Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Първият ми DIY проект - Гейнклон
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Първият ми DIY проект - Гейнклон
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 2:15 pm    Заглавие: Първият ми DIY проект - Гейнклон Отговорете с цитат

Здрасти на всички...След като наблюдавах форума в продължение на 4 месеца, и най-сетне музата ми дойде, реших и аз да навляза в сферата на хоум мейд ампчетата - пък и имам някой друг лев за харчене... Laughing
Реших, че не искам да започвам отначало с транзистори - сметнах че схемата с ЛМ3875 ще е добро начало.Интеграл, малко елементи - общо взето ми е ясно как работи.
Избрах класическата схема на свързване - без инвертиране.
Искам сам да направя всичко по схемата, без захранващият траф, ест Laughing Та платката мисля да направя по този начин.
След като си поиграх 2-3часа с ЕкспрессПЦБ направих тази подредба на елементите и тази на пътечките.
Може би не е перфектна, но след като сам ще правя платката, мисля че ще се справя единствено с еднослойна такава.
Захранващият траф - реших че 20волта вторична 150ВА ще е достатъчен.
Утре ще тръгна по магазините да търся интегралата и подходящ траф.
Моля да погледнете как съм измислил пътечките - ако имам нужда от коментар - не се срамувайте Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Ainadjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 28, 2004
Мнения: 529
Местожителство: Студентски Град

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нема смисъл да си играеш с гей-наклона Smile
Губене на пари и време Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
brum
отстранен


Регистриран на: Nov 28, 2005
Мнения: 219
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Няколко забележки - много тънки пътечки, не е оптимизарано мястото заето от компонентите. Интегралната схема е по средата и трудно ще я закачиш на радиатор.

И един съвет - вижда се че нямаш много опит в проектирането на платки ( не че аз имам, уча се още ), затова по-добре потърси готова печатна платка ( чертеж на такава имам предвид ) по интернет.

А за начало в проектирането на платки ( ако имаш желание ) може би е добра идея да започнеш с това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 2:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да - и аз се сетих за закрепването на радиатора...
Колкото до ширината на пътечките - няма проблем да се направят и по-широки.Все пак схемата я направих за 30-тина минути, не съм я мислил много....
Споменах че не мога да открия ПЦБ на това изпълнение на ЛМ3875,на сайта със схемата има що-годе добро такова, но ми изглежда претрупано....
За оптимизирането - мисля че няма да има проблеми платката да е малко на длъж и шир (няма да имам много проблеми с ецването) Laughing , но приемам коментара - ще се опитам да потърся такава из нета, ако не открия - ще се мисли за компактна подредба.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
brum
отстранен


Регистриран на: Nov 28, 2005
Мнения: 219
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 3:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.stiftsbogtrykkeriet.dk/~mcs/LM3875/

http://hepso.dna.fi/misc/lm3875/LM3875_amplifier.html

Това е само с едни търсене в гугъл. Потърси малко.

vitekk правилно ти е казал че не си заслужава играчката. При условие че tda7294 се продава за под 10лв кит за зглобяване ( мисля че е около 5-6 ) а звука и на двете си е тенекиен - ти прецени дали ще се занимаваш с ецване и пробиване на платки , събиране на части и другите глупости.

P.S. Еи сега пак ти погледнах платката - я по добре прочети малко книжки и после прави каквото и да е. Поне елементарните неща, без тях ще е много мъка. Казвам ти го защото и аз съм минал по този път.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много за линковете....
Колкото до смисъла - просто искам сам да го направя, после може да се насоча към по-сложни изпълнения....абе важното е да е DIY Idea


Последната промяна е направена от Rado Penev на Нед Мар 19, 2006 10:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При свързването това ли трябва да се получи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това, което си дал като картинки на избраното от теб за писти и разположение на елементите в ни най-малка степен не отговаря на корпусите на елементите, а от там естествено идва грешка и при опрводяването.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да разбера къде е проблемът.В размерите на елементите, или в грешно свързани компоненти?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 10:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Проблемът е там, че интегралата не изглежда по този начин. Ти си задал като корпус изводите да са разположени в редичка, а те са на две редички.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rado Penev
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 04, 2006
Мнения: 170
Местожителство: Сливен

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

rudiem написа:
Проблемът е там, че интегралата не изглежда по този начин. Ти си задал като корпус изводите да са разположени в редичка, а те са на две редички.

Мерси за корекцията, извинявам се за проявеното невежество... Embarassed Мислех че при свързването нещо съм объркал.... Така или иначе ще правя нов модел - този за нищо не става...А колкото до заземяването - така направено като в предния пост - ще има ли проблеми?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 10:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колега дай да не го обръщаме на чат, пиши ми на лично.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В сайта има и схеми, и платки за Гейнколна.
Погледни ги, може да ти помогнат.
(Малко е трудно, защото търсачката не работи, но се поразрови)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Нед Мар 19, 2006 11:12 pm    Заглавие: Re: Първият ми DIY проект - Гейнклон Отговорете с цитат

FreestylerBG написа:
Моля да погледнете как съм измислил пътечките - ако имам нужда от коментар - не се срамувайте :lol:

Така като гледам по-добре от както го е дал Richard Murdey няма да го направиш; неговата платка е една от най-компактните и добре замислените - http://www.geocities.com/rjm003.geo/rjmaudio/images/gc_brd.gif

@brum
Тенекиен звук ;) ... смешник.
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
sparky
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 08, 2005
Мнения: 185
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 20, 2006 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
vitekk правилно ти е казал че не си заслужава играчката. При условие че tda7294 се продава за под 10лв кит за зглобяване ( мисля че е около 5-6 ) а звука и на двете си е тенекиен - ти прецени дали ще се занимаваш с ецване и пробиване на платки , събиране на части и другите глупости.


Brum, чувал съм ги и двете, даже както знаеш и в момента слушам 7294. Е не могат да се сравняват, особено при по-големи мощности. На TDA7294 в даташита Smile и дават 10% THD при пълна мощност, а на геинклоните мисля 1%, даже може и 0.1 да беше - не са ми под ръка да погледна. А в действителност нещата са още по-зле.

Според мен геинклоните са си едно ниво над TDA7294.

Е, може би като отношение пари/качество TDA-то е по-добре, ама усилватели не се правят всеки ден все пак. Smile Пък и говорим за разлика 10-20 лв. - мисля че не е чак-толкова много.
_________________
Знам че нищо не знам, но някои и толкова не знаят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CHIP (CHEAP) AMPS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди