Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Desktop TL със FRS 8 M
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Desktop TL със FRS 8 M
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 1:49 am    Заглавие: Desktop TL със FRS 8 M Отговорете с цитат

Вдъхновен от проекта на kirilov реших че е време и моето PC да се обзаведе с едни прилични колони, който да не са много големи, така че спокойно да могат да стоят върху работно бюро. И тъй като ми изпадна малко ПДЧ на FREE Cool реших да поекспериментирам Laughing Ето какво се роди в главата ми Idea Very Happy



Дължината на линията е 29". Иместване - 4,5" S0=2Sd, S=0.69Sd
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DIY
има опит
има опит


Регистриран на: Sep 08, 2004
Мнения: 130
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 10:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
И аз ще колонки за компютър, само че ще са хорни. Чакам само да получа нарязания шперплат.
Ако имаш възможност сравни на живо FRS8 и FRS8 M в магазина на Пиротска,
на мен лично FRS8 ми харесва повече.

Успех с проекта,
Ангел
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 11:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По въпроса за колонките за компютър и аз имам направен макет, който го слушам в момента, скоро ще има и повече информация.
Имам снимки, но са много грозни и не са за пред хора
Embarassed
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 1:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Малко педантично включване от моя страна, но логично е разстоянията да намаляват към изхода, а не да са еднакви както при теб - 39.
Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mirilaj написа:
Малко педантично включване от моя страна, но логично е разстоянията да намаляват към изхода, а не да са еднакви както при теб - 39.
Успех!


В много проекти съм виждал, че разтоянията на "завоя" са еднакви, затова просто взаимствам... Laughing ...тази геометрия. Можеш ли да предложиш по подходящи разтояния?

едит:
3aropka написа:
По въпроса за колонките за компютър и аз имам направен макет, който го слушам в момента, скоро ще има и повече информация.
Имам снимки, но са много грозни и не са за пред хора

Към FRS8M ли си се ориентирал?

Поздрави Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако трябва да сме педантични докрай: 40,4; 39; 37,6 в mm, но в този случай е все тая Smile
Просто, смяташ стесняването на линията на единица дължина и после го отчиташ според средната обиколка на сгъвката.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mirilaj написа:
Ако трябва да сме педантични докрай: 40,4; 39; 37,6 в mm, но в този случай е все тая Smile
Просто, смяташ стесняването на линията на единица дължина и после го отчиташ според средната обиколка на сгъвката.


Мисля ча разликата е доста малка, но неми пречи да установя опитно при изготвянето на тестовата кутия Smile 10х за оточненията Wink

Разположението на ватата и евентуален външен вид Razz Ya winkles



Мисля в началото да е по "дебела" и да "изтънява" към края на линията. Чудя се как ще се отрази цялостно запълване на началната част от линията (тази над говорителя) Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
poseydon
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 236
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 5:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Simonov един въпрос имам, а именно кафявия цвят толкова ли те кефи, че си решил да съсипеш красивите колонки с това да не казвам какво. Иначе идеята ти е добра, но можеш да помислиш за друг цвят, за по-красив вид на колонката... Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали съм един подстрекател (в добрия смисъл на думата Wink )-гледам че над драйверчето има място за още едно.......с увеличение на площите разбира се!Бюджета няма да нарастне много с още два фрс-а а и кутиите няма да станат кой знае колко по-големи.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 6:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

poseydon написа:
Simonov един въпрос имам, а именно кафявия цвят толкова ли те кефи, че си решил да съсипеш красивите колонки с това да не казвам какво. Иначе идеята ти е добра, но можеш да помислиш за друг цвят, за по-красив вид на колонката... Wink


Естествено, че не ме кефи, ама AutoCAD 2004 няма възможност да налага текстури на дърво (поне аз не знам как става) и за това избрах този цвят Smile За съжеление още се уча да работя на Zbrush, иначе щях да покажа как реално съм ги замислил Smile

gps написа:
Нали съм един подстрекател (в добрия смисъл на думата )-гледам че над драйверчето има място за още едно.......с увеличение на площите разбира се!Бюджета няма да нарастне много с още два фрс-а а и кутиите няма да станат кой знае колко по-големи.....


За съжеление нямям кой знае каква теоритична подготовка по въпроса за двата говорителя и затова не съм се замислял. По - точно не ми е ясно как се процедира с офсета Embarassed Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На Аутокада има хубави дръвета. Правиш layer от меню format и му задаваш текстура от View-render-materials library.
Айде, скоро да покажеш и 3Д.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gavril Gavrilov
има опит
има опит


Регистриран на: Apr 12, 2005
Мнения: 305
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 9:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предвид малкия размер, можеш спокойно да си позволиш разточителство във външния вид Laughing Един колега непрекъснато ми опява за някакъв финиш, който нарича "корабно дърво". Имам бегла представа какво има предвид. Разбира се, това е второстепенно - първо винаги е звука Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Мар 02, 2006 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mirilaj написа:
На Аутокада има хубави дръвета. Правиш layer от меню format и му задаваш текстура от View-render-materials library.
Айде, скоро да покажеш и 3Д.


Незнам за 3D-то ама AutoCAD'04 очевидно е доста "дървен" що се отнася до текстуриране на 2D обекти и общо взето прави каквото си иска Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Айде по добре 3D-то да е направо от дърво Wink Very Happy Така или иначе стана ясно какви ще са размерите. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Пет Мар 03, 2006 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също нямам инфо за офсета при два драйвера в ТЛ и затова карам по метода на пробите и грешките.Мисля че единия драйвер трябва да бъде там където е нормалния офсет по изчисления а другия над него по посока затворения край на линията.Но за симулациите на проекта ще трябва да се мерят два драйвера вързани паралел и да се изхожда от получените данни.Може би при тези малки размери на драйверите може да се сложат един до друг?Тогава офсета няма да е проблем.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 03, 2006 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Simonov написа:

Незнам за 3D-то ама AutoCAD'04 очевидно е доста "дървен" що се отнася до текстуриране на 2D обекти и общо взето прави каквото си иска Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Айде по добре 3D-то да е направо от дърво Wink Very Happy Така или иначе стана ясно какви ще са размерите. Smile

Всичко това е малко оффтопик, ама карай. Виж си "Render options" дали са ти активни. Tools>Options>System>Properties. Като ги активираш, Format>Render>Materials lybrary> <-import(дръвце).
После, Format>Render>Materials>By layer>Attach->дървото на някой layer.
В същия layer пишеш примерна команда ai_box и задаваш с 3Д координати размерите на кутията.
Изкарваш от Tools>Customize>Toolbars>Shades. От това хубаво туулбарче>Flat shaded

Е, и сега ако не стане, продължаваме с л.с. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.07 секунди