Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Какъв кабел трябва да използвам , по тънко.
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Какъв кабел трябва да използвам , по тънко.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
bell
чете


Регистриран на: Mar 16, 2007
Мнения: 14
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 9:32 am    Заглавие: Какъв кабел трябва да използвам , по тънко. Отговорете с цитат

Здравейте, налага ми се да свържа едни колони Обертон S152 към усилвател Обертон В802 на 20-25 метра разтояние. Насочих се към мостов много жилен кабел с прозрачна изолация 2.5 квадрата, проверих за цените на кабелите и ми се видя малко скъпо, та реших да ви питам за някой по евтин вариант, например 1.5 квадрата или мостов едножилен, дали ще има промяна в качеството, за силата не ме интересува, защото те и без тва няма да свирят на пълната си мощност. Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 24, 2005
Мнения: 1503
Местожителство: SF

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пренос на аудио сигнал на 25 метра е чист компромис.

Пробвай 1,5-2,5 квадрата, но не очаквай чудеса
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
bell
чете


Регистриран на: Mar 16, 2007
Мнения: 14
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С 1.5 мостов, едножилен дали ще стане, че с него ми излиза най-евтино.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще стане с компромис. Както Велински ти каза 25 м. е много голямо разстояние.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jul 30, 2004
Мнения: 1083
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Май 04, 2007 2:13 pm    Заглавие: :-) Отговорете с цитат

Компромисът с едножилния кабел с малко сечение е активни загуби най-вече.
Това може да се компенсира с по-голяма вкарана мощност от страната на усилвателя.
Естествено ще трябва по-мощен амп Smile
Пробвано е Smile В Сопот с парапланеристите Smile

Озвучихме им поляната за кацане и цялата околност само с 2бр.
15 инчови (с коаксиално разполежена височина) в къси 2,9 метрови хорни, вързани паралелно и на отсрещната страна ампа беше доста мощен наистина, но между тях имаше над 30 метра кабел, който беше едножилен мисля под 1,5 квадрата...

Пробвай, няма друг начин да се убедиш сам Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
BAC
чете


Регистриран на: Apr 30, 2007
Мнения: 17
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 05, 2007 12:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Основно трябва да те притеснява повишеното съпротивление на кабела, което е обратнопропорционално на сечението му ( в квадратни някакви единици) и на дължината му. От повишеното съпротивление ще получиш пад на мощност.

Някой някъде беше написал : "максимално сечение - минимална дължина" Smile ... Поздрави и успех в начинанието!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philipz
чете


Регистриран на: May 15, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 11:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Рискувайки много хора да ме оплюят ще ти отговоря: За честотите на които е аудиото < 100 kHz дали кабела е едножилен или многожилен НЯМА никакво значение, защото на тези честоти не може да се прояви скин ефект. Ако не знаеш какво е това потърси. За дължина 50 метра (имаш два проводника свързани последователно с колоната) съпротивлението на кабел със сечение 1.5 мм2 е 0.5747 ома, а за кабел със сечение 2.5 мм2 е 0.34482. Ако колоните са ти с импеданс 8 ома загубите в първия случай са 6.7 % а във втория случай са 4 %. В случай че импеданса е 4 ома ти препоръчвам по-дебелия кабел.
Бягай за по-евтиния кабел и слушай до насита. Ако те поставя с гръб към колоните (импеданс 8 ома) и на едната сложа многожилен със сечение 10 мм2 а на другата мостов 1.5 мм2 и дължина за двата 25 метра и ги превключвам нито ти, нито някой от форума та дори и най прецизните уши на света не ще познае кога кой кабел се ползва. Съжелявам Хайфисти но това е физиката, а там няма 6-5.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sylis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005
Мнения: 679
Местожителство: Лясковец (студент в София)

МнениеПуснато на: Пет Май 18, 2007 11:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:
Ако те поставя с гръб към колоните (импеданс 8 ома) и на едната сложа многожилен със сечение 10 мм2 а на другата мостов 1.5 мм2 и дължина за двата 25 метра и ги превключвам нито ти, нито някой от форума та дори и най прецизните уши на света не ще познае кога кой кабел се ползва. Съжелявам Хайфисти но това е физиката, а там няма 6-5.


Пил си нещо интересно тази вечер но явно не е било аспирин...
_________________


USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 7:58 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Е т'ва е!!!Викам да закриваме форума,той човекът само с няколко изречения "обясни" нагледно как стоят нещата.
Аз да допълня: Ми то освен,че няма значение какъв е кабела,няма значение какъв е амп-а,няма значение какви са ОТ,че дори няма значение и от какъв източник слушаме - то музиката си е музика. Gives thy a finger

П.П. Сорка за спама,ама т'ва,да оплюеш дългогодишен експириънс на сума ти хора само в няколко изречения и да твърдиш,че едва ли не си губят времето като експериментират с "отречени" от физиката неща,не ме кефи много... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 9:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

philipz написа:
Рискувайки много хора да ме оплюят ще ти отговоря: За честотите на които е аудиото < 100 kHz дали кабела е едножилен или многожилен НЯМА никакво значение, защото на тези честоти не може да се прояви скин ефект. Ако не знаеш какво е това потърси. За дължина 50 метра (имаш два проводника свързани последователно с колоната) съпротивлението на кабел със сечение 1.5 мм2 е 0.5747 ома, а за кабел със сечение 2.5 мм2 е 0.34482. Ако колоните са ти с импеданс 8 ома загубите в първия случай са 6.7 % а във втория случай са 4 %. В случай че импеданса е 4 ома ти препоръчвам по-дебелия кабел.
Бягай за по-евтиния кабел и слушай до насита. Ако те поставя с гръб към колоните (импеданс 8 ома) и на едната сложа многожилен със сечение 10 мм2 а на другата мостов 1.5 мм2 и дължина за двата 25 метра и ги превключвам нито ти, нито някой от форума та дори и най прецизните уши на света не ще познае кога кой кабел се ползва. Съжелявам Хайфисти но това е физиката, а там няма 6-5.


Laughing Laughing Филипе... шефче ...., как си с парата , би ли вързал , аз ще съм тоя дето ще е с гръб ?...ако откажеш значи си поредния тъп , глух, нереализиран , некадърен и страхлив завиждач Very Happy Wink ...дано не съм прав ..е тука може да ме намериш денонощно за да реализираме облога , ако ти стиска 9898893,0889626590,0878626590 Wink
п.с. ако съвсем случайно загубиш освен кеш , ще трябва да се регистрираш с истинските си имена и да напишеш че не разбираш от аудио , ако аз загуба ще направя каквото кажеш....абе ти да не си оня отворения мъжага дето на изложението му предложих на по 5 лв да направим същото с кабелите ....и избяга? Laughing Laughing
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
bobalan
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Dec 04, 2004
Мнения: 95

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

който загуби облога плаща 50те метра кабел, ок? Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philipz
чете


Регистриран на: May 15, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как знаех само какво ще стане. Не случайно започнах и така отговора. Мисля да приема облога, като той е за цената на кабела (само не ясно за мостовия ли иде реч или за онзи "специалния") и имам в предвид 25 метра не 50 - 50 е сумарната дължина на двете жила. Още едно условие - какъв е импеданса на колоната?
За Иван Рачев - името ми е Филип Захариев, а дали разбирам от аудио или не е друг въпрос. Не съм аз този дето си му предлагал 5 лв.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing явно не си същия.....залога на облога е 500 евро + да напишеш в всички възмони форуми колко си зле , аз ако загубя...сумата по 2 и аз пиша същото Very Happy ...кабелите от бушона до говорителите са едни и същи-сребърни едножилни , демек ще се сменят след бушона всички при сравнението ...приемаш ама телефоните ми мълчат и 3-те ?

p.s. ама няма грижи ще ти казвам и кога си ми сменил само интерконекти или колони Yar good
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
philipz
чете


Регистриран на: May 15, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 4:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иване, нещо си се объркал. Bell питаше за "мостов много жилен кабел с прозрачна изолация 2.5 квадрата" или "мостов едножилен". Не съм срещал в целия пост нищо за сребърни кабели. Не ми казваш какъв е импеданса на колоните? И не разбирам за кой бушун говориш Laughing Предполагам не очакваш да сменяме и захранващия кабел на усилвателя, защото само там се сещам за бушони (захранващия блок имам в предвид). За тази сума пари не съм навит Sad - не че не държа на това което съм писал. Нямам нищо против да купя/донеса/платя 25м мостов кабел 2.5 мм2 и ако загубя да го оставя за да показвате на клиентите си каква е разликата м/у обикновенния и "специалния" кабел. След разразилия се спор Smile имам още един въпрос - на колко години си?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
philipz
чете


Регистриран на: May 15, 2007
Мнения: 9
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Май 19, 2007 5:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

След като прочетох темата "Flame wars" млъквам и няма да пиша нищо повече. Предполагах какво може да се получи с постинга ми, но след като видях какво се е изписало там съжелявам, че се опитах да помогна на Bell в избора му. То не бяха обратни връзки, то не беше просвирване на кабел, пък и посока на кабела, та даже се разискваше мъчния живот на електрона който трябвало да се провира между капацитет, индуктивност и съпротивление и какво ли още не. Laughing Някой правил ли е опит да разбере какво е предназначението на кабела между кололоните и усилвателя - ИДЕАЛНИЯТ кабел не трябва да променя амплитудата и формата на тока който преминава през него. Да, света не е идеален а реален в следствие на което се правят компромиси. НЕ ИСКАМ ДА ВИ ЗАСЯГАМ СЪС СЛЕДВАЩОТО ИЗРЕЧЕНИЕ НИТО ДА ВИ ОБИЖДАМ: Аудиофилите, че са малко "мръднали" ми е известно, но не харесвам този начин за правене на пари. Rolling Eyes Ако съм засегнал някой се ИЗВИНЯВАМ. Ще дам мойто тълкование на Hi-Fi което винаги съм се стремял да спазвам - Висока вярност/точност демек това което постъпва на входа това да излиза на изхода. Така че не разбирам как усилвател с клирфактор от 3% пресъздава звука по-добре от друг който има под 0.01% За мен идеалната озвучителна система е тази при която няма да мога да разбера дали съм в концертната зала или в къщи. Но както казах по-горе живеем в реален свят и трябва да приемем някой компромиси, но стремежът ни към идеалното е постоянен и вероятно някой ден ще сме само на една крачка от него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Кабели и Конектори Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.13 секунди