Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Мнение относно усилвател.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Мнение относно усилвател.

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
hellios8502
чете


Регистриран на: Jun 28, 2005
Мнения: 2

МнениеПуснато на: Чет Авг 11, 2005 11:01 pm    Заглавие: Мнение относно усилвател. Отговорете с цитат

Здравейте. Преди известно време открих този форум и честно да ви кажа не можах да се отлепя от компютъра докато не изчетох всичките мнения в него тъй като те представляват интерес за мен , но и си личи че ги пишат хора които знаят за какво става я нито от звукдума.
Та сега дойде момента и аз да постна нещо Smile и по-точно:
http://users.ece.gatech.edu/~mleach/lowtim/
Този усилвател от доста време ми се е набил в главата ,но не се смятам компетентен да оценя схемотехниката и възможностите му така че оставям тази работа на вас Smile. Доколкото разбрах от отзивите на хората които са го сглобили никой няма оплакваниа нито от качеството така че реших че и аз мога да си сглобя един Smile.
П.С. Не можах да изкарам схемата от ПДФ-а така че пускам линк и към него.
http://users.ece.gatech.edu/~mleach/lowtim/graphics/ckt.pdf
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 11, 2005 11:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мнее...
Два диференциални на входа, това вече го отрекохме.
Схемотехника отпреди 15-20 години. Тогава искаха да направят всичко симетрично, ама не успяха вместо с трапове да пуснат PNP транзисторите с позитрони, а анихилацията да става в спийкъра Smile
Майтапя се!
С чарковете на единия канал спокойно ще направиш два усилвателя Smile
Ъпсурт да свири добре в тоя си вариант!
Има по елементарни и по добре свирещи схеми в тоя клас!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 12, 2005 9:00 am    Заглавие: усилв. Отговорете с цитат

Ако измерите изкривяванията на два комплиментарни транзистора подбрани еднакви като еднояйчни близнаци ще забележите ,че са толкова различни все едно,че са от различни бащи и майки .Симетрията е само на схема.И няма нищо чудно- различни технологични процеси. Различията им обаче,не се отразяват в моделите за симулация.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 2:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
no comment!
Калояне, Калояне...ти ли няма да се изцепиш...
що ми се струва, че си с подобна архитектура? :Р
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:
можеш да видиш DIYAUDIO.com - там има много повече опитни конструктори от тук

да сайта е полезен и с сигурност има много пове4е конструктори който са много по опитни от теб Калояне Mr. Green jumpingsmoker
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 3:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:
widowmaker написа:
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
no comment!
Калояне, Калояне...ти ли няма да се изцепиш...
що ми се струва, че си с подобна архитектура? :Р

Я стига си плюл по всичко, което не е "Твое"
Може и да не съм с подобна архитектура, но със сигурност не съм с А+Б Cool
Важното е, че поне уважавам чуждите конструкции, за разлика от теб ...... Confused

Не го плюя, просто варианта един диференциален предполага еднотактно стъпало след него, което определено е по добър вариант от това на схемата...помисли, преди да бълваш змии и гущери!
Абе явно не ги столяш тия неща Smile
Никой не е говорил за А+В,лампи,клас А и т.н., прочети постовете!
Сори, пич, ама е факт че изобщо не си в час Mr. Green
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 4:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Противотактното изпълнение на второто стъпало определено е по лош вариант от еднотактен с генератор на ток, проверено е!
Ще взема да пусна една елементарна схема на АВ, че много спекулации по темата!
Естествено, не съм го измислил аз това, съвсем класическа схема е, само съм сметнал режимите, но пък свири добре, смея да твърдя ПО ДОБРЕ от тази по горе Smile
Лепил съм подобни архитектури в младежките си години и ако твърдя нещо то е на база на това, че съм си трошил главата.
Просто искам да ви го спестя.
Така, че не намесвай А+В тук говорим за АВ и не правим сравнения със схемни решения, работещи на друг принцип !
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works



Последната промяна е направена от Daniel Petrov на Вто Авг 16, 2005 4:14 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Калояне, чети по горе!
Едитвах поста, че бях пропуснал някои моменти.
Изгубил съм близо 10 години в подобни експерименти, просто гледам да ви ги спестя на вас.
Никой не говори за това какво харесваме или не, говорим кое как свири и дали е оправдано да се използват двойно повече компоненти, ри положение, че резултатът е подобна радост Smile
Такива с двоен диференциален но с различна архитектура имам налепени 4-5.
За да казвам,че не работят, имам собствени наблюдения.
Един глупав пример - 20мА отк на покой на 2-то стъпало,примерно. В режим на покой транзисторите топлят, но като има сигнал те са значително по студени.Жоро Цветков писа по въпроса нещо, потърси из форума и прочети.Задай си въпроса защо е така!
Аз мога да ти отговоря веднага, просто ще стане цяла статия,а нямам време в момента...С няколко думи - единият транзистор докато е отпушен яде от преднапрежението на другия, който не работи в момента и обратно за другия полупериод, това е големия проблем на противотактните стъпала. Ню клас Ей елиминира точно това, доколкото имам спомен, т.е. държи неработещия транзистор отпушен, но хората го правят това за крайното стъпало, не за драйверното, което е по напрежение. Там варианта еднотактен просто е по добър и по верен на звук.
Толкова!
П.П. Марк Левинсън, един от най добрите конструктори на АВ залага точно на това: сингъл диференциален,изпълнен безкомпромисно и еднотактен след него, оттам нататък противотактни емитерни повторители. Говорим за ценови клас 10-на К в зелено!!!
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:
The Leach Amp има много добра репутация сред DIY-ерите, можеш да видиш DIYAUDIO.com - там има много повече опитни конструктори от тук и доста хора са го правили. За да се хвърлиш на схемата обаче ти трябва някакъв опит, ако нямаш, започни с нещо друго.......


Калояне, най-много от всичко на света обичам да срещам подобни изказвания.
Искам да ми кажеш само едно едничко нещо:
С КАКВА АПАРАТУРА измери къде са по-добрите конструктори?!?!
Знам че от DIYAUDIO.COM не визираш точно Нелсън Пас.
И ако не ми дадеш отговор с цифри и факти, с каквито твърдиш че обичаш да работиш и, че имат единствено значение за теб като КОНСТРУКТОР, аз лично ще те банна...
Ти си...


Последната промяна е направена от Kiril Kirilov на Вто Авг 16, 2005 4:48 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Sergo
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 23, 2005
Мнения: 231
Местожителство: Лом

МнениеПуснато на: Вто Авг 16, 2005 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

hellios8502, добре е да споделиш за какво ще ползваш този усилвател. Ако търсиш верен звук май не е това схемата, но ако ти трябва мощност и имаш симпатии към тази схема направи си я! Все пак няма най-добра кола, както няма и най-добра схема. Аз не харесвам Фият и според мен са най-гадните коли, но такива има хиляди по улиците.

П.С.
Паааак българската следа Sad
Имаше 3 нормални мнения по темата и веднага превключихме в нападение - 11 мнения!
За мен е абсолютно бесмислено да се коментираме един друг!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Авг 17, 2005 7:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Офтопик:
Съжалявам,че високоуважавани и ценени от мен хора се карат. Не бива разногласията да се превръщат в личностни нападки и борби...
Нещо сайта ни заприлича на...всичко родно мило...и българско...

Нима някакви си схемни решения са по-важни от чисто човешките отношения???? Или приятелството....
Не знам какво представляват хората от сайта за вас,но аз искренно се надявам и на приятелства....И схемните решения тук нямат нищо общо...Уважавам всички хора и ги имам за приятели.....А вие?????
Crying or Very sad Question Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 2:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Класическо АВ, такава сложност обикновено е на цена 3-5К в зелено.

_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Авг 18, 2005 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:

Явно и ти пак не си ме разбрал добре. без това ми писна от отношението тук.

Знаех си аз 4е трябва да сме по-нежни и мили с теб ама не бях сигурен Embarassed
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 19, 2005 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

audioman написа:
kirilov написа:
audioman написа:
The Leach Amp има много добра репутация сред DIY-ерите, можеш да видиш DIYAUDIO.com - там има много повече опитни конструктори от тук и доста хора са го правили. За да се хвърлиш на схемата обаче ти трябва някакъв опит, ако нямаш, започни с нещо друго.......


Калояне, най-много от всичко на света обичам да срещам подобни изказвания.
Искам да ми кажеш само едно едничко нещо:
С КАКВА АПАРАТУРА измери къде са по-добрите конструктори?!?!
Знам че от DIYAUDIO.COM не визираш точно Нелсън Пас.
И ако не ми дадеш отговор с цифри и факти, с каквито твърдиш че обичаш да работиш и, че имат единствено значение за теб като КОНСТРУКТОР, аз лично ще те банна...
Ти си...

Явно и ти пак не си ме разбрал добре. Казвах ПОВЕЧЕ като количество, вие / ние тук се броим на пръсти, предполагам най-много и тези на краката. Конструкциите, които сме правили, също не са толкоз много. В diyaudio има хора от цял свят, там можеш да намериш поне 100-200 конструктори в разни области......
Но давай, като искаш, банвай, и без това ми писна от отношението тук.


Калояне, ще ти обясня сега нещо... дано си го взел предвид, когато направи подобно изказване...
Тук www.bgaudio.org е български сайт, направен от хора, броящи се на пръстите на 2 ръце през 2004 година. Сега имаме малко повече привърженици, морално и финансово, за което им благодаря!!!
България заедно с всичките си изселници е максимум 10 милиона... diyaudio.com е сайт, направен преди повече години (не знам колко но поне от 2001 година съществува) Езикът, на който пишат е английски...
На планетата Земя го говорят (горе - долу) 200 милиона в Щатите, Австралийският съюз, Нова Зенландия, почти цяла Европа, която по мои груби спомени е над 600 милиона, почти цяла Русия, която е над 150 милиона, и голяма част от грамотното население в Индия която е над 1 милиард... (да ме прощават китайците, японците и всички други за които нямам лична статистика...).
Ако по твои сметки в този сайт има 100-200 конструктори а в нашият има 5-6, то няма нужда да карам никой да дели едното число на другото и да го съпоставя с отношението на популациите...
И знаеш ли, че аз не се сещам да има много повече от 5-6 имена, които да съм видял да направят нещо съвсем тяхно и оригинално и най-вече, не се сещам за никой, който да е направил високоговорители...
Ако греша поправете ме...

Но точно тези незначителни подробности ме карат да се вбесявам на всяко преднамерено и необмислено мнение относно качеството на хората, подкрепящи идеята в този сайт !!!

Владо, прав си много българско и родно е да се самоотричаме и да бъдем чуждопоклонници...

Е, в такива случаи какво да правим? Да бъдем толерантни?
Аз предпочитам да защитавам, дори с цената на жертви нашата позиция...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 18, 2006 8:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

oceanman, браво!
Направо ни засипа с готови проекти тия дни и вече няколко дни се чудя дали да отговарям по всеки един от тях!
Изглеждат чудесно, искам да ги чуя!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Полупроводникови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди