Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - И аз да се понахваля
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

И аз да се понахваля
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 4:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

gremчo , нямаш нивото от което евентуално имаш шанс да ме засегнеш ,
а про бях преди 10 години , сега съм Hi-End guru-отварям ушите на хай-фистите.
Заповядай да се увериш , носиси и любимите записи които си мислиш че знаеш как звучат 0878626590,0898626590,9898893.
p.s.след следващият ти пост който не ме кефи ще разбереш какво значи надуто и какво значи бан.
Успех.
pp.s стафчо ли си славчоли си , след като си решил да участваш в този форум си запиши , че тук се дават звезди за аудио опит а звездите дават правото да съветваш.
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.


Последната промяна е направена от Ivan Rachev на Вто Авг 29, 2006 4:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 5:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

slaff4o написа:
Че прекалявате-прекалявате. Не съм единствения който ще го каже и казвал.
Славчо съм-и свободно мога да се изразявам-освен ако и това не е 'проблем' и 'удар' за ****-които смело мога да заявя(поне до *** -3 звездички) че не са критерият по който един юзър с 3*** е по-компетентен и по-опитен от този с 1* в доста случай!
Моля да ми се махне звездичката-защото не я искам-няма да я искам и не е това, за което се спряга.
Също мога да кажа с риск за банване, че НЯМА да допусна един ЧОВЕК, който все пак е предимно ЧОВЕК- да казва на друг ЧОВЕК какво може и какво не!
Респект към знанията и уменията Ви Г-н Рачев, но Аз не бих допуснал подобно отношение и потъпкване на правата ми, под знака на 'вашият' сайт.


Споко приятелю не се ядосвай, Рачев срещу тебе нищо не е писал. Звездите ги дават модератарите (а те са много), като преценяват дали даден юзер според опита си ги заслужава, не винаги естествено можеш да направиш 100% правилна оценка. Само едната звезда е автоматична. Това, че някой модератори имат по-остър език е поради факта, че им е писнало от глупости. Имай предвид, че съветите и знанията си ги споделят свободно с други юзери както и опита натрупан с дълги години проби и грешки. И най-важното никой не им плаща за това правят го по собсвена воля.

Рачев е един от най-добрите Хай-Фисти не само в България и е дал на общността страшно много. Не е отказал на никой (дори и на враговете си) да чуят за какво говори, но въпреки всичко има хора, които ги е страх и не искат да се променят. Вярно, че доста често прави по-остри забележки, но никога не са без основание. Така, че мой съвет не се сърди за тона му и чети редовно сайта сигурен съм, че има какво да научиш.

Дори най-добрите винаги учат по нещо ново от бгаудио.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 6:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
...
pp.s стафчо ли си славчоли си , след като си решил да участваш в този форум си запиши , че тук се дават звезди за аудио опит а звездите дават правото да съветваш.


Ето от това отношение никой няма полза!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 6:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

freestate написа:
Надявам се да сте си казали каквото сте имали да си казвате.
С 1 или 200 звезди в този или друг форум.. боли ме звездата Wink за звездите ако няма уважение.


сладурче много добре казано подкрепямте
моито становище е че човек трябва да чуе истината пък после да ................... аиде да няма сърдити Laughing
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 29, 2006 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

slaff4o написа:
Ivan Rachev написа:
...
pp.s стафчо ли си славчоли си , след като си решил да участваш в този форум си запиши , че тук се дават звезди за аудио опит а звездите дават правото да съветваш.


Ето от това отношение никой няма полза!


това отношение ще получи всеки юзер който умишлено или не , се "изсира" върху труда на БГаудиотима , и понеже разбирам че егото ти пречи да ме разбереш ще ти го обясня по-простичко.
Това е единствения сайт в БГ и от малкото в света , в който можеш да научиш как да си изхарчиш най-правилно парите за аудио , и това е най малкото , този сайт може да промени живота Ти ...това може да се случи единствено ако хората като теб , оставят хората от Бгтима да си вършат работата която се състой в това да споделят огромния си и безценен опит с тези които желаят , повтарям който желае.Тук е и момента да припомня факта че сайта е частен и да си юзер тук не е право а привилегия.
Форума е за Hi-Fi и Hi-End и твърдението че онези колони свират добре{нали и ти имаш участие в тях} освен че е невярно , е подвеждащо за всеки които няма достатъчно опит сам да разбере какви са..поканата важи , заповядай за да разбереш че съм бил дори мек и внимателен.Единственото право което имаш с този статус е да четеш и питаш , ако не те кефи вазирай бързо 2 , има достатъчно форуми в които можеш да говориш каквото си поискаш без никой да ти направи забележка за това
Успех
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 1:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan Rachev написа:
... има достатъчно форуми в които можеш да говориш каквото си поискаш без никой да ти направи забележка за това..

Извинявам се за малко нетактичЕСКОто си вмъкване, но по стечение на обстоятелствата има един раздел в един форум, където (поне засега) мнения, несъобразени с линията на хиперболично-експоненциално-трактрисовия контур или ги трия или полагам усилия да образовам и приобщя авторите им-администратори, хахаха ... ще видим доколко усилията ми са били безсмислени Smile
В резюме - колегите, които отскоро са в този форум (или в който и да е аудио-форум) по-добре да не се гАзират толкова .... има нещо, което е много ценно и не може да бъде отречено по никакъв начин - добър или лош, елитарен или не, този специализиран форум е тук вече повече от две години и не показва признаци на замиране, a напротив.

П.П. Поздрав -> "Sacrifice", London After Midnight - Selected Scenes From the End of the World
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 7:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Baco написа:
...Просто няма пищялка, която да оцелее без филтър...


Обзалагаш ли се? Wink Very Happy
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gps
отстранен


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 1098

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 7:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

progressor написа:
Ivan Rachev написа:
... има достатъчно форуми в които можеш да говориш каквото си поискаш без никой да ти направи забележка за това..

Извинявам се за малко нетактичЕСКОто си вмъкване, но по стечение на обстоятелствата има един раздел в един форум, където (поне засега) мнения, несъобразени с линията на хиперболично-експоненциално-трактрисовия контур или ги трия или полагам усилия да образовам и приобщя авторите им-администратори, хахаха ... ще видим доколко усилията ми са били безсмислени Smile
В резюме - колегите, които отскоро са в този форум (или в който и да е аудио-форум) по-добре да не се гАзират толкова .... има нещо, което е много ценно и не може да бъде отречено по никакъв начин - добър или лош, елитарен или не, този специализиран форум е тук вече повече от две години и не показва признаци на замиране, a напротив.

П.П. Поздрав -> "Sacrifice", London After Midnight - Selected Scenes From the End of the World
Доколкото старческата ми памет Very Happy не ме лъже в въпросния раздел в въпросния форум ти беше качил тема за хибрид и декларира че ще окажеш съдействие на всеки който прояви желание да го реализира този хибрид.Аз проявих желание.Пределно ясно е че аз съм един от малкото хора които влагат маса пари и време за реализиране на пробни проекти и то не с цел да направя нещо за лична употреба а нещо от което повечко хора ще имат полза.Обаче инфо не получих а и поста ми май изчезна както и много други......А колкото до раздел "Моята система"-поначало беше прието че ще се качват всякакви проекти .Пределно е ясно че не всички проекти ще отговарят на нивото на bgaudio.В такива случаи за да няма коментари и обиди просто трябва да се сложи уточнение че към датата на реализиране на проекта това са били финансовите и технически възможности на юзъра.Ако той има желание-благодарение на участието си в bgaudio може да направи по-добър проект ....както slaff4o който вече реализира ТЛ проект.По въпросите с филтрите-ами то още в първия пост по темата е ясно че нещата не са съвсем добре и юзъра пита дали е от филтрите и как да се оправят нещата.Така че последвалите коментари бяха излишни.Има програми за смятане на филтри и съм сигурен че проекта ще бъде подобрен или ще се направи направо нов проект осебенно ако grem чуе ТЛ -ките на slaff4o Wink Мисля че е крайно време и този раздел да бъде по-активно модериран както и раздела за "Продажби" където пак се появяват излишни коментари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 7:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иван Рачев-нищо не съм казал умишлено или не за вашия труд и каквото и да било!
Всеки сам може да си вади изводи и заключения за това кое мнения да взимат под внимание и кое не.
Не мисля че съм се 'изсрал' върху вашия професионализъм.
Няма да търпя, заради това че съм 'юзер' да мълча или да търпя обиди и отношение, които не съм предизвикал по никакъв начин.
И не моето ЕГО пречи!

Няма да видите повече мнение от мен.След като толкова много съм пречка за развитието на някой или цялото общество.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Baco
има опит
има опит


Регистриран на: Feb 21, 2006
Мнения: 71
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Edgecrusher написа:
Baco написа:
...Просто няма пищялка, която да оцелее без филтър...


Обзалагаш ли се? Wink Very Happy

За пиезокерамичните ли говориш? Съгласих се. Ама случаят не е такъв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 9:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

slaff4o написа:
Иван Рачев-нищо не съм казал умишлено или не за вашия труд и каквото и да било!
Всеки сам може да си вади изводи и заключения за това кое мнения да взимат под внимание и кое не.
Не мисля че съм се 'изсрал' върху вашия професионализъм.
Няма да търпя, заради това че съм 'юзер' да мълча или да търпя обиди и отношение, които не съм предизвикал по никакъв начин.
И не моето ЕГО пречи!

Няма да видите повече мнение от мен.След като толкова много съм пречка за развитието на някой или цялото общество.


Спокойно друже, дребна забележка по твой адрес и нещата станаха големи. Апелирам към по-малко дразнения и повече уважение. Ако си прочел правилно първата забележка на Иван Рачев беше:

Ivan Rachev написа:

slaff4o написа:
И колонките си свирят доста добре като се има в предвид говорителите по онова време Smile



не се засягай , но ще трябва да посъбереш малко звезди преди да можеш да казваш в този сайт кое как звучи Wink

т.е. внимателно те прикани да не даваш категорични мнения за това как свирят колонките с цел да не се подвеждат други незапознати юзери по твоето мнение, с което повечето хора над средно ниво няма да се съгласят.

След, което както често се случва в България, твоя човек grem се изцепи без въобще да има и бегла представа с кой говори:
grem написа:

Не се засягай и ти, сигурно ти е отнело доста време и усилия да си посъбереш твоите звезди, ама не мислиш ли, че това беше лееко надуто. Голямото про с шест звезди.
Бъди здрав.


И естествено нещата загрубяха. Аз се опитах да ти обясня защо понякога модераторите имат по-остър език, но ти явно не ме разбра и се обиди, та чак и реши да не пишеш повече във форума. Пак те призовавам да не се сърдиш и палиш излишно.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 10:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

///
gps написа:
Доколкото....

Жоро, много се извинявам. Просто не знам как съм пропуснал да разбера, че се интересуваш. Имаш поща.
Поздрави, Теодор.
///
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 09, 2004
Мнения: 268
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Славчо, градски, големи думи казваш, без да си даваш точна преценка за ситуацията (което де факто е стратегическо поражение за теб).
И ти, и Grem, обявявате за "добър" звука на колони, за които най- общо може да се каже че "просто издават звук". Това НЕ Е критерии за добър звук.
Звездичките, които ти оспорваш (до 3 бр.) се дават не за брой постове, а като знак че тоя юзер може да "чува". Т.е. без значение от техническата му компетентност, юзера е слушал МНОГО системи, анализирал и коментирал е звука на всяка от тях и неговия слух е доказано изпитан. Такъв юзер би могъл да даде точна и сравнително обективна оценка на звуковата картина на дадени озв. тела, и на неговата преценка би могло да се вярва (не коментираме субективните предпочитания).

Со кротко, со благо, и со много слушане на качествени системи !!!! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
grem
чете


Регистриран на: Mar 22, 2006
Мнения: 4

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 10:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето ме и мен, главният виновник.

Наистина се изказах доста прибързано и грубо, както в доста други случаи съм правил. Бях ядосан от някои от коментарите.
Съжалявам и се извинявам за думите си!

Не мога да разбера обаче с какво заслужих това отношение в първите коментари. Написах, доколкото мога подробно и ясно, какво и как съм направил, какви са проблемите. Може да не съм чувал колони за 5000$, нито дори такива за 1000 лв., но имам уши и дори да съм лаик в областа мога да усетя, че средите ми дразнят. Мога да усетя и дали високите ми са слаби или изобщо не работят.
Може и да са дървени "мебели", но съм висял дни наред над тези "мебели", за да ги нарежа, да ги оформя, да ги залея с 3 пласта лепило, да лепя вата.
Имам амбицията да си купя по-хубави говорители, по-хубаво дърво, да положа повече усилия, да пробвам отново. Но за да го направя, трябва да знам какво не е наред с тези, нали? И затова попитах.

Не се чувствам добре за това което се случи, за думите които се казаха. Уважавам това което сте, това което правите и причините поради които го правите.
Искренно се надявам целият този флейм да спре.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Авг 30, 2006 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

grem Very Happy виновника не си ти , а егото на Славчо .Прочети темата отново и виж хубаво дали имам и една буква адресирана към теб до момента в който ТИ си изпусна нервите.Поздрави за това което си направил независимо какво аудионедорозумение е то , всеки е правил в началото на аудиопътят си подобни неща , аз лично дузина .С сигурност следващите ти проекти ще са съобразени с неща които си научил тук , и точно това е една от целите на сайта Wink
Успех
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Моята система Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди