Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Говорители VISATON във вратите?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Говорители VISATON във вратите?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dzwer
чете


Регистриран на: Apr 22, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Пет Апр 03, 2009 1:40 pm    Заглавие: Говорители VISATON във вратите? Отговорете с цитат

Здравейте!
Замислил съм да продам думкащото нещо в багажника на колата, състоящо се от Hertz ES250 от по-старото поколение и усилвател Sony XM-SD серията, който го дават 120 вата в мостов режим, иначе е 2х60 вата и да си доплатя за малко по-качествени говорители за вратите.
Спрял съм се на говорители за домашно ползване Visaton:
Visaton W170S за предните врати: http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=65
Visaton W130S за задните врати: http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=74
Високочестотни имам в таблото и за сега не мисля да ги сменям. За отзад ще взема някакви високочестотни, но още не съм решил какви...

Въпроса ми е - някой слагал ли е някой от тези два говорителя във врати на кола и ако да - какъв е резултата?

Ще ги захранвам на първо време със CD-MP3 Sony GT-200. Целта е сносен звук, не ми трябва сила, не ходя по SPL състезания.

Първия говорител е с резонансна честота 36 Hz, втория е с 52 Hz!
Като чувствителност ми се струват малко слаби...

Иначе W130S съм го чувал сложен отзад на кората на Honda Accord седан и много ми хареса как свири на CD Pioneer.
Но си личеше че се тормози в толкова голям обем...

За задните врати съм склонен да сложа някой коаксиален двулентов, за да не мисля къде да слагам високочестотни, но не бих дал повече от 100-110лв. за подобен вариант.

Колата е Citroen Xantia.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Riptor
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 29, 2005
Мнения: 169
Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Нед Апр 05, 2009 1:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Говорителите за домашна употреба не са подходящи за силно запрашена, нагрявана директно от слънце, подлагана на силни вибрации, мокрена и т.н. среда.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dzwer
чете


Регистриран на: Apr 22, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Вто Апр 14, 2009 2:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Riptor написа:
Говорителите за домашна употреба не са подходящи за силно запрашена, нагрявана директно от слънце, подлагана на силни вибрации, мокрена и т.н. среда.


Това ми е добре известно.
Идеята на темата е дали някой е слагал Точно тези говорители Точно във вратите. Както съм споменал по-горе - по-малките съм ги чувал как свирят на задната кора и в много голям обем и ми харесаха.
Знам че има и друга тема за говорители Visaton в колата, но нарочно пуснах нова, за конкретните говорители.
В момента в който си осигуря пари за Тези говорители, ще ги купя и ще ги монтирам и ще дам отзиви за звука!
Не искам да слагам говорители за кола, защото не мисля че за тези пари ще има и наполовина качествени говорители като тези Visaton.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dzwer
чете


Регистриран на: Apr 22, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mario Pankov Палячото
не знае къде се намира и какво говори


Регистриран на: Oct 07, 2008
Мнения: 25

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dzwer написа:
Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... Crying or Very sad


Подложки ( адаптори ) от МДФ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dzwer
чете


Регистриран на: Apr 22, 2005
Мнения: 7

МнениеПуснато на: Съб Апр 18, 2009 9:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

MPankoff написа:
dzwer написа:
Много кофти момент - по-големите говорители няма да влязат в предните врати - по-големи са от 16,5см говорителите... Crying or Very sad


Подложки ( адаптори ) от МДФ?


Проблема е че са заобиколени от дълбок пластмасов борд и няма как да се вкопаят... Другия вариант е да се монтират издадени, ама няма да мога да ползвам оригиналните решетки от вратите и ще стане грозно...
Много харесах един говорител - Silver Flute W17RC38-S-04:
http://www.madisound.com/catalog/product_info.php?products_id=1354

Ама само с поръчка...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди