Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Благоевградски говорители - pdf-и?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Благоевградски говорители - pdf-и?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Бисери
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2006 11:41 pm    Заглавие: Re: Благоевградски говорители - pdf-и? Отговорете с цитат

sveto написа:
spinfeet написа:
Някай знали къде има и има ли изобщо пдф-и на благоевградските говорители. По-конкретно ме интересуват честотните характеристики.


Техните честотни характеристики не са за показване To funny
Затова и нямат PDF-и


Бассси! Гадно . Те за тва са евтини. Sad

Я дайте некви широколентови дето мога да ги видя в нета и характеристиките. Да мога да ги купя от БГ.Не по-големи от 8 инча.
Искам да си ги направя за вкъщи мониторни. Интересува ме по скоро равна харарактеристика след ниските . Не ми трябват за кои-знае какъв голм бас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 8:47 am    Заглавие: Блгр.говорители Отговорете с цитат

Наличето на PDF, нe e гаранция че свири, но отсъствието на такъв показва отношение на производителя към производството си и е гаранция за качвство. Познайте от три пъти какво.
P.S. ( Ако някой има ненужен компютър с PDF-и нека им ги подари - по възможност с подробно обяснение как се работи с такова животно). Евентуално и обяснение - защо гънките не се правят от бракувани плащ-наметала. И какви мишурени нишки се използват ( не че те не знаят).


Последната промяна е направена от Goro на Чет Фев 16, 2006 11:21 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheChaos
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 16, 2005
Мнения: 100
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 10:23 am    Заглавие: Благоевградски - НИКОГА ПОВЕЧЕ !!! Отговорете с цитат

Правих едни колони с VKN 10260/360
1. на първия месец им се отлепиха капачките и взеха да тракат
2. след по интензивно свирене им залепват мустаците.
3. платформата им е идиотски направена и не става за монтаж
качествен отникаде
4. мустаците им са от долнопробен материал и се оксидират и почват да прекъсват след 1-2 години
тези колони ги направих преди около 2 години и само неприятни изненади от тези долнопробни говорители.. слава богу че
ги натаманих да свирят в бас рефлекс та карам 2 години и нещо с тях..

За бога братя не купуваите китаиски и български боклуци..
и там имам нещастен опит...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 7:41 pm    Заглавие: Re: Благоевградски - НИКОГА ПОВЕЧЕ !!! Отговорете с цитат

TheChaos написа:
....За бога братя не купуваите китаиски и български боклуци..
и там имам нещастен опит...


По скоро не купувайте боклуци. Аз като непоправим патриот се надявам накога в България да започнат да се произвеждат качественни коворители, колони или .... Давам за пример фирма BMS.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Етер-ите са БГ Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Вто Фев 14, 2006 8:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

alnico написа:
Етер-ите са БГ Wink

С тази разлика, че не са проектирани от "великите инжинери" в Благоевград Smile
А и изработката им е на светлинни години от родното държавно производство.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Спомням си как занесох в Благоевград един Fostex 208 Sigma, за да го измеря в камерата. В началото започнаха да му се смеят - каква била тази глупост - еднолентов говорител. След измерването пък, поразени че той има безупречна АЧХ до 20KHz, налетяха с желанието да го разглобят. Едва го оттървах!
Като деца, захванали да разглабват радио, за да видят кой пее вътре....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
moni
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Oct 13, 2005
Мнения: 74
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rutcho написа:
Спомням си как занесох в Благоевград един Fostex 208 Sigma, за да го измеря в камерата. В началото започнаха да му се смеят - каква била тази глупост - еднолентов говорител. След измерването пък, поразени че той има безупречна АЧХ до 20KHz, налетяха с желанието да го разглобят. Едва го оттървах!
Като деца, захванали да разглабват радио, за да видят кой пее вътре....


Не си прав да се бъзикаш така- тука (във форума) има доста инженери...
И аз навремето бях на една конференция на ТНТМ в Приморско в края на Септември. Там видях едни руснаци с дръпнати очи да се смеят на един лъскав Ситроен, "легнал на корем" на паркинга-"това при нас на остров Сахалин нама да мръдне".
Нямахме достъп до имформация, ама толкова нямахме, че сега и ние не можем да си го повярваме.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 11:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да информационното затъмнение от миналото ни е дръпнало доста години назад Evil or Very Mad
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 12:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз какви ядове брах с BКН-1031 15" - обаждах се в Благоевград да питам за параметрите, те ми казаха че срущу заплащане могат да ги измерят (сещате се че им теглих една майна, кой производител не дава параметрите на говорителите си), а те са били прави щото не знаят точните данни, на всички говорители са различни.Това го казва и Д. Попянев в неговата книга. Измерих ги сам единия резонанса даваше на 50 херца другия на 60 и нещо (яко разработени). Направих едни музикански 3-лентови с среди и високи на Eminence , и се получи добър резултат (говорим за музикантски колони Smile )
Е имах проблеми с разликата в чувствителноста ВКН-то едва фъфлеше ,а средите бяха 98 DB, а високия 105 е с L-падове изравних нещата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 5:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше! Имаше информационно затъмнение, ортодоксален социализъм, водеща роля на комунистическата партия, безмозъчно копиране на съветски модели на рзвитие и още и още. Да, имаше го всичко това. Но на мен не ми върши работа като оправдание. Оправдание за мързел, посредственост, невежество... На Джони Пенков, Барт, Петров, Орозов, Вълчев и още много, много (един от тях даже участник в нашия форум) това не им попречи...

Сега вече няма информационно затъмнение. И какво? Аааа, сега са ни виновни китайците, че произвеждат ефтини боклуци, американците че са им скъпи книгите, държавата че не дава пари за наука, че сме много бедни.... Оправдание може да се намери винаги.

На ЕтерБГ (предполагам) не само че не са им дали пари за разработка, но най-вероятно са им правили хиляди спънки, създавали са им проблеми, сблъсквали са се с тъпоумие и профанщина, но това не ги е разколебало - за което печелят моето голямо УВАЖЕНИЕ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Bojo написа:
На ЕтерБГ (предполагам) не само че не са им дали пари за разработка, но най-вероятно са им правили хиляди спънки, създавали са им проблеми, сблъсквали са се с тъпоумие и профанщина, но това не ги е разколебало - за което печелят моето голямо УВАЖЕНИЕ!

С това съм съгласен на 100 % дега го изпитвам в нашата фирма
Не мога да я разбера тая държава като не помага поне да НЕ ПРЕЧИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 15, 2006 8:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

moni написа:

Не си прав да се бъзикаш така- тука (във форума) има доста инженери...


Хич не се бъзикам! Точно така си беше. И не беше във времето на голямото затъмнение, а беше през 2000 година.

Колкото до форума, да има много иненери, един от които съм аз.
Инженерът си личи по подхода.
Аз бях студент именно по "онова" време, което не ми поречи да се снабдя с актуална литература за съвременна лампова схемотехника. Въпрос на интереси и желание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 8:44 am    Заглавие: говорители Отговорете с цитат

Като бивш колега с някои от изброените от Божо специалисти, искам да кажа че първият говорител в България, конструиран по каноните за хай-енд това е Етера.
Но производството му не е в промишлени размери. Има обаче и някои перфектни за времето си разработки на проф. Вълчев. Той е един от малкото преподаватели в Т.У., които се занимаваха с конструиране и производство.
За съжаление в Пловдив правят музикантска техника, но това го иска пазара. Мисля, че в Обертон има голям потенциал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Чет Фев 16, 2006 9:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление вътрешния пазар за музикантски говорители не е голям а аудиофилския пазар е даже още по-малък така че едва ли обертон ще инвестират в масово производство(което означава по-ниска цена) на говорители за нашите нужди.Единствения им говорител който може да се ползва за домашни цели и то след ъпгрейд е 10В100.Правили са 8 и 10 инчови мидбасове но по конкретна поръчка на даден клиент а не за пазара.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Бисери Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди