Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Дайте ми съвет за сглобяването на Лампов усилвател
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Дайте ми съвет за сглобяването на Лампов усилвател

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
VeliZaR4o_SokoLoV
чете


Регистриран на: Feb 09, 2009
Мнения: 2
Местожителство: гр.Костинброд

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 10:30 pm    Заглавие: Дайте ми съвет за сглобяването на Лампов усилвател Отговорете с цитат

Здравйте маняци Smile сега да ви се похваля(ако е за хвалби) днес се сдобих с няколко лампи:
6П36-12бр.
5Ц3С-3бр.
5Ц4С-4бр.
6Н8С-4бр.
6Н9С-5бр.
и още няколко бройки:
ECH81,EZ80,EABC80,EF89,6П14П,ЕМ84...
И така горе долу с това разполагам но това не е окончателното-много вероятно е да се сдобия с още бройкиSmile
И сега момчета идва трудната част...Понеже с лампи несъм се занимавал никога(заради което ви моля да небъдете скептични към това мое начинание),а съм чувал че ламповите усилватели вадели хубав звук-ми се искада си направя някакъв що годе приличен усилвател от лампите,които имам.Ако можете да ми кажете и за колко мощни колони ще са усилвателите и за колко омови,а също и какви трафове да взема,защото след като се сдобих с лампите и поразрових из нета останових,че ланпи без трафове неработят и то без специални трафове.Та за това ако можете да ми дадете насоки и за траф-много ще съм ви благодарен.

P.S. Лампите ги свалих от едни огромни радиа големи колкото шкафове(може би 1.50м високи),а от горе имаха място за плоча.Незнам точно каква марка са защото непогледнах в бързината но ако е от значение утре ще проверя а може и направо да снимам Smile Само последно да добавя и спирам...та имам в къщи едно старо радио ,,Концерт" ако може да послужи за нещо казвайте Smile
Е,това е за сега от мен...надявам се поне някои да отговори Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочети по форума, има писано достатъчно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 11:52 pm    Заглавие: Re: Дайте ми съвет за сглобяването на Лампов усилвател Отговорете с цитат

Развали радиата, за да вземеш лампи за има-няма 20 лева?
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Nikolay Kolev
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Feb 26, 2005
Мнения: 510
Местожителство: ХАРМАНЛИ ; София

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 11:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не защото са използвани не струват и 5 лева Very Happy
_________________
Посетете:
www.aquamania.hit.bg - любителски сайт за акваристика
www.hardware.start.bg - всичко за хардуера на куп
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
VeliZaR4o_SokoLoV
чете


Регистриран на: Feb 09, 2009
Мнения: 2
Местожителство: гр.Костинброд

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 12:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

е те радиата беха разфасовани вече от някой преди мен...затова реших да взема лампите да видя ще са ми от полза ли Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Sep 17, 2004
Мнения: 512
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 12:31 pm    Заглавие: . Отговорете с цитат

Пътят от намирането на стари лампи до направата на наистина добър лампов усилвател е еквивалентен на намирането на 4 броя износени гуми (без джантите) в гаража и направата на хубав автомобил...Не искам да те обезсърчавам, но при условие че никога не си се занимавал с лампи (а там напреженията са опасни за живота и здравето), по-добрия вариант е да си закупиш кит (ако можеш да се справиш с останалата част), или ако имаш възможност направо готов лампов усилвател...Съвсем приятелски съвет Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
metero
чете


Регистриран на: Jan 24, 2008
Мнения: 2
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Мар 07, 2009 6:52 pm    Заглавие: Re: Дайте ми съвет за сглобяването на Лампов усилвател Отговорете с цитат

VeliZaR4o_SokoLoV написа:
Здравйте маняци Smile сега да ви се похваля(ако е за хвалби) днес се сдобих с няколко лампи:
6П36-12бр.
5Ц3С-3бр.
5Ц4С-4бр.
6Н8С-4бр.
6Н9С-5бр.
и още няколко бройки:
ECH81,EZ80,EABC80,EF89,6П14П,ЕМ84...


Това са едни радиоуредби за локална мрежа от радиоточки. Имаше ги в читалища, училища и предприятия. Само лампите не са достатъчни, но ако добараш целите долни шасита с трансформаторите, дроселите и цоклите, с малко работа ще имаш чудна свирка към 60 вата с добър звук и раскошна динамика. Само че ти трябват два комлекта Smile . Всеки тежи по 12-15 кг. Аз някога бях прибрал такива, на едното трансформаторите и дроселите барабар с шасито трябва да са оцелели някъде, но не се сещам къде са, може би съм ги метнал на вилата.

Цитат:
И сега момчета идва трудната част...
....че ланпи без трафове неработят и то без специални трафове.

Ако не можеш да вземеш оригиналните шасита с трансформаторите и прочее, няма смисъл да се занимаваш.

Цитат:
Само последно да добавя и спирам...та имам в къщи едно старо радио ,,Концерт" ако може да послужи за нещо казвайте Smile

Същото - ако намериш още един Концерт, ползваш трансформаторите и си правиш свирка 2х10вата.
Старите лампови изделия се правеха с малки електролитни кондензатори, просто нямаше. Сега е пълно, може да сложиш всякакви. Изправителя с кенотрони може да се смени с грец за 2-3 лв, макар че спецовете твърдят, че с кенотрони звукът е по-добър. Съответно, ако сложиш диоди, трябва да ползваш някакъв ограничител на тока на зареждането, например позистор за 1-2 ампера. Ще сложиш нови прехвърлящи и блокиращи кондензатори, въглеродни резистори ( в Комет има) и прочее...а бе за 2-3 месеца усилен труд се приготви. като гледам как задаваш въпросите, ще ти трябва и един-два месеца четене.
Ако се справиш, след някоя година ще си правиш каквито искаш усливатели и музики. По-добре, отколкото на улицата чалга и бира ( трева). Но всяко нещо иска да се положи труд. За съжаление , през последните години наблюдавам тенденция на харлемски негри- " как да забогатеем, без да прилагаме много усилия", " ти ми дай кинти, кво ме интересува друго"...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди