Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Говорители за домашна употреба в колата?
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Говорители за домашна употреба в колата?

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 6:06 pm    Заглавие: Говорители за домашна употреба в колата? Отговорете с цитат

Здравейте. Знам, че темата е обсъждана, но реших да си задам своите въпроси в своята тема Smile
Коментирано е как озвучителните тела за кола са проектирани да свирят в кола, но когато става дума за по-нисък бюджет и съответно не чак толкова висок клас говорители, дали те се представят по-добре отколкото говорител за домашна употреба.
Пример: средностатистически чифт 6,5" говорители за автомобил от порядъка на 100-120 лв. биха ли се представили по-добре от чифт Visaton W 170 S или TVM ARN-188-07/4 в ниско-средночестотната област? (високите честоти не ги засягам) Другото условие е, че монтажа е във вратите а не на кора. Мисля, че при последното условие фактора слънце не би оказал пагубно влияние на говорителите за домашна употреба.
Някой експериментирал ли е? Едва ли само на теория ще намеря отговора на този въпрос, затова питам дали някой има опит в това начинание?
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sylis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jun 20, 2005
Мнения: 679
Местожителство: Лясковец (студент в София)

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитай с БГ20 отзад на кората и ще разбереш дали не е по удачен вариянт.Аз лично не съм пробвал но като се има впредвид чувствителноста му ще свирне доста добре,но с малко куци ниски...няма как Smile
_________________


USB DAC PCM2706 + TDA1543
Red Pill
Full Range + 6 m Horn
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
DLS
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jan 09, 2006
Мнения: 348
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Sylis написа:
Опитай с БГ20 отзад на кората и ще разбереш дали не е по удачен вариянт.Аз лично не съм пробвал но като се има впредвид чувствителноста му ще свирне доста добре,но с малко куци ниски...няма как Smile

Ниските на кора ще са ужасни доколкото изобщо се чуят Smile
ТВМ-а на кора без да съм правил 1:1 сравнение предполагам, че ще свири по-добре от автомобилни говорители с подобна цена, но при монтаж във вратите бих заложил все пак на кар говорители ако ценовия диапазон се разтяга до 150лв за чифт.
_________________
CarAudio-bg.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 16, 2005
Мнения: 335
Местожителство: Liu-Lin

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 7:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ARN-а се представя повече от добре в кола отзад.
А два арн-а са петдесет и няколко лева. До тези пари няма кар говорители на нашия пазар, които да стават за нещо.
Лошото е само, че след година стават жълти.. Laughing
_________________
This is no offence, but... you are a robot, aren't you?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tda2040
има опит
има опит


Регистриран на: May 27, 2005
Мнения: 102
Местожителство: Strajica

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 9:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

линк
Това моделче TVM може да видиш за врати е правено специално Smile
и не е скъп около60 лева излизат 2 говоритела около 27/30 лева е бройката за тея пари не виждам нищо друго Smile

D.Kolev
еха, 3 реда линк Laughing

_________________
ГОСПОД ПРОЩАВА ТОКА НЕ!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 21, 2007 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оставете ги корите. Говорител на кората мисля, че няма да сложа. Отпред на вратите оригинално има 5х7" широколентови. Свиреха отлично според мен, но в момента и двата са с изкривени мембрани, и задират леко. Мисля, че са мокрени. Това не е от значение. Само ще кажа, че са доста меки за автомобилни говорители.
Въртят ми се куп идеи в главата, затова пуснах и темата. Не съм сигурен, че ако взема същия размер 5х7" ще свирят добре ако са в този ценови клас. Мога да сложа 6х9" без много усилия, както и 6,5". Желанието ми е да се получи нещо по-качествено. При варянта с поставяне на домашен говорител може да се избере високочестотен говорител, които е почти сигурно по-качествен от тези слагани по коаксиалните системи.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rudiem
има опит
има опит


Регистриран на: Jun 07, 2005
Мнения: 312
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 6:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят съвет е да чуеш няколко различни вида авто говорители, пък ако не ти харесат чак тогава да мислиш за други вариянти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
GTI_PoWeR
отстранен


Регистриран на: Sep 16, 2006
Мнения: 147
Местожителство: Ловеч

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 10:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

tda2040 написа:
Това моделче TVM може да видиш за врати е правено специално Smile

Да, за опел!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 12:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля да опитам комбинация от Визатон говорители
W 170 S
CP 13
Явно ще трябва сам да достигна до извод по темата Smile Дано не дам 140 лева така на вятъра! Very Happy
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rusnache
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит


Регистриран на: Jul 14, 2007
Мнения: 130
Местожителство: Софията

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 9:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

myst3 написа:
Мисля да опитам комбинация от Визатон говорители
W 170 S
CP 13
Явно ще трябва сам да достигна до извод по темата Smile Дано не дам 140 лева така на вятъра! Very Happy


Еми гледай човек, лично мое мнение е, че в средночестотния диапазон, високите и високите ниски домашните и профи говорители се представят по-добре. Казвам го на базата на това, че съм пробвал с WK 13100B за среди и с VKN 10211/311 за мидбаси. Представиха се превъзходно, имайки предвид че получаваш 4 добри говорителя за ~150лв. които са в пъти по-добри от всички коаксиални говорители и компонентни системи в този ценови клас. Стига да имаш место само каде да сложиш 8" че те са си грижа.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юли 22, 2007 10:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mммм остави ги тези кютуци - ще ми увиснат вратите Smile
Докато заделя парите за говорителите, ще се занимая с преработката на корите от 5х7" размер (или както някъде ги пишат 6х8") към 6,5" така, че да стане като фабрично Very Happy
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юли 24, 2007 10:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хмм...сега погледнах в Madisound и видях няколко варянта може би
Vifa
Hi-Vi Research
Vifa Kit 5,5"

Ще си помисля добре отново и може да се включа в следващата поръчка Rolling Eyes
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 9:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече взех комплекта за кола от Madisound, който съм споменал в горния си пост. Снощи ги свързах заедно с филтъра за домашния си усилвател и ми хареса доста как свирят. Сега остава съпроса дали във вратите ще се "чувстват" добре или да мисля други начини за оформяне на малък обем. Мисля си, че втория вариант е по-добър, но и доста труден. Някой има ли опит в правенето на по-сложни обеми?
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marto (myst3)
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 08, 2005
Мнения: 304
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 20, 2007 11:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Да. Взех "Madcar Kit". Посто обема на вратата ми се струва голям за този 5,5" говорител.
_________________
ASUS P5B Deluxe | Core 2 Quad Q6600 @3600Mhz | CM Hyper6+ | 2x1GB TeamXtream Dark | Fortron FSP400-60GLN | NV 7600 GT ddr3 | Hauppauge WinTV-PVR-500 | 2x320 GB/16MB Seagate RAID 0 | CD-RW ТЕАС СD-W552CE | DVD-RW NEC ND-3500AG | NEC LCD2470WNX
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> CAR LOUDSPEAKERS Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.09 секунди