Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - Проблем с ресивър Пайнер VSX 1015
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

Проблем с ресивър Пайнер VSX 1015

 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 7:32 pm    Заглавие: Проблем с ресивър Пайнер VSX 1015 Отговорете с цитат

Здравейте! Преди ок. месец закупих ресивър Pioneer VSX 1015. Получи се следния странен проблем - в процес на свирене на диск или mp3 от ДВД плейъра, в интервал от 15-20 м. ресивъра превключва на тунер. Понякога може да свири часове, след което пак се появява тая странност. На какво може да се дължи това? Технически проблем ли е или е в зависимост от настройките? Питах в оторизираните сервизи - нищо не можаха да ми кажат - не бяха чували подобно нещо. Между другото, това се появява в режим 7 ch. stereo. При DTS или съраунд /когато гледам филми/ подобно нещо не съм забелязал да се случва. Едно пояснение - ресивъра е 6-8 ома,
фронталните колони, съраунда, средата и субуфера са на 8 ома, но бек съраунд колоните са 4 ома. Да не би от там да идва този проблем? В магазина ми казаха, че няма пробрем ако сложа 4 ома, но мога ли да им вярвам? Ще ви бъда много благодарен, ако ми помогнете в случая!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 8:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми прилича на грешка в процесора. Да не би да прегрява?
Че ресивърите на Pioneer от тези серии доста топлят по принцип.
Като си го купил преди месец не е ли в гаранция? Или е second hand?
Ако е в гаранция - иди си търси правата. Със сигурност е технически проблем - това няма как да се получи от настройките.

Ако не е гаранционен, отвори го и сложи някакво радиаторче на процесора - например от процесор за PC - отрежи си от него подходящо по размер парче. Ако не транспортираш ресивъра няма нужда от специално закрепване - достатъчно е да го залепиш с малко силиконова паста. Ако ще го разнасяш насам-натам и ще е подложен на сътресения, добре е да измислиш някакво по-стабилно закрепване - естествено пастата пак си остава. Няма гаранция, че това ще помогне и ще реши проблема, но със сигурност няма да навреди Smile .

Друго, за което се сещам, е почистване - ако е много прашасал вътре.

Не, че съвсем няма проблем да сложиш 4 омови колони, но като са ти казали от магазина, че можеш да ползваш са разчитали, че защитата му ще сработи ако се претовари стъпалото. (Защитите са им много чувствителни на тези Pioneer-и). Естествено в settings му кажи, че задните колони са 6 ома, а не 8. Така или иначе, обаче е почти невъзможно проблема да идва от това.

И последна идея - малко вероятно, но все пак - да не би да ти залепва понякога бутона на дистанционното и да превключва случайно? За всеки случай почисти и дистанционното ако не си в гаранция.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 9:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за отговора. За греенето - грее. В момента работи от близо час и е като печка. Но пък нали има вентилатор!? Би трябвало да се включи в определен момент. Превключването на тунер обаче става понякога след ок. 15 минути, т.е. не е загрял достатъчно. Но за дистанцинното - от сервиза ми намекнаха, че то е може да е причината. Не знам, не е никак приятно да купиш машина за сума ти пари и още в първия месец да я помъкнеш по сервизи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 9:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не искам да засягам никой но така е като си купувате нови маркови "лайна"!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 9:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivo111213 написа:
Не искам да засягам никой но така е като си купувате нови маркови "лайна"!


Не виждам общото с темата. Лайно или не - човека си го е купил и има проблем. Ако не можеш да му помогнеш - по-добре си мълчи, отколкото да спамиш темата с безсмислени постове.


lyubsan написа:
Но пък нали има вентилатор!? Би трябвало да се включи в определен момент.

Това не винаги е гаранция, че чипа е в нормален температурен режим. Този вентилатор духа радиатора на крайните стъпала. Не знам как е конкретно при 1015, но обикновено този чип е по-далече от там.
lyubsan написа:
Не знам, не е никак приятно да купиш машина за сума ти пари и още в първия месец да я помъкнеш по сервизи.

Така е, съгласен съм. Но се случва. Още по-неприятно е да си го държиш и да го ползваш с техническа неизправност, която някой ден (не дай боже) може да се задълбочи, а до тогава ресивъра може да е излязъл от гаранция.

Мен ако питаш, директно го носи в сервиза, който ти е по гаранционна карта и искай да ти го ремонтират (респ. подменят). Не се опитвай да оправяш нищо сам, че може да не ти признаят гаранцията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 10:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще го занеса, но изпитвам известно недоверие и страх относно ремонта /за подмяна, едва ли ще се съгласят/, защото в разговорите със сервизните се оказа, че първо не знаят откъде може да идва този проблем, второ не са отваряли такива ресивъри. И тепърва ще се обучават на моя /което никак не ми се иска/. Но нямам избор ще го занеса и ще си търся правата. Все пак не са малко пари.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Пон Окт 29, 2007 11:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lyubsan написа:
За греенето - грее. В момента работи от близо час и е като печка. Но пък нали има вентилатор!? Би трябвало да се включи в определен момент. Превключването на тунер обаче става понякога след ок. 15 минути, т.е. не е загрял достатъчно. Но за дистанцинното - от сервиза ми намекнаха, че то е може да е причината. Не знам, не е никак приятно да купиш машина за сума ти пари и още в първия месец да я помъкнеш по сервизи.


Това при ЯМАХА не става ........ Shocked

По повод сервиза ако си го купил от техномаркет там хората са сериозни ,ако си близко до техномаркет европа си на 6 ,човека си знае работата.............успех
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ByD
има опит
има опит


Регистриран на: Jul 05, 2007
Мнения: 126
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Окт 30, 2007 9:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето Service manual за 1015, ако случайно попаднеш на сервиз, в който го нямат. Че в BG всичко се случва... Rolling Eyes

Благодарностите са за PEYO, който
даде този линк.
user: AKPioneer
pass: AK2007
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 3:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Макар и с голямо закъснение, изказвам специални благодарности на ByD, за информацията, която ми даде. Махнах ДВД -то, което беше върху ресивъра и всичко се оправи! Вече 5 месеца машината работи перфектно! Явно всичко е било от греенето. Благодаря още веднъж!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

...........Еххх слабата техника изисква своите норми...... Very Happy
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 11:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, хайде сега, чак пък слаба..... Sad Бих казал, че е доста сериозна машина Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 23, 2005
Мнения: 661
Местожителство: София кино Арена запад

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2008 7:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.hifi-regler.de/pioneer/pioneer-vsx-1015_1.php?SID=e539d6920bc127b4c8afeb67218816ed
_________________
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колело!
__________________________________________
Работно време от 10:00 до 01:00 гсм: 0885 255 233
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
lyubsan
чете


Регистриран на: Oct 28, 2007
Мнения: 12

МнениеПуснато на: Сря Апр 23, 2008 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, не знам немски, но ще дам да го преведат, предполагам, че казват мили думи за 1015....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Домашно кино Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.12 секунди