Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом си чел многократно материала за "Най-евтиният HI-END кабел",вземи и пробвай.Не робувай само на теория и параметри!И аз бях привърженик на многожилният проводник,но откакто прочетох тази тема,взех че пробвах и какво мислиш...имало звук!!! Wink
Не се "втилясвай" толкова за съгласуването.
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 1:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
Иначе за калайдисването са прав - според мен подобрява контактната площ на кабела с клемите, осбено ако ползваш твърд сребърен припой и евтин мостов кабел. Преходите ме притесняват по-малко от окисляването на голата мед.


Велински замислял ли си се да "Кримпнеш" медния проводник вместо да го калайдисваш и после за да се предпазиш от окисляването да го залееш със епоксидна смола?Интересно ми е какъв би бил резултата.
За съжеление все още не разполагам с необходимата техника за да усетя аз лично разликата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 1:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Резултатът ще е добър предполагам. Но не съм го пробвал. Загубиха ми една пратка позлатени кабелни обувки от Конрад и не ми се чака още един месец за нова Smile

Иначе точно тва ми беше и идеята - добро почистване, кримпване на позлатена кабелна обувка и заливане със смола.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
citron
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Mar 08, 2006
Мнения: 31
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 2:26 pm    Заглавие: Re: кабели Отговорете с цитат

Goro написа:
Citron, извинявай но май бъркаш специфично и характеристично съпротивление. И как ги съгласуваш шпикер кабелите? Ами комплексния импеданс на товара? Каква токова обратна връзка - какво ще стане с АЧХ на колоната?
Многожичния кабел има по-голяма сумарна обиколка на жилата, но когато се окисли - има по-голяма окислена повърхност. Обикновено тънките жила не са изолирани (изолирани са при литцендрата) и от контакта на полупроводящия окис се получават нелинейни изкривявания.
Приятелски те съветвам, преди да започнеш подобна дискусия сериозно да се подготвиш.
Все още няма публикувана приемлива теория, нито някой си публикува изследванията. А някои фирми дори сами си изработват технологичното обурудване за стотици хиляди долари за дз не им откраднат технологичните тайни. Така, че търпеливо ще трябва да почакаш, а през това време щом ти е интересно сериозно проучи проблема.


Хм. през цялото време акцентирам върху специфичното съпротивление. Нека си припомним кой газ съдържащ се във чистия въздух е окислител, и следва ли да се говори за необходимост от инертен газ, тъй като вакум напрактика неможе да се постигне.
Липсата на единна теория за предимствата на едножилни проводници води до интерпретация . Извинявам се за сравнението, но се получава като солта в манджата, на едни им е по-вкусно по-солено , на други безсолно.
Исками се да се запозная с научни обосновани мотиви в подкрепа на едножилните кабели и да се опитаме да направим изследване в областа. Какво според вас е допринесло за производството на многожилен проводник.
Необходимост от Съгласуването е следният пример: широко честотен говорител- 4Ом -Товара е активен линията да речем , проводната линия от своя страна добавя 1,5Ом специфично съпротивление, характеристичното може и да е по-високо (зависи от изолацията, растоянието м/У проводниците, сечение и т.н.), усилвателя е предвиден за активен товар 4Ом, какво се случва,
първото: ще се повлияе на усилването на усилвателя, защото товара е по-голям от предвидения и ще се промени АЧХ на усилвателя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

velinski написа:
Иначе точно тва ми беше и идеята - добро почистване, кримпване на позлатена кабелна обувка и заливане със смола.

Или с тинол?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. За да стане 1.5 ома кабелът трябва да е дълъг няколко стотин (или поне десетки) метра.
2. 4 ома са рядко срещани в Hi-End-а.
3. Вместо да теоретизираш пробвай на практика как става. На теория могат да се намерят много и логични доводи както и за, така и против!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

3aropka написа:
1. За да стане 1.5 ома кабелът трябва да е дълъг няколко стотин (или поне десетки) метра.

Или да е реотан
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
TheChaos
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 16, 2005
Мнения: 100
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се че се намесвам в темата.
На моя усилвател бащата гледам че ми е дал за вътрешно опроводяване меден многожилен на които всяка нишка е посребрена.
Нишките са сравнително дебели и усукани моного слабо.
Понеже го правих за 2-3 дни с негова помощ и не бях забелязал
тази подробност.
Той е бивш военен. Инжинер по електроника и каза че такъв се ползва
по руските военни техники.
Добри ли са подобни кабели за аудио ?
Приемливи ли са цените на подобен род кабел ?
Мостовия кабел е много дебел и не мога да го ползвам за момента
ако не си сменя терминалите на усилвателя и колоните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 4:23 pm    Заглавие: кабели Отговорете с цитат

Цитат:
Хм. през цялото време акцентирам върху специфичното съпротивление.

Специфично е съпротивлението на проводник с дължина 1м. и сечение 1мм^2. Съпротивлението на кабела не се нарича специфично.
Цитат:
следва ли да се говори за необходимост от инертен газ

Инертния газ за който споменах се използва само по време на изтеглянето на проводника до покриването му с изолация, защото при допир с въздух, проводник с чистота 8-деветки, ще загуби чистотата си само след няколко секунди.
Цитат:
Необходимост от Съгласуването е следният пример: широко честотен говорител- 4Ом -Товара е активен линията да речем , проводната линия от своя страна добавя 1,5Ом специфично съпротивление

Нищо не разбрах.
Не ти ли струва че тази дискусия се обезмисля. Аз нямам какво повече да ти кажа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 4:46 pm    Заглавие: Кабел Отговорете с цитат

TheChaos, опитай с тези проводници да направиш кабел. Имай в предвид, че подобен проводник - западен с тефлонова изолация струва около 2 $/м. "Разсвири" ги и се опитай да установиш посоката им. Може и да нямат, но не се знае.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е фантазия, а е факт!
А ако искаш го доказвай теоретично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 6:23 pm    Заглавие: Re: кабели Отговорете с цитат

citron написа:

...За мен е важно!! Само проба и грешка не вършат работа...много любителско е...(

Във форумите на Дир.бг и на Тояга е по професионално, там ще намериш и съмишленици.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Bojidar Bojanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 02, 2004
Мнения: 1056
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 6:39 pm    Заглавие: Re: кабели Отговорете с цитат

citron написа:
... Дайте теоретично да се защити теорията за предимствата на едножилния кабел пред многожилния...

... По Ом по Ампер и т.н...


Ето теория:
1 Вариант - по повърхността на проводника има дефекти в кристалната решетка, а поради скин ефекта именно там тече "тока". Колкото повече проводници, толкова повече повърхности с дефекти.
2 Вариант - .....
3 Вариант - .....
.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Пет Мар 17, 2006 7:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитрон-ела ще ти дам многожилен кабел 2х2,5 квадрата прозрачен силиконов две парчета по 7 метра.Днес го изхвърлих.Смених го с мостов.Само че преди да го сменя правих доста проби и с двата вида кабели и за да избягна субективния фактор ползвах мнението на непредубедени хора.Ти лично ако искаш-доказвай теоретично Wink Аз вярвам на това което чувам и което чуват още един куп хора макар че според теб това е непрофесионално Very Happy И понеже обичаш теорията-изясни си как съпротивление вързано последователно на говорителя променя пълния качествен фактор и как това влияе на системата усилвател-говорител.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Dimitar Chakarov
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 29, 2005
Мнения: 157
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Мар 18, 2006 12:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм твърдо за едножилния.GPS какво сечение ти е мостовака?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди