Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - А вие защо биете негрите?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

А вие защо биете негрите?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 12:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно ми е да изкажа мнение за дадена схема или схемно решение. Но мога да ви уверя, че за мене въпроса лампа срущу транзистор е приключен отдавна в полза на лампата. ТОЧКА Smile. Спомням си няколко слушания, на които съм присъствал, при които имаше сравнения на лампи и транзистори и всичките за мене лично свършиха с победа на лампите.

Първото беше преди около 2 години в ателието на Божо на 7 км. тогава за първи път слушах няколко от известните схеми (Алеф-а на Загорка - Стефат Стефанов, Зен-а на Кирилов, Синьото хапче на Иво Рачев и едно стъпало на Румен.) на хорните на Стефан. Поразен бях от огромната разлика в звученето на всяка от схемите.

Аз тогава не бях дори запален просто беше нещо интересно и ново за мен. Намах никакви предубеждения - просто бях чел по списания и в интернет, че МРЗ-то е супер як формат, винила е отживелица и лампата е на умиране... Какво толкова как звучи нали е музика, а тя е важната ... Да ама не ... в последствие се убедих, че ВСИЧКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ, че заряда и емоциите запазени на плоча или компакт диск могат да те грабнат и изпълнят с живот и за това цена няма. ЛАМПИТЕ РУЛИРАТ Smile

Още тогава на това слушане при Божо си казах искам това изживяване всеки ден ...

От тогава мина много време и успях да събера една мога да кажа смело много добра аудио система в нас, не е върха но е добра и ще продължава да се усавършенства няма граница за това.

Имах и моменти на съмнения естествено 150 лв за кабел !!!!! 1000 за говорители, 500 за 2х3 вата уууууууу!!!! Много скъпо !!!! УУУУУУУ!!!! и после сравнявах с преживяването и парите вече нямаха значение.

Следващия случай по-пресен (преди 6 месеца) беше в Кирилов, когато сравнихме едни Денон за 900 лв, DoGC и едно Хапче. Сабственика на денона беше много скептично настроен за звука на лампата и въобще за DIY продуктите за него Денона беше върха на сладоледа.
Първо послушахме Денона, ДоГК го разби след това и накрая когато чухме лампите притежателя на марковата техника искаше да изхвърли киселото мляко през прозореца Smile

За да не ме обвини някой в преднамереност и пропаганда ще кажа, че имам и тразисторен усилвател и него слушам с удоволствие.

Най-важното е да не си предубеден и винаги да си съставяш мнение след като си чул със собствените си уши, а не по думите или писанията на някой.

С времето човек се научава да цени малките неща, да слуша хубавата музика и да не се подвежда по мнението на други - поне така трябва да бъде. Истината е че трябва да бъдеш смел и да можеш да признаеш пред другите и пред себе си, че си сбъркал или не си не си знаел за разликата.

Аз лично се убедих, в някои неща превърнали се в легенда:

Кабелите имат посока - лично съм определил на моите посоката. (факт)
Среброто звучи най-добре (факт)
Първия ват е най-важен. (факт)
Лампата е по-добра от транзистора (факт)
МРЗ-то уби музиката (факт)
Винила е по-добър от СД-то (факт)

Повечето хора не могат да разберат това и няма нужда. Всеки е свободен да направи своя избор. Аудиофилите са странни хора както Румен нееднократно е казвал дори са малко наивни в своята доброта и желание да споделят с другите хора това свое съкровище - музиката. Може и да звучи налудничаво, но аз винаги ще се опитвам и го правя да подаря на някой дори 5 минути от това усещане. Когато съм успявал съм бил невероятно горд и доволен, защото музиката е това което ни прави велики и добри.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.


Последната промяна е направена от Borislav Stankov на Чет Яну 11, 2007 11:20 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
andrej
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Aug 21, 2006
Мнения: 55
Местожителство: Kyustendil

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 12:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е най-после да си дойдеме на думата-целата работа е в това , че сравнявате амповете само на ХОРНИ - всеки говорител си иска своето. Прословутите широки ленти свирят добре само с ламБи, докато последните умират на 2или 3 лентови.
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ И НЕ СЕ НАФРЪЛЯЙТЕ КАТО СВИНЯ НА ДРОБЕН ЛЕБ Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Teodora Todorova
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 21, 2005
Мнения: 368
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 1:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Е най-после да си дойдеме на думата-целата работа е в това , че сравнявате амповете само на ХОРНИ - всеки говорител си иска своето. Прословутите широки ленти свирят добре само с ламБи, докато последните умират на 2или 3 лентови.
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ И НЕ СЕ НАФРЪЛЯЙТЕ КАТО СВИНЯ НА ДРОБЕН ЛЕБ Laughing

Ти шегуваш ли се?
_________________
Let the music play
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 1:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Е най-после да си дойдеме на думата-целата работа е в това , че сравнявате амповете само на ХОРНИ - всеки говорител си иска своето. Прословутите широки ленти свирят добре само с ламБи, докато последните умират на 2или 3 лентови.
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ И НЕ СЕ НАФРЪЛЯЙТЕ КАТО СВИНЯ НА ДРОБЕН ЛЕБ Laughing


Въпросът не е какво слушаш, а какво излиза най-накрая като резултат. НЕма значение колко лентови са ти колоните и какъв ти е усилвателя. Просто след многобройни опити (на повечето хора тук) заключението им е че ламБите с Хорните е най-добрата комбинация. Когато ти демонстрираш 3 или 4 лентова колона с некой транзисторен усилвател, който да покаже впечатляващ звук, тогава и ние ще променим мнението си. А до тогава не се репчи и не си хаби думите на вятъра.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 454
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 1:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej, и това ли твърдиш, без да си го проверил? Evil or Very Mad ааамаха с маха...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 2:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Teodora Todorova написа:
andrej написа:
Е най-после да си дойдеме на думата-целата работа е в това , че сравнявате амповете само на ХОРНИ - всеки говорител си иска своето. Прословутите широки ленти свирят добре само с ламБи, докато последните умират на 2или 3 лентови.
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ И НЕ СЕ НАФРЪЛЯЙТЕ КАТО СВИНЯ НА ДРОБЕН ЛЕБ Laughing

Ти шегуваш ли се?

Естествено, че се шегува
_________________
Министерство на Звука
We are the Gramomakers
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 6:44 am    Заглавие: Шега Отговорете с цитат

Изобщо не се шегува. На мен ми се струва, че е чул някое лампово стъпалце на пишман майстор + стари сдухани лампи + грешно навити изходни трафове и се е отвратил. След определено време ще мисли по друг начин. Мога да му направя демонстрация след която ще остане вечно замислен къде да си изхвърли ресивъра, или 2х200w стереото.
Аз съм избрал да слушам естествен и верен звук от лампова техника . Транзистора умъртвява звука, прави го синтетичен и се губи радостта .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 9:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Е най-после да си дойдеме на думата-целата работа е в това , че сравнявате амповете само на ХОРНИ - всеки говорител си иска своето. Прословутите широки ленти свирят добре само с ламБи, докато последните умират на 2или 3 лентови.
ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ И НЕ СЕ НАФРЪЛЯЙТЕ КАТО СВИНЯ НА ДРОБЕН ЛЕБ Laughing


Айде,нема нужда!!!


Прост Pioneer А450 на Теди на хорните звучи неузнаваемо,в сравнение с лентови колони. Wink Появява се и детайл (доколкото това понятие го има при тоя амп.)...некак си,друго е Laughing Come again! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Дек 31, 2006 9:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

K.Konstantinov написа:
Предполагам, че ще има край на вечния спор...лапма или транзистор.

Спорове ще има, защото са ни нужни за да се движим напред. Но спорове компетентни, толерантни и спортменски. Трябва обаче да изчезнат основанията за въпроса: : "А вие защо биете негрите?"
Професията ми наложи да се занимавам 30 години само с транзистори и още 15 преди това с тях като любител. Но когато "открих" лампата, кабела, кондензатора , резистора, аудиотрансформатора, бях само възхитен и благодарен, че има какво още да науча. В звуковъзпроизвеждането има много феномени, които трябва много внимателно да се изследват. Отричането или митологизирането са вредни. Прибързаните опити за теоритичен отговор, на базата на сегашните ни познания могат само да ни тласнат в неправилна посока. Живота много пъти се оказва по-сложен от очакванията ни. За съжаление много от феномените са само във фаза - констатация.
Пред науката има сериозни предизвикателства. Да се надяваме че тя ще отговори адекватно в близкото бъдеще.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vladimir
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 11, 2006
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 8:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

г-н.Станков колкото повече чета толково повече ми се иска някой от вас да ми отдели тези "5 минути" .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Яну 10, 2007 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може и повече, стига да имаш желание Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 11, 2007 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rinspeed написа:
г-н.Станков колкото повече чета толково повече ми се иска някой от вас да ми отдели тези "5 минути" .


Когато пожелаеш.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Vladimir
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Nov 11, 2006
Мнения: 68
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 3:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес имах щастието и удоволствието да се запозная лично с Борислав Станков който ме покани у дома си и...................по нататък не мога да продължа ...........не мога да опиша това усещане с нищо друго до сега просто потънах в земята , ни ума ни дума , червен като домат сияещ от щастие.


Благодаря ти Борка , Благодаря ви BGAUDIO !!!


Поздрави и до нови срещи Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

andrej написа:
Защо всички си мислят , че ако кажа лоша дума за ламповаците значи никога не съм слушал такъв. Много добре ми е известен ламповия звук, но не разбирам защо толкова го хвалите- няма динамиката на транзисторите, а и лампите живеят много по- малко. Но изглежда тук ако някой каже нещо против мнението на 3-4 човека и веднага бива баннат Laughing

Ти наистина ли си слушал лампов усилвател, приятелю? Удивлявам се, когато някой (в общ план, не визирам конкретно теб, понеже не те познавам) претендира примерно за добър слух, за усет към музиката(настръхването от страхотно любимо парче Smile), за много опит, и когато чуе наистина добре направен лампов усилвател с добре направени озвучителни тела, да каже на бялото черно! Някак не мога да разбера, ами аз например, лятно време обичам да си слушам нощните звуци на лятото- щурчетата, заспиващите птички и т. н. И когато го чуя това, на запис, на качествена апаратура( лампова), у мен се пораждат същите усещания както когато съм ги слушал на живо - е, тогава как да кажа, че това , което чувам и виждам, не е реално и няма смисъл??? Май вече започвам да си мисля, че да усещаш истината си е дарба Smile. Отдавна съм се убедил например, че не всеки има добър слух, но сега се убеждавам, и че с възприятията и интерепретацията на действителността положението е подобно - не всеки има тази дарба. Сигурно затова се пораждат тези спорове. Елементарно е - отиваш на опера или в някоя камерна зала да послушаш на живо симфонична музика, после намираш някой с качествени записи на същата музика и си правиш собствен тест. Аз съм си го правил многократно и те уверявам, че съм се убедил отдавна в някои "житейски" истини - за мен добре направен лампов усилвател просто е по-добър от добре направен транзисторен такъв, но преди да достигна до тази мисъл, доста време съм сравнявал, слушал всякакви модели усилватели(повечето транзисторни, понеже ламповите не се намират ей тъй Smile) и сега смело мога да си го твърдя за себе си. Що се отнася до малкият живот на лампите, не е чак толкова малък, когато държиш да получиш максимум удоволствие и цената за това не ти се струва чак толкова важна, а какво да кажем за тези, които дават луди пари за всякакви странни удоволствия( няма да коментирам какви), и после се оказва, че са дали много за малко? Всеки си избира и си прави сам живота. Аз например обичам да гледам филми - ми що да не си купя проектор, вместо да давам пари за плазмен телевизор, макар внякои случаи цената им да е близка? Ама някои ще кажат - живота на лампата в проектора е малка, е какво от това? 2000 работни часа малко ли са? Това са около 1000 филма, но с добро качество, а не с нереален образ, пък и сравнено с цената на билет за кино, където не винаги качеството което аз искам( саунд и визия) е на необходимото ниво( поне за Бургас), определено сметките показват превес на домашното кино, ако знаеш как сам да си го направиш.

Радвам се, че Бог ми е дал привилегията да имам усет към природата и дарбата да усещам, все едно какво - човек, природа, енергия, вселената...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 13, 2007 7:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rinspeed написа:
Днес имах щастието и удоволствието да се запозная лично с Борислав Станков който ме покани у дома си и...................по нататък не мога да продължа ...........не мога да опиша това усещане с нищо друго до сега просто потънах в земята , ни ума ни дума , червен като домат сияещ от щастие.


Благодаря ти Борка , Благодаря ви BGAUDIO !!!


Поздрави и до нови срещи Very Happy


Хайде, още един глътна синьото хапче! Very Happy
Добре дошъл, приятелю! Разбра ли сега за какво е целия този сайт?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.14 секунди