Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Кабели interconnect (чинчове)
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Кабели interconnect (чинчове)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 7:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво написа:
покрай тоновете спам и откровена простотия ще се опитам да провра един въпрос с лека покана за заключение по темата.
Моля не пишете нищо различно от разискваната тема!
1 извод е, че комплексния импеданс не влияе качеството на звука.
2 извод - по-скоро конструкцията и материалите на проводника и диелектрика са определящите.
В този ред на мисли - имам все посребрени,многожилни коаксиални (не радиочестотни и радиочестотни) кабели с тефлонова изолация с различен импеданс.
Свирят различно!
Моля за вашето разсъждение, че зациклих....


на 1-во време драги вземи решение кой от 2-та типа кабели ще използваш за експериментите си (едножилни или многожилни) , ако изборат ти е едножилни (тъй като това е правилният избор) защото по кабела тече многокомплексен сигнал (а не прав ток ) тогава може да коментираме процесите в метала , тъй като музиката е комбинация от безброй честоти с различни нива , импеданса на кабела е най-важното за него. Стремежа на музикалния "ток" и неговото движение през проводника е постоянен баланс между метала и изолатора .
Ако метала е много добър проводник и изолатора -много добър изолатор тока ще тече главно през повърхностния слой от метала
( коментираме честоти от 20-20 000хц)
в светлината на тия разсъждения въздухът около проводника е най-добрият изолатор за целта , приблизително мю 1 .
Нанасянето на слой сребро върху мед променя импеданса в посока разширяване на честотната лента нагоре , но нашата цел е кабела да има максимално равномерна характеристика , според нас(Етераудио) това се постига с едно специално съотношение между площ и повърхност.
След многогодишни експерименти и измервания стигнахме до извода че това сечение е 0,96мм за звукови честоти...ако се интересуваш от физиката на процеса заповядай на по бира при мен да ти го обясня .
Успех Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Апр 05, 2006 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kirilov написа:
Цитат:
Кирилов, четох ти темата за едножичковия кабел с интерес и намерение да опитам веднага щом мога (имам време)! Там въпроси няма, поради очевидното свидетелство на много хора за същия резултат.
Подскажи ми обаче, дали такова решение (едножично) от чисто практически съображения, приложимо ли е при interconnect кабелите ЦД - амп ?
Най-малкото, предвид относително виското изх. съпротивление на ЦД-то и още по-високото входно на ампа, не се ли налага interconnect-а да е екраниран?
Ако това е така, не изключва ли едножичното решение?


Едножилното решение не се изключва според мен и при интерконекти (защо жилото да не е солидкор?), дори мога да посоча и личния опит на Freeman със 2 солидкор проводника за интерконект. Боби, още ли ги слушаш така?

В момента съм с други кабели, но единствената причина да ги сменя е, че вкарваха малко брум. Но пък за сметка на това свирят детайлно.
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 7:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво написа:
gps написа:
Иво-бих бил доволен ако обясниш защо при многожилен кабел 1 квадрат съставен от малко на брой но дебели жички имаме повече високи от колоната докато при 2,5 квадрата многожилен съставен от много на брой но тънки жички високите са по-малко(освен това има и разлики в горните среди ).И двата многожични кабели обаче отстъпват на едножилен!Става въпрос за обикновенни медни кабели-евтини са можеш да си ги купиш, да мериш ,да стигнеш до някакви изводи и да споделиш!

Въз основа на тези ти наблюдения, които донякъде потвърждават онова, което съм виждал и аз, все съм се чудел защо т.нар. for audio кабели за колони ги правят с голям брой много тънки жички...
Намерих следния отговор, като си разплетох 3-4 см от колонния кабел и забелязах, че HAMA са ги навивали и групирали по особен начин, който е описан и обяснен от Cardas.
Твоите (и мои минали) наблюдения най-вероятно се отнасят до кабели със стандартно навити нишки, което определя резултата за който пишеш.
Честно казано не такъв отговор очаквах от човек компетентен и с международни публикации.Значението на плетката на кабелите се цитира дори в рекламите на разни производители-мислиш ли че не го знам?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 8:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иво написа:

Марков, братче, откажи се! Получих към 20 ЛС от очевидно уважаващи себе си хора, които ме съветваха да се откажа от безсмислено дърляне с тези юнаци, с накривени калпаци Smile
аз трудно зарязвам начинанията си, но като гледам - ще излязат прави!


Very Happy нормално е от близо 3000 регистрирани да има 20 лицемерни помияра(ако трябва да сме точни са 6) Wink ...най-хубавото е че се знае кои са Wink
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди време бях чел за кабел между сидито и ампа който представлява 2 бройки тънкостенна тръбичка от някаква сплав вътре в нея минава нишка от някакъв материал(съжалявам че не помня точно какви материали ама беше преди 10-15 години!).В комплекта към тези "кабели" имало устройство за огъване под определен радиус така че на място всеки аудиофил да си го нагласи според разстоянието между блоковете техника.Някой има ли инфо по въпроса?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
anticop
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 11, 2004
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 6:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Искам да попитам как стоят нещата с FTP кабелите.Стават ли за аудио или не?Аз лично на мойта системка съм с такива кабели, понеже работя в интернет фирма и не ги плащам.На мойта мизерна системка не мога да чуя разликата, но ще се радвам да чуя вашето мнение.Щото съм решил да се ориентирам към един DOGC(ако widow благоволи да ми продаде един такъв де) и едни TL-ки(но първо трябва да посъбера някой лев).

Направил съм кабелите така:един за + и един за -, като от всяка страна съм намотал и 8-те жички заедно.Кбелът е Пирели 6 категория, ако не се лъжа.Въпроса ми е дали трябва да допълнително да се модне въпросния кабел, щото съм виждал да се сплитат помежду си усуканите двойки.
_________________
Guns dont kill pople, people kill people
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

anticop написа:
Здравейте!
Искам да попитам как стоят нещата с FTP кабелите.


Аз лично направих на времето един чифт interconnect с UTP, които пуснах да се пробва от различни хора. Отзивите бяха разнообразни. Нямаше големи суперлативи, но и крайно негативни мнения също нямаше.
Като цяло се коментираше добра звукова картина с бърз бас, но известна неяснота във средно-високочестотната област.
Свързването беше следното - плътните цветове запоени в една точка са единият полюс, а белите - другия.
Интересно е да се пробват различни категории кабели, ама за какво по-напред време......
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
anticop
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 11, 2004
Мнения: 40
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Апр 06, 2006 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И при мене това е главния проблем-ВРЕМЕТО.Имам желание, но нямам време.единственото за което ми остава време е да чета форума.
Не съм много наясно дали има връзка, но при различните категории и марки кабели разликата е главно в устойчивоста на влага, разстоянието на свързаност м-у 2 устройства(например data cable-а държи на 160-170 м, а обикновенно ФТП на 120 м. максимум)Другата разлика е в дебелината на жилата, видът изолация и екранировка.
Истината е в експериментите, обаче като не остава време Crying or Very sad !!!
_________________
Guns dont kill pople, people kill people
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди