Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - TL проект с TVN ARN226-07/8
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

TL проект с TVN ARN226-07/8
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
BlackBLOODS
Гост





МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 11:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пичове я постнете схемата за арн 226-07 ТЛ - а на Оушън мен че не мога да я намеря..
Купих си един говорител такъв и тряя да го слагаме в нещо да свириSmile)
Върнете се в началото
mdi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 21, 2004
Мнения: 75
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://bgaudio.hit.bg/TL-TVM-ARN226-07-8ohm.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено не е добра картинката на получения резултат Smile
Ако някой може да ми даде линк с подробни параметри на говорителя(TVM-a) ще видя какво мога да сътворя с XOver 6Pro. Забравил си да обърнеш полюсите на средата и да й сложиш импедансен еквилайзер и затова се получава неприятния пик в долния обхват на средата.

Мое мнения- защо не се откажеш от тая трилентова система и не си купиш една качествена пищялка G25FFL-88лв или G20SC-същата цена
Хем няма да се налага да правиш сложни филтри хем и по глатка характеристика ще получиш, и не рискуваш да получиш товар по нисък от 4ома някаде при средата. А това е лошо - усилвателчето може и да не държи на по малко съпротивление Cool
EDIT: за всички които искат XOver 6 Pro:
http://store3.data.bg/simonov/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mdi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 21, 2004
Мнения: 75
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 23, 2005 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Simonov написа:
Определено не е добра картинката на получения резултат Smile
Ако някой може да ми даде линк с подробни параметри на говорителя(TVM-a) ще видя какво мога да сътворя с XOver 6Pro. Забравил си да обърнеш полюсите на средата и да й сложиш импедансен еквилайзер и затова се получава неприятния пик в долния обхват на средата.

Какво имаш предвид с това? Дане би да си реализирал вече проекта и звука да не те удовлетворява или става въпрос за филтъра? Относно говорителите вече съм ги закупил и затава ще трябва да се боря с тях.
Виж тук:
http://www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=tvm&model=ARN-226-07-8&lang=pl&dh=dt
или
ARN-226-07/8
Sd: 216.42 cm2
Fs: 35.486 Hz
Re: 7.305 Ohm
Qms: 4.557
Qes: 0.691
Qts: 0.600
Le: 1.203 mH
Vas: 69.353 l
Mms: 19.081 g
Cms: 1054.222 um/Newton
Bl: 6.707 Tm
Xmax: 6.4 mm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 8:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

МДИ,Симонов-благодарности за програмката Very Happy Wink ще се опитам да я задвижа у нас...

Мисля,че трябва да се мернат параметрите на говорителя за да няма изненади...При тези данни ще трябва да се прибавят 5 херца отгоре при всички честоти...т.е.на -10 дб няма да е 26 херца,а 31....

При ТЛ е пробвано....Девулентовата конструкция е страхотна мъка ...Пробвал съм 2 разновидности и с ТВМ АРН 150 и Вифа МГ14...при вариантите с басрефлекс филтъра доста по лесно си "пасна",и нямаше гадни пикове и дупки,които трябваше да "заравнявам" с вата,ама заедно с честоти,които не искам да премахна Sad Surprised ...И стойностите при ТЛ на елементите неминуемо се оказват други...Питайте Дман-а...После...пак отначало...И аз мисля да правя конструкция ТЛ в трилентов вариант...баса и средата съответно трябва да се срещнат на около 200 херца...Ще видим какво ще стане... Surprised
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Zlatan Kitanov
има опит
има опит


Регистриран на: Nov 17, 2004
Мнения: 443
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо не опиташ така: режеш ниските с филтър от втори ред; средите - отдолу от първи, отгоре - втори; високите трети ред. Видях такова решение в готов филтър и с малко преработка звучи добре. Нека все пак специалистите да кажат, възможно е да се получават неща, които аз не съм предвидил.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Чет Фев 24, 2005 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според дебелите книги средночестотния говорител трябва да се подбере така че да е с по голям чувствителност от баса и пищялката.
Срещнах непреодолими проблеми с увеличаването на импеданса на средночестотния филтър. Най-ниската стойност се получава 2.37ома при честота 2.079kHZ. Не успях да повиша импеданса дори и с включването на изравняващ резистор. Очевидно проблема идва от избора на средночестотния говорител. Трябва да видиш с какъв усилвател ще ги слушаш тия колони и дали ще има възможност да издържи толкова нисък товар Exclamation Exclamation Exclamation
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mdi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 21, 2004
Мнения: 75
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 10:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето няколко снимки от процеса на изработваето на TL-ките:



Последната промяна е направена от mdi на Пон Окт 24, 2005 5:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 03, 2004
Мнения: 1194
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Мар 16, 2005 11:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

добри гардероби се заформят Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bezobraznia
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 275
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Чет Мар 17, 2005 4:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аха, добри да Smile
... ще трябва и аз да щрак-на и моите несглобени плоскости за този проект ... с дебелина 30мм са Wink
За сега имам малко странична дейност по преправянето на стаята ми за да си освободя място за работа, и след това започвам сглобките Smile
Поздрави!
_________________
ИСТИНАТА - FULL RANGE В ХОРНА!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Simonov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Nov 27, 2004
Мнения: 1201
Местожителство: Пазарджик

МнениеПуснато на: Сря Мар 23, 2005 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

един въпрос:
какво лепило си ползвал ?
poxipol, епоксидна смола или...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mdi
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Oct 21, 2004
Мнения: 75
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Мар 24, 2005 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Технологията ми на сглобяване е следната:
Противно на всички препоръки и напътствия (имам предвид да не се използва железария при сглобката), за тази конструкция реших да наблегна на здравината тъй като все пак тези гардероби са доста големи (около 100 литра). ПДЧ-то съм го сглобявал с помоща на лепило, види - без да прекалявам с количеството им (предполагам, че едва ли ще укажат чак такова влияние на звученето) и дюбели (тъй като този материал много лесно се рони и след време ако не се ползват дюбели видите има верочтност да се разхлабят). Лепилото което съм ползвал е Quilosa Unifix специално за дърво. Made in Spain. 500 ml струва около 4 лв. Доста съм доволен от него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
amxcs
чете


Регистриран на: Jul 18, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Пон Ное 03, 2008 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички. От доста време чета форума и за 1-ви път пиша тук.
През лятото ми попаднаха едни колони с бг говорители + респром Smile. Отначало слушах на тях и много им се кефех.. с времето пръщенето от респрома започна да ме дразни и си направих усилвател (TDA2050) като използвах трафа от респрома (много доволен от резултата). От известно време слушам насам-натам колони и усещам че мойте (с бг говорители) нещо не звучат като другите. Реших да си правя колони. От друг форум видях проекта на TL с ARN226 и даже имах възможноста да чуя тези колони при приятел от Враца. Много ми харесаха как звучат и веднага се навих да си направя. Взех говорители, ARN226 + Visaton FRS8M, намерих талашит, разкроихме го (с баща ми) и сглобихме колоните с винтове. Ето до къде съм стигнал, в този албум съм качил снимки по процеса на работа
. Единственото нещо което не съм спазил по проекта е обема за ФРС-а /около литър и половина/. Ето така изглежда:

надявам се не е проблем.
Също така другият проблем е че едната колона е с 5мм по-висока от размерите в проекта /дърводелеца е виновен/ и исках да питам дали ще е проблем, защото мога да залепя отвътре на дъното на колоната плоскост от шперплат 5мм.



Засега това. Има още доста работа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amxcs
чете


Регистриран на: Jul 18, 2008
Мнения: 10

МнениеПуснато на: Съб Яну 03, 2009 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето до къде я докарах. Ватата е сложена и са залепени. Много ми харесват като звучене, баса наистина идва в повече, но разбира се това ми харесва.


Сега следва да се китосат и да се изшлаифат хубаво, после им тегла един фурнир и са готови Very Happy

Чудех се има ли смисъл да развия част от винтовете /~100 на колона/ да разпробия с 6 или 8мм и да сложа дървени дибли?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Яну 04, 2009 12:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

amxcs написа:
Чудех се има ли смисъл да развия част от винтовете /~100 на колона/ да разпробия с 6 или 8мм и да сложа дървени дибли?

В никакъв случай!
Просто запълни дупките и ги китосай с нещо здраво, преди да фурнироваш. Дървени стърготини + Ц200 например.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди