Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Royal Raymond Rife
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Royal Raymond Rife
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 57, 58, 59  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Вто Фев 13, 2007 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Четат хората, ама все бягат 100-те процента Smile За лечение е нужен:
1. НЧ генератор + НЧУ - за контактния метод. << може би.
2. ВЧ генератор + ПУЛСЕР (ВВ+ВЧ усилвател) и Райф лампа.
3. Честотомер, ако няма вграден някъде.

Защо Райф лампа + генератор + повишаваща БОБИНА не върши добра работа? Ако е с ВЧ генератор наличието на повишаваща бобина е много сложен и тънък момент. Но не е в това проблема. Схемата става ИЗКЛЮЧИТЕЛНО честотно зависима.

Ако е с НЧ генератор + повишаваща бобина + Райф лама ... е безмислено да се гонят ‘сериозните’ бацили. Теорията казва, че хармониците над 15-ти нямат практическо значение. Не че чрез N- брой преобразувания не може да се стигне до 312- ти например. Директно приложение нямат, а и над 95% от ененргията се заключава до 3-ти хармоник. Да приемем КПО=2. (КПО – коефициент на прекален оптимизъм.) 20 кHz x КПО x 15-ти хармоник = 600 кHz .... Тук от “ТЕОРИЯ НА СИГНАЛИТЕ” е останала само ТЕОРИЯТА, СИГНАЛИТЕ ги няма изобщо. Още не сме стигнали областта на гадните бактерии и на вирусите.

Тъй като имаше досега написани немалко дивотии, аз продължавам с моите. Започват да ваксинират против рак на шийката на матката по лекарско предписание. От такива като нас има полза – вече говорят за 300 разновидности на раковия вирус – почват да признават помалко. Имунитета от ваксина обикновено е приблизително 3-4 години (истински имунитет има след прекарано заболяване), но така или иначе вкарват вируси в човека – дори и умаломощени. 1 на 1000 или 10 000 се разболява от това с/у което са ваксинирани – ФАКТ. Много от заболелите обаче не са в официалната статистика по ред причини. Без коментар е, но не мога да не продължа…фирмата производител в руски сайт трвърди, че тази ваксина с/у рак на шийката на матката трябва да се бие и на момчетата задължително.
Как точно се пише ‘санкта сплицитас’ на латински?
---------------------------------------------------------------
http://rife.hit.bg/DATA/RIFE_Audio_Gen_&_Amp.pdf - идея за аудиогенератор и усилвател по контактния метод, но трябва да се изпита - това е само проект...


Последната промяна е направена от VITAN на Чет Ное 01, 2007 12:32 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Апр 12, 2007 3:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://rife.hit.bg/DATA/RIFE_Audio_Gen_&_Amp.pdf
Това е работещата версия на Райф-аудиото. Най-свободната част от проекта. Всеки може да си я преформя, стига да работи. Тази дава към 10V ефективна стойност и пикове, минаващи 40V. 10V е давало и аудиото, в което навремето е учавствал д-р Райф... Понеже ефективната стойност е ниска, ток не се усеща почти, въпреки размаха. Тук плат, вода и сол не мисля да използвам, а директо изводите да включа към метални цилиндърчета.

Трансформаторчетата са 3 броя - от стари нашенски телевизори - разделящи аудиото от офазеното шаси и подаващи изход за слушалки и магнетофон. Трафове трябват заради изискването за галванично разделяне между човека и "машината". Аудиото е с 'подръчни материали', простичко, но за добра настройка освен честотомер (който и за ВЧ-то ще трябва) трябва и осцилоскоп. Схемата на генератора е подобна на тези от 'официалните Райф лампи' с таймер 555. Това води до негативи, но за последен път се съобразявам със "стандарта". Заедно с настройката на честотата (която не се отличава с добра стабилност) се променя и запълването на импулса. Та, ако с 555 онези са целели хармоници и яки пикове - тук ги има доволно, не само заради малкия магнитопровод. Тъй като на доктора навремето са му трябвали 'шипове' за лампата и не е известна нито една оригинална негова аудиочестота - за сега е това. Тук има яки аудио-шипове, които който разбира може да повиши, както и ефективната стойност - стига да знае какво прави. Има защита от яката индукция на лампата, която разчита главно на скин ефекта на изходната аудиобобина - навита от тънък проводник. Докато не стане ясно държи ли аудиото на индукцията на лампата, няма смисъл от скъпи чипове. Друг вариант в близко бъдеще не мисля, но в по-далечно, ако някой друг не предложи друго решение - трябва да има.

Дали харесвам схемата? Не, но пък смятам, че това в момента ще свърши работа. Ако дотрябва 'шип' аудио - да има такова. Можеше да се направи със специализиран чип, с магнитопроводи от пермалой, можеше.... абе много неща можеше, но който не я харесва, да реализира и изпробва друга. Може и клиент да му стана. Така де, защо да не си купя цяло аудио, вместо да давам тези пари за поръчка на 20-30 магнетопровода от FeNi, та после да се чудя къде да ги разтиквам. Покрай 1-2 Райф машини има доста моменти като този.

Играчката по една Райф машина е много голяма... особено с екрани и тям подобни механики. Ако някой слага голям траф, трябва и да го екранира електромагнитно от другите ВВ и ВЧ модули. За момента не ми се занимаваше и с това, да дупча горница екрани. Това беше като репетиция. Навремето съм се мацал с асфалтлак, сега рисувам с немски макер за метал. После железен трихлорид... голям кеф! Трябва шкурка, яко обезмасляване и 2-3 слоя маркер. Компромисите бяха до тук. Почват да се гонят параметри - волтове и наносекунди...
----------------------------------------------------

http://hobby.neomontana-bg.com/ Idea

Раздел: Набори, Модули >> Лабораторни у-ва. Оттам:

"Функционален генератор 15" синусоида и правоъгълник 0-3V, 1Hz-100kHz, захранване 12-15VDC
Генератора е подобен на онзи, който постнах като работещо решение. По-усъвършенствана схема, но ще трябва доработка: защита от лампа и да се вдигне сигнала с трансформатор.

"Честотомер 50Мhz" вход 50мV/4Moм, с LCD дисплей 16x1 - 25,00 лева като хоби-кит.

Такъв честотомер съм си направил, но следете указанията в листа, особено на тема екранировки. Ако някой иска Райф - без честотомер няма да мине...


Последната промяна е направена от VITAN на Вто Юли 10, 2007 2:36 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Съб Юни 30, 2007 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Схемата на работещия RC генератор е:
http://rife.hit.bg/DATA/RIFE_RC_Generator.pdf Very Happy

Генератора се захранва с -5V и +5V от импулсното на РС-то. Особено +5V е нестабилно при малка консумация. На +12V и +5V сложих по някой кондензатор от 10nF/63V за радиосмущения. На +5V допълнително 52 ома/2W. Това реши почти проблема с колебанието на напрежението. Всяко импулсно има параметър минимум консумация за стабилно +5V, който се прави с още по-нискоомен резистор. Трябва да се отчита обаче разсеяна топлина, габарити и това, че сте в импулсно захранване. Ако не знаете какво правите, както се казва: 'Не правете това в къщи'...

Генератора е до 2,3MHz. Извън остават 4 важни Райф честоти, започващи от 8MHz до най-трудната на 17MHz. Във филма често за даден бацил дават само най-ниската честота. Не накрая, там ги дават всички. Според мен и така могат да се трепят всички вируси/бактерии, изключая Bacillus Y (саркомите). За последната се иска над 17МHz. Това разбира се е предположение, искащо някой да го докаже.

Pulser за честоти от 8MHz и нагоре се прави с части, които не се намират и струват доста. Генератора в най-долната област честоти се държи като обикновен RC генератор. По-нагоре и особено към 2,3MHz той се държи чудесно. Поне сам, без включен Pulser (високоволтов и
високочестотен усилвател на еднополярни импулси). При включването му на всеки генератор би му станало 'интересно'. Честотното поведение на генератора е заложено в дизайна: по-ниските честоти са за по-тъпите 'парчета' бацили, а високите - за гадните. Затова голямата стабилност е там, разбира се след около 5 минути. Това призблизително е времето, след което честотата е стабилизирана.

Отличната стабилност (като за RC генератор) във високия обхват се дължи на факта, че чипа е максимално разтоварен енергийно (температурно). По-лесните решения водят до в пъти по-голяма нестабилност. Потенциометъра от 10 ома е скъп, а ефекта от него е съпоставим с честотния дрейф. В този смисъл той не е задължителен, а препоръчителен. B Datasheet-a на МАХ038 се дава нестабилност от 600ppm до 200ppm в най-добрия случай. Разбира се в зависимост от свързването и използвайки OUT, а не единствено SYNC изхода. На 2,3МHz при мен е 80ppm, при захранване от РС.

Ако кондензаторите от 33pF и 330pF се заменят с 47pF и се преоразмери схемата, може да се минат честоти от 17MHz. Това съм го виждал, но за кратко. Претупах дизайна на платката и затова при мен генератора при много високи честоти не се държи добре. До 2,3MHz нещата са както си требе Smile
Ако някой иска да помогне - да разработи и изпробва платка. На ръка едва ли ще стане - трябва прецизност. Такава може да се постигне и с маркер за метал, игла и много чегъртане, но си е играчка и половина, освен другото! За сега не ми се прави друг генератор, а ако някой иска да помогне, към МАХ038 в Нет-а има Evaluation Kit. Дава представа за нещата, но там платката е изцяло двуслойна. Заради желанието за минимум 'прослушване' м/у пътечките, моята платка е предимно еднослойна - трик използван при честотните синтезатори. Изходните сигнали са с доста прилична форма, но за по-високи честоти ще трябва да се намали стойността на 'ускоряващия' кондензатор.

Отказах се от идеята аудиото да влезе в Райф машината. Най-сигурно и удобно е така. Една малка slim РС кутия и захранване за аудиото е добре. В отделна кутия ще има достатъчно място за всякакъв трансформатор. И още нещо - трябва истинско заземяване, от което следва, че Райфа машината не е много мобилна апаратура.

Проверих нещата N пъти и ги засякох с каквото можах. Ето M.O.R.s. честотите в друг формат Smile http://rife.hit.bg/DATA/M.O.R.s..pdf Най-вероятно това са истинските Райф честоти.
-----------------------------------------
В желанието си за разместване на блокове в РС кутията, не правете потоците въздух основно да се завъртат вътре в кутията. Полека се затопля вътре, а честотата пълзи полека само в една посока. Топлината лесно трябва да излиза навън... Стар факт, но човек не се ли сблъска напрактика с нещо... вятър работа Very Happy


Последната промяна е направена от VITAN на Вто Юли 10, 2007 2:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bolen
чете


Регистриран на: Jul 08, 2007
Мнения: 1

МнениеПуснато на: Нед Юли 08, 2007 9:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тъй като нямам време за експерименти (ПОРАДИ НАПРЕДНАЛОСТ НА БОЛЕСТА) със разчетените схеми, които предлагате, а и доколкото схванах нито досега успешно е нормализиран сигнала за запалване на лампата, нито пък е намерена наистина точната лампа, която да се приложи на практика имам следната молба.

МАЙКА МИ Е БОЛНА ОТ РАК НА ПАНКРЕАСА (ехогенна зона на шийката на панкреаса), отслабна с близо 28кг. В момента не може да ходи, трудно диша и не е сигурно дали ще доживее следващия ден.
ПОРАДИ ВЪЗРАСТТА И И СЛАБОСТТА И ОТКАЗВАТ И ОПЕРАТИВНА НАМЕСА И ХИМИОТЕРАПИЯ.

ЗАТОВА МНОГО ВИ МОЛЯ!!! АКО НЯКОЙ ИМА НАЧИН ДА МИ ПРОДАДЕ ГЕНЕРАТОРА (ПЪЛНИЯ КОМПЛЕКТ) С УКАЗАНИТЕ ЧЕСТОТИ ЗА ЛЕЧЕНИЕ ЩЕ СЪМ МУ БЕЗКРАЙНО И ЗАДЪЛЖЕН.

В МОМЕНТА СЕ ОПИТВАМ ДА Я ЛЕКУВАМ ПО МЕТОДА НА Д-Р ХУЛДА КЛАРК (С БИЛКИ), НО И ТАЗИ ДОКТОРКА ОПРЕДЕЛЯ КАТО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ТОЗИ ГЕНЕРАТОР В ЛЕЧЕНИЕТО.

СЕГА НИ ПРЕДЛАГАТ ДА ПОЛЗВАМЕ ГЕНЕРАТОР ПО КОНТАКТНИЯ МЕТОД, НО ЗНАМ, ЧЕ ОСОБЕНО ПРИ ПАНКРЕАСА ТОЗИ МЕТОД НЕ Е ЕФЕКТИВЕН.

МОЛЯ ВИ - ПОМОГНЕТЕ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Чет Юли 12, 2007 2:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки такъв случай предизвиква моето дълбоко съчувствие. За да не ми се наложи да решавам подобни неща съм се замислил отдавна. И се опитвам да решавам проблема до колкото мога. За другите - не знам. Но хайде да видим:

- Поставен остър проблем, ама кой да посочи координати или да чете личните си съобщения?
- Райф машината е нестандартен лабораторен уред по същество и се сглабя с месеци, ако не се занимава човек само с това. Набавянето на части също трае доста. Ако става дума за 'стандартните' схеми - отдавна ги има в много 'вариации на тема', но не съм разбрал случай на излекуване на сериозно болен от нещо.
- Аудиото е доста коментирано и всеки кадърен (доколкото разбирам друг ще прави всичко) би могъл да се справи. Схеми и варианти много.
- Някой да си е купил Райф лампа? Без нея за къде? Нешенските дето съм ги виждал са 'П'-образни. Ако са 'О'-образни си става 1 намотка когато се запали 'студената' плазма. 'Гореща' плазма едва ли и д-р Райф е постигал. Та с 1 намотка като товар, доста блокове в паралел постигат импулси 20kV/1kA/13MHz например.
- Генератор може и да се купи - показал съм къде, само да се приспособи.
- Остана един Pulser, който е на хартия и подлежи на проверка. Вероятно ако работи, ще може схемата да се смъква при приемане на определени условия. Без условие за пари.
- До тук 2 месеца приблизително, без да се визира Pulser-а.
- Пълния компект известни честоти е поместен по-горе.
- Генератора е до 2,3MHz, посочил съм как се стига до 17MHz. Ако и да стигна до там, не мисля да го публикувам. Pulser-а ще е до 2,3MHz. Ако и да стигна до 17MHz, не мисля да го публикувам. Защо ли? Ако на някого му хрумва мисъл за параноя или нещо подобно - студено, даже много. Ако някой вземе да се блъска с проблематиката и измине половината от моя път, със сигурност ще вземе да затопля...
Има нищожна вероятност нещата да не се се стекат така, но трябва много хора да работят в една посока..... При положение, че типичния българин прави всичко в последния момент................. не ми се пише нататък.

Лирическо отклонение - Висоцки има една песен:
".......
Меня сегодня Муза посетила,
Посетила, так, немного посидела и ушла.
.......
И три рубля, должно быть, на такси." Да му имам на тоя проблемите Exclamation
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Вто Юли 31, 2007 3:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нисковолтовата част на Pulser-a работи, но има важен ъпдейт на схемата на генератора Idea
-----------------------------------
Райф пулсера се базира на т.н. Тесла ефект. Само дето вместо масло и магнит имаме Райф лампа и МОСФЕТ. Базирайки се на „Изгубените открития”, стр. 177, както и на филма, човек трябва да е легнал в/у дървено легло, а лампата да е над него, но на безопасно разстояние. Колко е то – не знам. Да не е малко, нито много – докторите могат после да кажат. Импулса е положителен, а земята е най-големия резервоар на отрицателно електричество, което човечеството познава. Слагайки човека м/у лампата и земята (дървото не спира лъчите), той е на пътя на ел. лъчите, защото те търсят най-ефективния начин да се заземят. Така човека поема основния поток и не е необходим много мощен пулсер.
Ако леглото е с метална пружина отдолу, то тя вероятно трябва да се заземи. Имам там някакви резерви и друго наум, така че, това в краен случвай.

Ефекта на лампата може да бъде повишен с повишаването на енергията на газа.
Това става с:
- Загряване на лампата/газа >> нежелателно.
- С работещ наблизо Тесла трансформатор >> нежелателно заради възможна повреда на машината или модулация и деформация на сигнала.
- С ВВ полета на постоянно напрежение около лампата >> за хелиева лампа да не са по-големи от 230V и да се внимава как се подават, за да не намалят ВВ&ВЧ импулсите, вместо да действат като „постояннотоково преднапрежение”. Това напрежение да няма допир с електродите или кабелите на лампата!
- Със светлина !! По-добре слънчева, но може и от ел. източник. Тя може да пада пряко или отразена с огледала. Колкото повече..., толкова повече...
- С отразена от лампата собствена светлина/енергия. Това може да има ефект, може да няма или ефекта да е противопоказен. Зависи с какво и как се отразява/манипулира ( с огледало, а мисля има и други начини ). Тук трябват бъдещи проби…

Малко инфо: http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=131119&eid=1148
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Сеп 03, 2007 4:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Този пост е свързан с написаното отгоре.
Вместо да се вдига мощността на Pulser-a чрез вдигане на напрежението (той е проектиран за максимум 500V), могат да се насочат ел. лъчите в една посока! Спомнете си с благодарност за д-р Тесла (Обръщението към него е било такова, а какво е точно е защитил за титлата – не знам. Ако е бил военен, то би трябвало да е генералисимус Тесла Very Happy ). Та основно с негова помощ:

1. Електрическите лъчи се излъчват перпендикулярно на ‘плазмената нишка’ (А.П. Линдеман). Така че, лампата да е над човека и да е успоредна на тялото му (и успоредна на земята). В този ред на мисли машината трябва да не е на пътя на лъчите.
2. Електрическите лъчи могат да бъдат отразявани от материали с огледална повърхност, сребристи метали и прозрачни полимерни пластини (д-р Н. Тесла). Ползвайте отразяване, ако не искате излъчване на енергия в определена посока!
Една крушка на прожектор дава повече полезна светлина, ако е поставена в рефлектора. Ако ползвате огледала, накои по-лошокачествени видимо имат ‘развълнувана повърхност’. От гореспоменатите полимери може би плексигласа е добро решение.
3. Ползвайте начини за повишаване енергията на газа (посочени по-горе).
4. От някои „Free Energy” разработки свързани и със заземяване се вижда факт: колкото по-надълбоко е забит заземителния прът, толкова по-голяма е отдаваната мощност, без промяна на другите компоненти на системата (д-р Т.Х. Мъри и др.).
Така че, едно по-дълбоко и нискоомно (5 и по-малко ома) заземяване би намало разликата в мощността на Pulser-a и оригиналната Райф машина.
5. Енергията, която ще докарате има свойството на „вегетативен разтеж” (няколко момента в „Изгубените открития” и отделно д-р Н. Тесла). Излъчвайки дълго, особено ако ползвате и отражение на лъчите, може би да се стигне до „парников ефект”. Дори и при по-ниско напрежение на Pulser-a, след малко повече време ефекта може да е същия, както при машина с по-голям волтаж.
Дозата на лечение на болен навремето е била 3 минути излагане на лампа и после 3 дни почивка, за да се избави организма от токсините, останали от унищожените вируси или бактерии. Тъй като Pulser-a работи с около 3 пъти по-ниско напрежение от оригинала, доза вероятно варира от 3 до 9 минути !!! Какво би станало, ако се просрочи дозата, четете в книгата!

До нас не е достигала нито една оригинална НЧ, която да може да се нарече Райф НЧ. Изхождайки от това, че резонанса е маханичен (може да се докаже, дори и да не го пишеше изрично в книгата) и така се пукат обвивките на микробите споделям следната хипотеза:
Ако резонанса породен от ВЧ за даден бацил пука във въздуха лесно обвивката му, в тялото това не е така. Околната среда на бацила (човешката клетка с нейните съставни части и течности) поема тези негови вибрации. За да разруши резонанса самия бацил в клетката, трябва и средата (клетката) да не е стабилна, а да вибрира. Променливия ток, приложен по контактния принцип с Аудио-то кара течностите да се движат (вибрират) в различни посоки, поради смяната на поляритета. Така енергията от ‘вибриращия’ бацил не само не се поема, а той получава и допълнителни колебания. Имам и друго на ум по хипотезата, но за сега това.
Ако напреженията по аудиото са приблизително ясни, с честотата не е така. По-големите ‘парчета’ бацили вероятно искат по-ниска честота, а по-малките (като вирусите) – по-голяма. На тази база за начало, докато нищо не е ясно може да се ползва деление на 1000 спрямо оригиналната Райф ВЧ. Например за първата честота на Influenza (1918) се получава 1 674 000 Hz : 1000 = 1, 674 кHz. (17.033.662 Hz : 1000 = 17,034 кHz).
По този повод като говорих навремето с едно да речем ‘медицинско лице’ Very Happy за Influenza (1918) казах:
- Нали е от 1918 година, сегашните щамове изобщо не са същите. Отговора беше:
- Абе все грип...
Колко е ценно, че Райф метода разчита на механика, а не на генетика!
Ако искате ползвайте 'официалните' НЧ, аз обаче не вярвам на нищо, носещо щемпъла:
' Made in THE MATRIX ' !
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Сеп 28, 2007 7:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От доста време се интерсувам от метода на Райф.Чета , мисля , чета , мисля.И ми дойдоха следните мисли.
Та значи говорим за механичен резонанс и въздействие .
Не знам дали сте гледали по Дискавъри за онези учени дето искат с лазерен лъч , да пращат апарати в космоса , но показаха как с лазер изстрелват конус нанизан на един мнооого дълъг шиш.Това показа , че лазера има голяма кинетична енергия.Както знаем светлинния импулс на лазера може да бъде с различна честота и да бъде модулиран.Та в този ред на мисли се чудя дали вместо електрически лъчи,не може да се ползват лазерни лъчи имайки предвид голямата им проникваща способност в тъканите(определени лазери).
В реда на мисли за мех.резонанс,ще обърна внимание и на ултразвуковите трансдюсери,работещи на мегахерцови честоти.
Според мен и те може да се ползват за целта.За съжаление ми е невъзможно да се снабдя с такъв иначе бих направил доста експерименти.
Помислете за използваните в днешно време методи на лечение с ултразвук и лазер.Ефективни са,но заговорниците все още не позволяват да се лекува рака с тях както и други заболявания носещи милиардни доходи
Насоката за мислене е дадох,остава някой да се произнесе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Вто Окт 02, 2007 3:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да бъде сложно, като може да бъде просто?
Една от следващите 'доработки' на Райф машината може да бъде твърдотелен лазер. Преди загатнах нещо за толо и студено. Ето малко продължение: Всеки 'луд с картечница' може по този или друг начин да накара THE MATRIX да скочи срещу Райф лечението като цяло. И то успешно.

Като имаш възбуждането, защо да доработваш до лазер? И кой и накъде да го насочва? Много може да се пише нататък, но ще го спестя...

За ултразвука също. Ще припомня, че с ултразвук се правят перфектни миниатюрни отвори. Слага се върху метала капка течност с диамантен прах и се пуска ултразвука. Вибрирайки, диаманта ерозира метала и не след дълго има дупка, за която няма толкова тънко и яко свредло... Иначе човечеството от любопитство си зяпа за щяло и нещяло неродените деца. Някой ще каже, че енергията е малко. Аз пък ще кажа, че не става дума за метал, а за нещо, за което едва ли си има идея колко е 'финно'. После защо се раждат все повече идиоти - не бе утразвук, подсладители, електромагнитен смог и т.н.

Пулсера грубо премерено работи, но лампата не пали с него. 500V радиочестотни еднополярни импулси + моите икономии накрая за сега не сработват. Не се правят подоби разработки с пари 'спестени от банички', но до тук е това. Като посъбера пари и време, може и да се стигне до края. Колко точно: 'Казва ли ти някой, смееш ли да попиташ?' И аз няма кого да попитам, но трябва стане. Що са години, все са пред нас - които се мислим за здрави и вечни Smile

Лампа с вътрешни електроди е 4-5 пъти по-скъпа, но почти всички ги правят с добавка на магнитен материал. Трябва доработка на машината - с такава лампа да работи някак. Ефективността е по-ниска. Като знам как от феритните дросели на генератора не мога да отлепя отверката, представям си как намагнитват 500V вместо 5V... дори и при мижав ток.

Лампа с външни електроди струва в пъти по-малко, но се пали трудно.
20kV напрежение със звукова честота пали всичко от раз, но мегахерци на 20кV как се правят?
Тръби с хелий за лампи с външни електроди стъклени могат да се правят от работилниците за неонови лампи у нас. След време и кварцови вероятно. Технологията е проста, но иска голяма прецизност.
Само дето за стъклото в литературата пише, че може да се счупи от високоволтовите импулси. Не визирам такива със звукова честота.

Как може да се разбере качеството на газа? Хелия дава специфична виолетова (синьо-червена някаква особена) светлина. Ако светлината до ръката е напълно равномерна в целия обем, значи газа е чист от примеси. Въпросната ръка държи лампата без електроди (газонапълненото тяло без нанизани електроди) и го е доближила до ТХО-то (високоволтовия трансформатор) на телевизора. Ако лампата е с вътрешни електроди, НЕ СЕ ДОБЛИЖАВАЙТЕ до телевизор! Вероятно трябва да си направите от дърво нещо, с което да задоволите любопитството си (ако имате такова).

Превеждам филма лека-полека. Много време отнема, но никой не се наема. Нали времето е пари... или пък удоволствие. А и филма изобщо не е лесен за превод.
Мога да преведа и направя на субтитри над 2/3 от него. Половината от тази 1/3 непреведени са едни документални аудиозаписи, на които почти нищо не се разбира. Там трябва някой нашенец, дето е врял и кипял в американския английски. За другата половина много хора могат да помогнат, стига да искат. Най-малко да прегледат за правописни грешки. За помощ по субтитрите, лична или на преводач - само на лични (ЛС).
Сега превеждайки виждам колко неща не съм разбрал преди, дори и от няколко 'превъратния'.

И да получите всички схеми, много хора едва ли биха подкарали машина. Така де, ако вие не ме чувате сега, защо аз да ви чуя в бъдеще?
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Окт 11, 2007 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как мислите,дали по този начин ще се запали лампата.
Просто давам идея за един необичаен подход.http://www.ece.villanova.edu/~cdanjo/plasma2.html
Смятам,че с подходяща мощна радио лампа,ще се получат високоволтови високочестотни импулси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 3:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

npn написа:
Как мислите,дали по този начин ще се запали лампата.
....
Смятам,че с подходяща мощна радио лампа,ще се получат високоволтови високочестотни импулси

Ще се запали, Very Happy заедно с MOSFET-a. За 1,5кV МОСФЕТ-и има, но за 2кV и повече не знам (говорим за чисти МОСФЕТ-и).
За импулсите и лампите - не е тази схемата, а и с лампа не може да се избяга от момента голям ток. Със стария 'plasma tweeter' и доработки ще станат ЕДНОПОЛЯРНИ импулси. Тук са радиовълни. Винаги може с малко усилия са се направи PULSER за 1 честота +/- 2% да речем. Тънкостта е от 130 кHz до 17MHz и да връткаш само генератора, без пренастройки на "предавателя".

В твоя чест: един приятел ме светна, че лампите на твърдотелните лазери ги палели с ......... фотографска светкавица.
По пътя на логиката - хем яка светлина, хем елелтрически лъчи от ел. разряд.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fenkiller
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 18, 2005
Мнения: 533
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 15, 2007 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="VITAN"]
npn написа:
...

В твоя чест: един приятел ме светна, че лампите на твърдотелните лазери ги палели с ......... фотографска светкавица...

Да йонните лазери (например рубиновия лазер (рубинова пръчка с вкарани йони на хрома)) се палят с ксенонова лампа (използвана и във фотографията за направа на светкавици)! Като се сетя ,че като дете исках да си направя такъв(ама не можах да намеря рубиновата пръчка с вкарани йони на хром!!! иначе се бях сдобил с полупрозрачно огледало... Laughing )?!?!?!?!?!?!
Извинете ма Офф топика! Спомени! Embarassed
_________________
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Тънкостта е от 130 кHz до 17MHz и да връткаш само генератора, без пренастройки на "предавателя".

Значи са необходими,маломощен генератор+мощен радиоусилвател.
И двете са достъпни.
А това за газоразрядната лампа съм го мислил с ИРФ120.Ама нали се иска хелий,а не ксенон.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Сря Окт 17, 2007 3:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

npn написа:
Значи са необходими,маломощен генератор+мощен радиоусилвател.

А това за газоразрядната лампа съм го мислил с ИРФ120.Ама нали се иска хелий,а не ксенон.

Хелий се иска и то под ниско налягане. Аргон НЕ! Вероятно ксенона може да свърши някаква работа до към 1 МНz, но нямам микроскоп да следя култури от бацили- дали им е кеф или ги трепя.

Ако използваш радипредавател - какъвто искаш генератор. Колкото 1-вото генераторно стъпало е по-маломощно, то е по-стабилно по принцип. Д-р Райф е ползвал радио предавател, но виж този цензуриран вариант до 200 кHz. :

http://www.scoon.co.uk/Electrotherapy/Rife/BeamRay/output.pdf
( http://www.scoon.co.uk/Electrotherapy/Rife/BeamRay )

Aко си поел курс към радиопредавател за да получиш ЕДНОПОЛЯРЕН импулс начина е този - лампа + вероятно реостат, ако мощностите са големи и маса/заземяване. Анод на +, катод на маса (ако трябва през реостат). Ако оставиш нещата висящи без маса/земя стават радиовълни - т.е. променлив ток, а не импулси еднополярни. Ако лампата е в трептящ кръг вградена - също радиовълни от променливия ток.

Преведох почти целия филм. Имало си и това занимание тънкости. Ако накой иска да помогне за завършване на субтитрите като превод - до края на месеца - на лични съобщения. Склонен съм да го пусна като начало и без архивните аудиозаписи, но другото трябва да е на 100%. Без тях преведеното е към 80-90%. Чакам съдействие от разбиратели. Idea
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Ное 05, 2007 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Накрая се сглоби картинката. И във филма и в книгата има неясноти. Оказа се, че барката има 3 ключа. Третия е тук: http://www.rife.org/john%20marsh/rifeinstrumenthistory.pdf
Имайте предвид, че тези са наемали дори детективи, за да търсят истината по света.
Няма да превеждам 41 страници. Оставям сглобката на хора нарупали знания и опит. Дори тези, които направили "аудио-райфа" са подходили търговски по въпроса и не е трябвало да бутат материята изобщо. Променили са я по същество. Оказва се, че аудиото само..... стимулира имунната система.

Нещата стават принципно по-лесни, с изключение на саркома, за който д-р Райф казва, че е работил малко по него. През 1934 г. са ползвали 1 честота за сарком и карцином. Доста след това се появява нарочна честота за него, но аудио. Тя се е 'хармонизирала' неколкократно до RF. Въпрос на малко сметки и проби от лекари. Въпреки, че генератора, който беше пуснат върши работа, трябва малко да се преработи. Оказа се, че точността на настройката трябва да е много голяма, за да не стане по думите на доктора: '... нямате нищо'.

Лампата е излъчвала около 10W, но в клиниката през 1934 г. Хойланд се е срахувал да не откраднат технологията и не работел с директните честоти, без и да спомене на д-р Райф преработва машината. Но проверява действието на "хармоничния дизайн" с микроскопа. Когато след един дефект на 'хармоничната машина', се чупят стъкленици с определена форма (механичен резонанс), д-р Райф минава на носеща честота с модулация от 2 честоти ЕДНОВРЕМЕННО. Втори, явно "по-бърз метод" на лечение. Обаче:
1. Точните честоти за модулационния принцип не са известни със сигурност.
2. Мощността на предавателя от 50 се качва на 450 - 600W !
3. Понеже със сложната комбинация от честоти (ефект следен с микроскопа) се трепят и пръчковидната и вирусната форма на болестта, ако не си точно на честотата и комбинираната модулация '... нямате нищо'.
Ако се използва само 1 честота за модулация: Hанасяте непоправима вреда - може би се отделят прекалено токсини; (Rife audio CDs Marsh collection)


Аз не си помислям за модулация изобщо! Иначе за обикновеното Райф ВЧ нещата се подреждат, Very Happy Cool
За който не може или не иска да чете 41 страници сламка: http://rife.hit.bg/DATA/M.O.R.s.pdf
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 57, 58, 59  Следваща
Страница 16 от 59

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди