Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Драйвер ГМ70, ГУ81М
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Драйвер ГМ70, ГУ81М
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2005 11:27 am    Заглавие: Драйвер ГМ70, ГУ81М Отговорете с цитат


_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2005 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2005 12:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз говорих с Божо преди малко и той каза, че някакъв варненец е лепил драйвер с тая лампа, ама не му харесала, ще пробвам аз да видим какво ще стане, алтернативата е 6Н6П, трябва само да се преоразмери...
Дават я толкова добра, колкото 5687, затова напъвам да пробвам именно с ЕСС99...
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jun 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Russe

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2005 6:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Като видях заглавието си помислих,че вече си го налепил Smile
Чудя се дали да не пуснем една групова поръчка Idea
Цени, срокове, неква идея имаш ли Дидо Question
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 12, 2005 10:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами Божо пуска поръчки от Джей-Джей, трябва да се говори с него, иначе ми обещаха да ми намерят 2 броя...
Иначе драйверът е пускан с 6Н6П, работи идеално.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works



Последната промяна е направена от Daniel Petrov на Чет Окт 13, 2005 7:46 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 7:45 am    Заглавие: драйвер Отговорете с цитат

Варненеца, преди да обвини лампата, трябва да си изясни да ли причината не е в драйверния трансформатор или монтажа, а и какво е направил след това. Само така да се разнасят слухове, че тази или онази лампа не свири, без да е прецизиран експеримента, не ни помага. Изобщо внимателно трябва да приемаме всяко мнение, което не посочва условията на експеримента. Аз лично смятам, че 6Н6П е много подходяща за тази цел. Тази лампа работи с достатъчна анодна мощност, която трябва да се оползотвори и сравнително ниско изходно съпротивление при достатъчно усилване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 7:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз това казвам, не се знае какво и как е лепил, затова искам да я чуя аз, за да имам собствено мнение по въпроса.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 7:59 am    Заглавие: драйвер Отговорете с цитат

Widowmaker, сподели като направиш експеримента, че на тебе може да се вярва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 9:57 am    Заглавие: лампи Отговорете с цитат

Май сме набори, ако не сте и по-млад, но Вие сте останали във времето от преди 30 години. Ще трябва по-добре да се подготвите по темата и тогава да поставяте подобни въпроси на дискусия. Всеобщо разпространеното в България мнение, че лампата е отживяла времето си се оказа пагубно. Сега с този сайт се цели поне малко да се компенсира срамното ни изоставане. Преподавателите във вуз и хабер си нямат. Не случайно завършилите техническо образование изобщо не са наясно с тези проблеми и основателно им се присмиват. Как пък един хабилитиран не влезе в сайта, дори с отрицателно мнение. Как следят световните новости? Ако не са новости - нямаше да има няколко милиона сайта по темата.
А по въпроса за трансформатора - може да попитате в "TANGO", как ги навиват и после да ни кажете.
Късовълнови лампови крайни стъпала (2киловата) в момента се произвеждат в България и стотици бройки се изнасят в чужбина всяка година. При това са едни от най-добрите в света. С транзистори - толкова ниски интермодулационни не се постигат. Надеждността им е несравнимо по-виска.
Не случайно и основателно Widowmaker, и не само той, ще поставят въпроса за неефективността на техническото образование. Болестта - имам висше образование - значи всичко ми е ясно е широко разпространена и много опасна.
В сайта съм срещал хора, които макар и в тясна област имат проучвания и опит на които хабилитирани преподаватели могат да им завидят.


Последната промяна е направена от Goro на Чет Окт 13, 2005 10:51 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо се използват лампи, а не транзистори веднага ще се разбере когато се чуе добър лампов усилвател. Моментално ще стане ясно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Worker какво имаш в предвид под "ако не ги настъпваш много" ???Усилвателя на Лошия администратор вече подминава 3000 часа работа. Крайната лампа е Гу81м и няма проблеми.
Не вижадам какво те притеснява. Който иска да си слуша транзисторите. Точно тук в този форум не можеш да убедиш никой, че транзисторните усилватели имат каквито и да било предимства пред ламповите. Така че ако това ти е целта на постовете по-добре се откажи.
Темата нещо почна да се разводнява. Evil or Very Mad
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Писах ти ЛС още когато беше в грешния раздел.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 12:18 pm    Заглавие: лампи Отговорете с цитат

Worker, виждам че само с много малко си по-малък от мен (само да не се окаже че се познаваме). Моята голяма любов също са транзисторите и то биполярните. Аз не съм учил другите, а съм конструирал професионелно - 29 години в тази област. И не съм си губил времето с "израстване", нито с "научна" работа макар че бях научен сътрудник и ръководител на много студентски дипломни работи и рецензент. От както разбрх какво е това истински лампов усилвател се убедих,че истината е в лампите. Надеждността на електронната апаратура е проблем само на конструктора й. Трансформаторите са проблем за тези които нямат достатъчна подготовка, или не искат да се научат. Лампи има всякакви - както всичко което се продава. К.П.Д. е без значение, когато става въпрос за качество и емоция. Опитайте се да излезете от магията на ниската надеждност, безобразния дизайн и лошото качество - съпътстващо соц.производството. Ако не сме в крак със съвременноста - много лошо за нас по-старото поколение.
Ето Ви нови лампи и то Чехски: http://www.vaic-audio.info/products.html
Worker, пиши ако обичаш първо на “Word” и после прави “spelling check”, защото правиш много грешки.


Последната промяна е направена от Goro на Чет Окт 13, 2005 1:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 1:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

worker написа:
Спирам да отговарям и задавм въпроси всичко ми е ясно щросто ще ви чета мненията -някой са интерсни!

Нищо лично, но се изказваш малко пресилено. И аз като влезнах тук за първи път си мислех че всичко ми е ясно, но разбрах че съм на много грешен път, за което ще използвам случая да благодаря на част от хората във форума (те си знаят кои), че ме вкараха в правия път. Така че попрочети старите теми преди да кажеш, че всичко ти е ясно.
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Окт 13, 2005 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

worker написа:
Благодаря за отговора. аз съм слушал лампови усилватели и съм правел и знам каква е разликата, но може би ви не сте слушали добре направен друг усилвател.


А може би ти не си слушал добре направен лампов усилвател.

Не мислиш ли, че с това си изказване доста подценяваш нивото на аудиофилите в този сайт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Лампови усилватели Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.10 секунди