конструкция ( триъгълните плоскости вата ) се конструира на практика бас-трап. Интересното е че по този начин конструкцията е широколентова ( не е резонансна, за конкретна честота ). Широколентова разбира се до толкова до колкото дебелината на материала позволява. В този смисъл колкото повече - толкова повече Smile. Колкото по-дебело е третирането, толкова по-ниска ще е честотат до която е ефективно това третиране.
Аз лични бих захванал триъгълниците ( при положение че са достатъчно твърди ) с летви за тавана и стените. После върху летвите можеш да направиш елегантна рамка от плат.
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво, благодаря! За жалост, мисля че при размер на малката страна 30 сантиметра, ватата ми (50кг/м^3) няма да е достатъчно здрава, за да стои без солидно "скеле". Какво ще кажеш за "рамката" предложена от poseydon?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рамката сама по себе си е добре, стига да е достатъчно добре конструирана за да не дрънчи и вибрира. Единственото което ме притеснява е че не решаваш проблема със закрепването отпред. Можеби плат отпред ? Rolling Eyes
_________________
aka. Demon

www.stivox.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Апр 08, 2009 12:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Плат, може би опънат на летвички, като решетка да стане. Евентуално може и да има тънки окрепващи летвички , защото наистина не знам колко "цяла" ще стои ватата, особено като е сложена на тавана.

А за дрънчене, дали има такъв възможност, имайки предвид че са в ъгъла на стаята? Мислех за тънък материал, имам даже за тест, ако не става - 18/20мм шпертплат 100% ще е достатъчен.

Мерси много! Нанко.
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Апр 11, 2009 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз, днес взех 1 пакет вата на Knauf 120кг/м3 50/600/1000мм и мисля да опитам да изработя едно пано по този начин, но не с толкова дебел материал за рамката.
http://www.youtube.com/watch?v=-Lc0BjFHoA8
Много държа на външния вид и ще наблегна на него, а чак след това ще изработя повече. Само незнам дали не се изхвърлих като взех прекалено плътна вата и дали това няма да е монус?
За сега се отказвам от варианта, за който говоря в съседната тема и се заемам с отделни пана.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 27, 2009 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам за съвет. Надявам се никой да няма против, че ползвам тази тема за това. Embarassed

Отностно ватата за паната... с какво предлагате да се залепи за рамките? Или ако не с лепило, как ?
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Вто Апр 28, 2009 7:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

...С проста гаца и такер.
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Акустика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди