Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Какъв кабел трябва да използвам , по тънко.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какъв кабел трябва да използвам , по тънко.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
StefanStefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 31, 2004
Мнения: 2191
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да те засягам, но веднага си личи колко качествени системи си слушал.
Всеки който има повече от 3 звездички тук е слушал много системи с клирфактор 3%, които са на космически разстояния нагоре от системи с 0.001%.
Това е факт, който болшинството хора не могат да го възприемат докато не се сблъскат с реалността.
Не казвам, че аудиофилите се стремят към по-големи изкривявания! Напротив! Линейността на системите е едно от най-важните условия за добър звук.
Но все пак темата беше за съвсем друго и по-добре този разговор да се продължи наживо някъде. Защо наистина не отидеш да се видиш с Иван?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 6:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:
След като прочетох темата "Flame wars" млъквам и няма да пиша нищо повече. Предполагах какво може да се получи с постинга ми, но след като видях какво се е изписало там съжелявам, че се опитах да помогна на Bell в избора му. То не бяха обратни връзки, то не беше просвирване на кабел, пък и посока на кабела, та даже се разискваше мъчния живот на електрона който трябвало да се провира между капацитет, индуктивност и съпротивление и какво ли още не. Laughing Някой правил ли е опит да разбере какво е предназначението на кабела между кололоните и усилвателя - ИДЕАЛНИЯТ кабел не трябва да променя амплитудата и формата на тока който преминава през него. Да, света не е идеален а реален в следствие на което се правят компромиси. НЕ ИСКАМ ДА ВИ ЗАСЯГАМ СЪС СЛЕДВАЩОТО ИЗРЕЧЕНИЕ НИТО ДА ВИ ОБИЖДАМ: Аудиофилите, че са малко "мръднали" ми е известно, но не харесвам този начин за правене на пари. Rolling Eyes Ако съм засегнал някой се ИЗВИНЯВАМ. Ще дам мойто тълкование на Hi-Fi което винаги съм се стремял да спазвам - Висока вярност/точност демек това което постъпва на входа това да излиза на изхода. Така че не разбирам как усилвател с клирфактор от 3% пресъздава звука по-добре от друг който има под 0.01% За мен идеалната озвучителна система е тази при която няма да мога да разбера дали съм в концертната зала или в къщи. Но както казах по-горе живеем в реален свят и трябва да приемем някой компромиси, но стремежът ни към идеалното е постоянен и вероятно някой ден ще сме само на една крачка от него.

Виж сега, айде недей да обясняваш какво е Hi-Fi според теб на хора които слушат лампови еднотактници с мощност 30 вата и широка лента в хорна. Твоите разбирания за аудио можеш да ги запазиш за себе си . И ако не ти харесва тона с който се обръщат към теб участниците в този форум, по-добре не влизай.
Тези твои възгледи можеш да ги споделиш в един друг форум, там ще те вземат насериозно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 7:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Филипе , ти си поредния пометен от хай-енда (дошъл 30 сетина години по-късно у нас) аудиофицер от старата гвардия който е тръгнал с коне срещу танкове Laughing ...Заври си всички обяснения там където не те огрява слънцето и заповядай на по бира при мен за да разбереме кой е прав ....но мене ако питаш вазирай в един друг форум- http://www.bgaudioclub.org/forum/....там аудиото е точно това което е за теб...някаква елементарна работа обяснена в книжка писана 70-те от професор завършил 60-те с Embarassed
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 7:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:

1.Някой правил ли е опит да разбере какво е предназначението на кабела между кололоните и усилвателя - ИДЕАЛНИЯТ кабел не трябва да променя амплитудата и формата на тока който преминава през него.
2...Ще дам мойто тълкование на Hi-Fi което винаги съм се стремял да спазвам - Висока вярност/точност демек това което постъпва на входа това да излиза на изхода. Така че не разбирам как усилвател с клирфактор от 3% пресъздава звука по-добре от друг който има под 0.01%
3. ...За мен идеалната озвучителна система е тази при която няма да мога да разбера дали съм в концертната зала или в къщи. Но както казах по-горе живеем в реален свят и трябва да приемем някой компромиси, но стремежът ни към идеалното е постоянен и вероятно някой ден ще сме само на една крачка от него.

1.Как с периодичен сигнал разбра че не се променя формата на тока и особено на фазата?
2.Ти можеш ли да чуеш Кх от 2%?
3.Имаш шанс някога да прозреш истината. Трябва ти опит. Пожелавам ти развитие.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 9:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Трудно е да си представиш, че има хора които слушат музика на техника реализирана с несъществуваща физика Laughing
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005
Мнения: 277
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Май 21, 2007 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

малко офф:
Винаги съм се чудил , дали наистина хората си мислят че това което им е известно е всичко на този свят Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philipz
чете


Регистриран на: May 15, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 8:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Goro написа:

1.Как с периодичен сигнал разбра че не се променя формата на тока и особено на фазата?

Например с осцилоскоп или сигнален анализатор
Goro написа:

2.Ти можеш ли да чуеш Кх от 2%?

На ухо не мога да кажа дали е 0.5% или 2% но има специфична промяна (повишяване нивото на хармоничните) която познавам при кривене и не харесвам.
Goro написа:

3.Имаш шанс някога да прозреш истината. Трябва ти опит. Пожелавам ти развитие.

Пичове, що мислите че само вие имате опит, а другите рупат доматите с колците? Интересно, като си ме цитирал защо не си отговорил за приликата м/у концертна зала и домашна уредба. Всички хора които познавам и харесват ламповите усилватели ги харесват защото имали "меко" звучене - а когато сте били на концерт някъде да сте видели лампови усилватели? Не говоря само за концерти на хард рок или поп изпълнители. Дори сифмоничните концерти се подсилват с уредби.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

виж как стоят нещата. от време на време през форума минава някой с претенции за задълбочени познания по въпроса и усърдно се опитва да ни убеди че здраво си губим времето и кратуните ни са се замътили с глупости.
първо послушай , после може да говорим. а за нивото на слушателския ти опит подсказва израза "домашна уредба" който използваш. тук става въпрос с помоща на техниката , да се пресъздаде максимално точно информацията от носителя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 885
Местожителство: Троян / Априлци

МнениеПуснато на: Сря Май 23, 2007 10:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат


http://www.tilcom-bg.com/bg/Catalogue/InsulationCables/BuildingWires/
Може ли малко яснота и връщане към началото на темата? Доколкото ми е известно, поне произвежданите у нас мостови кабели са с непрозрачна изолация. И още, следва да се прави разлика между многожилен и многожичен кабел; последните по-често могат да бъдат видяни с прозрачна изолация и по принцип принадлежността им към hi-fi, меко казано, е спорнa Wink
_________________

What this world needs is a good 5 Watt amplifier ~ Paul Klipsch
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:

Пичове, що мислите че само вие имате опит, а другите рупат доматите с колците? Интересно, като си ме цитирал защо не си отговорил за приликата м/у концертна зала и домашна уредба. Всички хора които познавам и харесват ламповите усилватели ги харесват защото имали "меко" звучене - а когато сте били на концерт някъде да сте видели лампови усилватели? Не говоря само за концерти на хард рок или поп изпълнители. Дори сифмоничните концерти се подсилват с уредби.

Значи, продължаваш да си дървен философ, без да си чул истински лампов усилвател, където такива термини като "меко" звучене или "мек лампов звук" не съществуват. Иван Рачев те покани за да чуеш един от най-добрите лампови усилватели в света, а ти продължаваш със свободните си съчинения. Просто престани да разсъждаваш върху неща които не са ти ясни. Това не ти е форума на дир-а!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Miroslav Danov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 15, 2005
Мнения: 459
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 1:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:

Пичове, що мислите че само вие имате опит, а другите рупат доматите с колците?


Тъй като опитът изисква някакво практическо сдобиване със знания, ми е много интересно дали си сравнявал кабели с ушите си.

philipz написа:
та даже се разискваше мъчния живот на електрона който трябвало да се провира между капацитет, индуктивност и съпротивление

А тази груба ирония ми дава да разбера на какво ниво са ти познанията по физика.
Лошото е когато типове като теб се имат за опитни и "учат незнаещите на аудио" .
Нищо лично Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
samara
чете


Регистриран на: Apr 17, 2007
Мнения: 3
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Чет Май 24, 2007 9:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...вече стана въпрос за изхвърлени Jamo, та значи и аз смених 4 кв.мм. такива за мостов 2х1 кв.мм...обаче на bi-wiring Rolling Eyes
...новия звук ми харесва повече, факт....ако и да е само внушение Very Happy
П.П...няма да казвам какви са компонентите, макар да са доста добро ниво, щото знам какво ще последва...за тия пари, какви неща можеше Rolling Eyes ...не ме е грижа Laughing...onkyo и JBL са добри неща за мен Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitkar
чете


Регистриран на: Jun 12, 2007
Мнения: 12
Местожителство: Yambol

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Vasil Nikolov написа:
philipz написа:
Аудиофилите, че са малко "мръднали" ми е известно, но не харесвам този начин за правене на пари. Rolling Eyes

Хубавия аудиокабел трябва да е сребърен и трябва просвирване поне 100 часа.Това го твърдя, мога да го докажа и не мисля че съм "мръднал".По рано мислех също като теб че това са глупости , но човек се учи цял живот Wink
Съвсем отделен е въпроса ,на теб какво ти харесва и какво те задоволява според критерия ти.



Чета с интерес стари теми и напипвам тази - приемам, че кабелите трябва да са сребърни, но нека някой който е достатъчно наясно да поясни.... защо !?!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 10, 2005
Мнения: 454
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 9:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hitkar написа:

Чета с интерес стари теми и напипвам тази - приемам, че кабелите трябва да са сребърни, но нека някой който е достатъчно наясно да поясни.... защо !?!


Защото по света и у нас е опитно установено, че среброто СВИРИ по-добре! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Apr 30, 2005
Мнения: 1151
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 10:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Hitkar написа:

Чета с интерес стари теми и напипвам тази - приемам, че кабелите трябва да са сребърни, но нека някой който е достатъчно наясно да поясни.... защо !?!

За съжаление това не може да обясни и никой в сериозните чуждестранните форуми. Забелязано е като някакъв феномен и се водят спорове между тези които са чули ефекта и тези които са предубедени. Тези спорове са напълно излишни. Просто слушайте поне от любопитство. Но за да не се разочароваш, не очаквай особено голяма разлика.
И не само със сребърен кабел, а и между различни медни кабели има забележима разлика.
Лесното обяснение - сечение, капацитет, индуктивност, характеристично съпротивление т.е. всичко свързано с теорията на дългите линий, е отдавна отхвърлено.


Последната промяна е направена от Goro на Чет Юни 21, 2007 10:26 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.11 секунди