Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Royal Raymond Rife
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Royal Raymond Rife
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 57, 58, 59  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Ное 06, 2007 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Замислял ли си се как с ултразвук се дезинфекцира вода?
Обаче се трепе всичко живо във водата с една честота.
Примерно 1 Mhz модулиран с 10Khz. Kak според теб е възможно това
имайки предвид Райф метода,който държи на точни честоти.
А замислял ли си се , че точно това с точните честоти може да е заблудата за света?Да търсим под вола теле.
Цялата беля е микроскопа.Нямаме го.А без непосредствени наблюдения нищо не е 100% сигурно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Сря Ное 07, 2007 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

npn написа:
Обаче се трепе всичко живо във водата с една честота.
Примерно 1 Mhz модулиран с 10Khz.

Тук виждам 2 честоти. Нали ставаше дума за "водата с една честота"?

npn написа:
А замислял ли си се , че точно това с точните честоти може да е заблудата за света?Да търсим под вола теле.

Аз не говоря от себе си. Доказателството е от '"очевидеца" >> постнато по-горе като линк...

npn написа:
Цялата беля е микроскопа.Нямаме го.А без непосредствени наблюдения нищо не е 100% сигурно.

Без коментар.

Ако мислиш да възразяваш, моля - точен цитат... Свободни съчинения оставям на този, който е фен на подобна материя.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Ное 08, 2007 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Грешка,имах впредвид модулирана честота.
Не поставям под съмнение теорията на Райф с точните честоти и няма какво да възразявам,не ме разбирай погрешно.
Просто си казвам хипотезите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пон Ное 26, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://rife.hit.bg/Subtitles.zip - тук е новата изчистена версия на субтитрите за филма. Може да се пуска в "употреба". Ако някой някога помогне с превод за част или целите архивни аудиозаписи, въпрос на малко време е да ги направя на таймкод.
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2008 12:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честотомер: http://anteni.net/images/fmeter.pdf (http://www.qsl.net/lz2rr/ E-mail: lz2rr@qsl.net )
Още един: http://constructor.bg/shop/product_info.php?products_id=10674&osCsid=b33ff8d67999d

За какво ли ви е? Ами за това: http://rife.hit.bg/DATA/RIFE_RC_Generator.pdf

Схемата е максимално оптимизирана според мен. По-голяма стабилност - ако се захрани от стабилизиран химически източник. Друг е варианта честотен синтезатор, но ако има нужда нататък (не е особено сложно). Не съм я пробвал и скоро няма да я правя, макар тази да е по-доброто решение в сравнение със старата схема. Ще се радвам някой да сподели колко точно е нейната стабилност (в цифри).

Д-р Райф много малко е работил над саркомата. В началото - никак. Всичко е карал на 1.604.000 Hz за карцином. Накрая, когато вече му правили машините с многократно умножение на аудиочестота се появява изрична честота за саркома: 20.080 Hz. За карцинома аудиото е 21.275 Hz. Къде е обаче точната ВЧ за саркома? Малко сметки:

21.275Hz . x = 1.604.000 Hz - carcinoma; x = 75,3936545240893 (пъти умножение)
20.080Hz . 75,3936545240893 = 1.513.905 Hz - sarcoma
Предполагам, честотата се е умножавала един път по 3 и два пъти по 5, т.е. общо умножение по 75.
20.080Hz . 75 = 1.506.000 Hz - sarcoma
В този обхват вероятно се намира честотата за саркомата ( 1.506.000 Hz - 1.514.000 Hz ). Ако не съм прав - чакам аргументи...

Преди да продължа с Райф проблематиката, ще направя "лирическо отклонение" - интервю на проф. дмн. Иван Павлович Неумивайкин:
".....- Извинете, но кое тагава наричаме рак?
- Състояние, до което неграмотните хора сами са се докарали. Човек преминава границата на "затлачване" на организма с мръсотия (коментар от мен: от въздуха, водата, ведни навици и така наречената храна, частично или изцяло продукт на химическата промишленост - която за организма е нещо, което той не знае как да обработва).
Условно казано, ако мръсотията в организма е 35%, човек може да има язва, перфорация или възпаление. Но когато тя вече е 36, 37, 38%, аз казвам: ако днес все още няма онкологична проява, утре или вдруди ден ще има. В мръсотия клетката не може да съществува нормално, тя започва да мутира. Когато масата на тези клетки превиши критичната точка, както при ядрен взрив, вече нищо не може да се направи. И ето това се нарича метастази.
- И как да се справим с тази мръсотия?
- Ненапразно съм писал, че днес половината болести могат да се излекуват само с вода. Хората престанаха да пият вода, особено по-възрастните. А трябва да се пие минимум литър и половина, 2, дори през лятото 3 литра вода на ден. А може и повече. Чистата вода - това е електролит, това е енергия и информация, която тя носи. Ако човек пие малко вода, кръвта се сгъстява и сърцето не може да я изтласка нормално. Това е природен закон, който днес официалната медицина изцяло игнорира......."

Най-мъчния момент в Райф машината се оказа лампата. Истината е, че лампа с вътрешни електроди изобщо не пали на 300V. Пали на към 1200V DC. Или поне което са ми дали е така. Ако тока не е стабилизиран, започва катода да вибрира (издава тих звук) от ударите на положителните йони. Лампите са СТЪКЛЕНИ и стъклото там почва да се пука. Ако лампа е глътнала въздух при производството или след това, цвета на газовия разряд се променя от характерния виолетов към бял и леко розов.

Неща които не съм казал аз, а хора с опит в материята:
- Хелия дифузира през стъклото по малко. Неговите атоми са "малки хлъзгави дяволчета". (Кварца е кристал, а стъклото е аморфно тяло.)
- Там където излизат електродите трябва много яка изолация и заливка.
- Радиочестотната плазма е най-трудния тест за една газоразрядна лампа.
Ако се поръча кварцова лампа, цената става приблизително двойна. Не е ясно обаче, как ако кварца се топи на около 2000 градуса, а желязно-волфрамовите електроди на 1500-1600 градуса приблизително, как ще стане номера...? Може да, но може не... Иначе платината се топи към 2300 градуса и не се намагнитва... Но колко би струвала?

Достъпното решение според мен е кварцова лампа с външни електроди, макар и вече да става въпрос за сериозна конструкция на ВЪЗБУДИТЕЛ (само възбудителя, без оптиката) за ИМПУЛСЕН радиочестотен лазер. Не за демо-версия на 500 волта... а за нещо работещо на доста килковолта. Дали може да стане? Ами МОЖЕ! Навремето са правили такива неща и казват смущавали наоколо радио и TV. Сега има повече от това. Разбира се може да се вземат ефективни мерки с/у смущенията... Сега правят лазерите предимно на постоянен ток.

Решение на проблема има, но колко хора имат интерес, колко могат да повторят резултата и колко го заслужават? "Сам юнак на коня" беше преди 2 (два) века...
Дано вече сте разбрали, че ако само един-двама гледат към една цел, тук става безинтересно... Знаете кои си говорят (пишат) сами...

Матрицата обаче се кани да провокира скоро много безразсъдно. Канят се да флуорират водата във ВиК-тата. За това "висше американско благо" четете тук: http://biomedica-consult.com/fluornaprofilaktika.html
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2008 2:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще си позволя да дам този линк http://radionic.hit.bg/thecure.html
за щото смятам, че всяка информация касаеща боренето на Рака е важна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DidoBoy
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 20, 2008
Мнения: 50

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2008 8:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, случайно попаднах на вашия форум и ми се иска да споделя опита си свързан с лечението на д-р Райф.
Имах възможност да видя от близо една американска апаратура работеща по контактният метод и нали съм си хардуерист, веднага и направих български клонинг. За американското апаратче само ще кажа, че струва над 3000$, а не е нищо по-вече от един усложнен функционален генератор с високоволтов изход. Моята схема е изключително проста и вече е повторена много пъти - работи безотказно. Хората на които съм го правил и които го ползват твърдят, че има голям ефект.
Аз лично го ползвам единствено за лечение на язвата си и мога да твърдя, че що се отнася до мен ефекта е изключителен.
Убеден съм, че да се крие информация от която можеби зависи нечий човешки живот е най-малкото нехуманно. Ето защо съм готов да споделя моите познания и опит стига някой да прояви интерес.
Въпросът ми е знаели някой дали съществува български сайт който да е подходящ за публикуването на подобна информация?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2008 9:10 pm    Заглавие: Публикуване Отговорете с цитат

В този форум съществува тази тема с 266 поста в нея по темата както и с над 30 000 прочитания, тук е поместена и тази статия:


http://bgaudio.org/modules.php?name=News&file=article&sid=95&mode=&order=0&thold=0

Ако ти се струва подходящ, публикувай тук.

Ако смяташ, че има български сайт, гледащ по-сериозно на идеята и го намериш, сподели с нас. Ако искаш да публикуваш навсякъде, където желаеш, чувствай се свободен да го направиш и тук.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
DidoBoy
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 20, 2008
Мнения: 50

МнениеПуснато на: Нед Яну 20, 2008 10:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за линка. Запознат съм научно-популярната литература и в статията за мен няма нищо ново. Дори мога да предложа главата от книгата на Джери Василатос - Изгубемите открития( от където автора на статията е черпил част от информациата си) в Doc формат. Вероятно много хора биха се заинтересували.
За съжаление не можах да намеря по-подходящ сайт от вашия за публикация. Очаквах в България да има нещо от рода - клуб на почитателите на Райф - бих искал информациата да стигне до по-вече заинтересовани хора.
Така или иначе ще публикувам и в вашия сайт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VITAN
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Jul 26, 2006
Мнения: 348

МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2008 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хулда Кларк - поредната дето взема каца мед и пуска там лъжица катран. Дори не й стига достойнство, ами преименува Райф контактния метод на нещо друго.

http://bgbook.dir.bg/book.php?ID=24606 - това е да не ви трябва Райф-а за каквото и да е, а ако сте болни, може много да помогне.... въпреки, че нашия професор и той не знае, че рака се предизвиква от вируси. Книгата не се намира в момента никак лесно. Но ако се заприказвате с тия, дето доставят книгите на продавачите, може и да се уредите. Според мен, за всеки съвременен човек е жизнено важно да е чел тая книга. Защото нито храната вече е храна, нито водата - вода, а за въздуха трябва да си знаете.

След като се избият бацилите с Райф-а трябва детоксикация. Тук е описано как! Някой ще се сети, че не се използват химикали. Е, няма кой да каже какви са били тогава. Но пък витамините в аптеките основно се правят от въглища или нефт (любимия отровен монопол на Матрицата). А и 20% от лекарствата са ментета - факт... Едни доста рекламирани американски витамини биха могли да се използват като антиоксиданти, разбира се на яка цена. В тях пише да има какво ли не. За тях обаче знам, че наш химик ги е изследвал и не е намерил нищо повече от витамин С...... 1 килограм суровината за който струва жълти стотинки Very Happy
_________________
IT CAN BE DONE ! WWW.RIFE.HIT.BG
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Фев 09, 2008 10:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм съгласен. Райф ползва много честоти за разлика от Хулда Кларк, която ползва малко на брой универсални честоти. Лично аз тази година ще правя пречистването по нейния метод, профилактично.
По въпроса за детоксикацията, ами питай някой дето е бил подлаган на химиотерапия какво е пил за да не му е лошо след сеансите.Беше някакво доста скъпо хапче, което предполагам действа точно като детоксификатор. По въпроса за витамините.В аптеките наистина има само каменни породи, но в магазините за здравословни храни има и в хелатна форма, има и от естествени источници. А сега един малко известен факт! Броя на микробите в здраво човешко тяло е 10 ПЪТИ по- голям от броя на клетките му. И какво излиза?? Че ние сме едни големи самоходни ла..на. Накрая да споделя, че скоро имах хрема.Приложих секвециите за ринити и хремата отшумя за 2 дни, при условие, че обикновено мъч\0радмиц\0\0"Аонта
ебвя май\0йнйств\0\0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Вто Фев 19, 2008 4:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе човек, що ни мъчиш така да чакаме, пусни пустата схема моля, че имам вече жълто на гащите Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DidoBoy
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 20, 2008
Мнения: 50

МнениеПуснато на: Сря Фев 20, 2008 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Съжалявам, че ви накарах да чакате за схемата.
Работата е там, че в момента ми е развален компютъра ( повреди ми се твърдия диск) и едвам успях да си възтановя част от информацията.
Разбирате, че в тази неразбория няма начин да направя много.
Набързо сложих в един архивен файл схемата като картинка, програмета за работа и един файл с инфо за Райф от книгата "Изгубените открития" на Джери Василатос.
Имам разработена и печатна платка но за сега няма как я пратя.
А сега малко подробности за схемата.
Използва се изхода за говорител на звуковата карта и захранване +12 V от компютъра - това опростява доста конструкцията.
Трансформатора е от захранващ блок за РС (>200W), радиатора за мощния чип също е от там.
За да разглобите трансформатора който е залят с лак, първо внимателно трябва да го загреете с горещ възух. Дори и да го счупите това не е проблем - лепи се канаколит без зпроблем.
След навиването също трябва да го залеете с нещо защото ще свири неприятно.
За да ограничите изходното напрежение да не бъде > 60V може да се наложи да промените резистора който е последователно на потенциометъра ( на схемата е 22к).
Защо се налага да се използва повишаващ трансформатор ? По принцип може да се направи схема която да повишава напрежението по друг начин но това не е толкова просто. Освен това когата схемата се захранва от захранващия блок на компютъра съществува реална опасност корпусът му да остане не занулен и вие да получите неприятен токов удър. Трансформатора освен, че опростява нещата ви осигорява и защитно галванично разделяне.
Ето и линка към архивния файл :
http://gefi.data.bg/Rife_Dido.rar
Ще се постарая да отговоря на всички въпоси.
Ако някой иска може да ми пише и на личния имейл.
Успех на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
npn
отстранен


Регистриран на: Sep 18, 2007
Мнения: 303
Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Фев 20, 2008 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хиляди благодарности prayer
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DidoBoy
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 20, 2008
Мнения: 50

МнениеПуснато на: Чет Фев 21, 2008 2:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
В бързината забравих да ви пиша още някои подробности по конструкцията.
Използвал съм кутия която в магазините за резервни части се води под номер "КР 4".
Сондите са две тръби от нераждаема стомана с габарити ф25 х 150.
в единия край съм монтирал бронзови тапи на които има отвори с резба М4 за закрепване на кабелите. При работа двете сонди се хващат с ръце и с потенциометъра се настройва нивото на изходния сигнал да е такова, че да усещате пулсациите без да ви бъде неприятно.
В магазините "всичко за един лев" се продават едни китайски апаратчета за боди билдинг - на кутията пише AB Gymnastic .
Апаратчето има метализирана кожена сонда която може да се ползва за нашите цели когато искаме да стимулираме локално някоя област от тялото. Маха се кутийката с електрониката която е на клипси и готово. Цената му е 3 лева - направо без пари.
Важно !! Контактния метод на Райф не бива да се ползва от хора с проблеми със сърцето или нервната система.
Винаги внимавайте с мощноста на апаратчето и не прекалявайте с времето на сянсите. Съвета ми е да не го ползвате всеки ден.
Дидо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 57, 58, 59  Следваща
Страница 17 от 59

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди