Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

СКЪПИ КУПЕШКИ УСТРОИСТВА СРЕЩУ DIY ТАКИВА
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
QUATTRO
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: Feb 24, 2005
Мнения: 72
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 2:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много боза се изписа, много клавиатури се амортизираха за глупави спорове............
Аз съм преценил че скъпото купешко е по-добро и трудно ще мина на самоделка но това СИ Е МОЕ МНЕНИЕ, моля не ме разубеждавайте, нека на тестовете САМ СЕ УБЕДЯ, по тази причина предложих да донеса купешкото, не за да се надсмиваме един на друг като в първи клас а за да обменим мнения и направим сравнения. Явно съм сбъркал форума щото ако усилвателя ми не е самоделка правена в мазето на някоя 40 годишна панелка нямам място тук.
Що се отнася до ника ми тук то е първото което ми дойде на ум за регистрацията ми тук, целта ми беше да си продам старата техника, не да пиша тук защото аз нямам претенциите да съм техник а обикновен слушател на музика в домашни условия
А дали някоя самоделка ще свири по-добре, дали някой ,,хуморист,, ще се посмее след теста над смешното ми Деноче ме боли кура и то по една много тъпа причина - НА МЕН СИ МИ ХАРЕСВА, затова и колони се избират на същия принцип, не на 2 менинресърч да му харесват щото ухото слуха му може вече да е инвалид от скъпия джойнт - каквото и да означава тая дума Very Happy - а на МЕН да си ми харесват, без да се интересувам от мнението и критерия на ДАИаджиите тукVery Happy
С уваженията ми, първи клас го завърших преди 30 години, нямам място тук........
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 2:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами пиши като човек,завършил първи клас,като гледам последнито писано, явно можеш Smile
Какви бяха тогава вчерашните ти постове?
И ако ти беше от другата страна,прочитайки ги нямаше ли да стигнеш до същото убеждение?
Че,човека,написал това избива комплекси?
Ти сам почна с това,Иво Рачев просто ти отговори.
Бих ти казал и аз нещо-никога няма да можеш да си позволиш звук като моя,постигнат с някакви смешни 200-300 кинта.
Защото точно това купено е на цена над 20000$
Музикант съм и не съм глух Smile
Слушам прогресив и ако една електроника направена с 5 синтезатора звучи добре на доста апаратури,то повярвай ми Dream Theater i Pink Floyd са проблем за възпроизвеждане поне за 95% от това,което се продава в диапазона 2000-20000$
П.П.
Аз първи клас съм го завършил преди 32 години Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 2:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

brat написа:
От няколко месеца тука се опитвам да изкопча препоръка за колони и усилвател. Почти веднага видях, че съм сгрешил сайта. А после , че съм сгрешил и това, което търся. Smile
Сега виждам, че сте се събрали всички тука, та да използвам момента да питам.. някой може ли да ми предложи колони?
Не искам широколентови.

Обаждаш се на Божо(Божидар Божанов),уговаряте се да чуеш двулентовите ТЛ-и и ако ти харесват,поръчваш си Smile
Моето мнение е,че колоните имат много добро съотношение качество/цена и са с грохотен бас,това,което явно търсиш ти Smile
За усилвател ми пусни един прайвит какво точно искаш.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

brat написа:
От няколко месеца тука се опитвам да изкопча препоръка за колони и усилвател. Почти веднага видях, че съм сгрешил сайта. А после , че съм сгрешил и това, което търся. Smile
Сега виждам, че сте се събрали всички тука, та да използвам момента да питам.. някой може ли да ми предложи колони?
Не искам широколентови.


Искаш маркови или някой да ти направи по поръчка?
За каква ценова категория става дума?
(П.П Кирил) Тук е Flame Wars, местете се в друг форум Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 34

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 9:08 pm    Заглавие: Re: 100 Отговорете с цитат

Процедурно Rolling Eyes

100 написа:
Освен споменатите в предните постове, трябва да се подберат слушащите експерти. Те не трябва да са от собствениците или конструкторите на апаратурата, защото, образно казано, майката си познава плача на бебето, дори около него да реват още сто. Добре е да бъдат от различни професионални групи, защото това също оказва влияние върху възприятието. Още преди 30 години, проф. Вълчев, който май е първия, правил такъв тест в България, беше доказал, че професията (ако е свързана със слушане) влияе на оценката. Та добре е да има група музиканти, тонрежисьори и, разбира се, обикновени Hi-Fi-сти.


Идеята е супер, но няма ли да е добре да се направи оценка и от посетителите отделно от експертите за да не изглежда толкова "елитарно" (ако мога така да се изразя), пък и да е по демократично де! Wink
Мисля, че е лесно реализируемо с анкетни карти и номера на прослушваната техника просто те могат да се раздадат и който иска да даде мнението си... да го даде
Мисля, че сравнението на резлутатите между мнението на експертите и мнението на останалите посетители ще е интересно като някаква статистика за общия вкус, а може би и полезно за тези които "копаят" в някаква комерсиална посока.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юни 02, 2005 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам,ама засега съм запознат само с два екипа-нашият с cycles и другия на Рухи и Иво.
Като гледам какви сме идиоти,надали копаем в комерсиално направление.
По скоро при нас това е начин на съществуване и голяма любов точно към музиката.Рисърча се прави от ентусиасти с диагноза,а не от хора,които могат и без музика Smile
Пари рано или късно падат,но това не движи нещата.
Писал съм вече какво е то според мен,вярвам,че и другите споменати от мен биха ме подкрепили.
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 9:43 am    Заглавие: Re: 100 Отговорете с цитат

Fade написа:

Идеята е супер, но няма ли да е добре да се направи оценка и от посетителите отделно от експертите за да не изглежда толкова "елитарно" (ако мога така да се изразя), пък и да е по демократично де! Wink
Мисля, че е лесно реализируемо с анкетни карти и номера на прослушваната техника просто те могат да се раздадат и който иска да даде мнението си... да го даде
Мисля, че сравнението на резлутатите между мнението на експертите и мнението на останалите посетители ще е интересно като някаква статистика за общия вкус, а може би и полезно за тези които "копаят" в някаква комерсиална посока.


Насоката е една - по-добър звук.
Изборът на борд няма да има за цел елитаризация, но от друга страна това трябва да са хора, които са чули много неща и имащи представа от вярна звукова картина.
Никкава полза няма да има от мнението на хора, чиито "вкус" е формиран от техномаркетите с изцъклените високи и размазания пърдящ стохерцов бас, нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 1:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Smile
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аааааааа,аз мислех да отида да си купя един дискман от някой от тия магазини.
Много ми е глухо като карам колело Smile
Някой да даде карта с местоположението им? :РРРР
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 1:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

QUATTRO написа:
Тук едва ли има хора които посещават Техномаркет, Технополис, Технолукс ......., поне аз не ги посещавам........


Определено редовните посетители на сайта не са фенове на такива места.
Но тук идеята е не да докажем на самите себе си нещо, в което всички сме убедени, а да вдигнем критериите на колкото се може повече хора.
Тук няма никакво значение дали те ще си изберат маркова, поръчкова или DIY апаратура, важното е, че няма някакъво недоучило консултантче да ги води за носа, показвайки им шарени светодиоди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimitar Atanasov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 13, 2005
Мнения: 730
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 1:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено,
тези от техномаркет ми харесват. Аз от тях си купих хладилник и бойлер и ми ги доставиха в къщи. Много съм доволен, като тръгна да си купувам ютия пак там ще отида
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1863
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 2:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Mr. Green
_________________
Etheraudio
BGaudio
Metropolisaudio
Министерство на Звука
.......срещу ми мишки църкат
като ме видят , познай къде си бъркат.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Anakin
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 24, 2004
Мнения: 456
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 2:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе вие хубаво отрекохте тези магазини ама там има и телевизоре микровълнови хладилници и др. и едва ли някой от вас не ги е посещавал а ??
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Sep 11, 2004
Мнения: 2573
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2005 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз нямам телевизор :Р
Компа ми е достатъченSmile
Оня ден като мислих ламповото знаеш ли каква драма заформих с моменти на екшън и комедия Smile
Хазаина предвидливо е купил печка и хладилник,за да не ходя аз Smile
_________________
Inspiration Audio
IDS AG
Department of High Tension Works

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1243
Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2005 8:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Конкретно...Това мероприятие ще бъде много показателно именно за взаимно сверяване на часовниците...

Тук никой няма за цел да демонстрира кой е по-добър...напротив. Искаме да дадем възможност на всеки от нас да УСЕТИ реално кое какво е в аудиоиндустрията. Както ние , от клуба направи си(сделай) сам,така и на тези хора,които купуват техника...Желателно е да се носи всякаква техника...Никой да не се притеснява,че нямал това или онова. Ние прекрасно знаем как се отделя последното левче за някой чарк...

И най-важното нека никой да не бъде предубеден и да е с разпуснати сетива...

Целта е една-да се повдигне общото ниво на хората, решили да ЧУВАТ музиката...

Имам и конкретно предложение...Можем да съберем пари за Peerless XXL-10 (или някой да ни го даде на заем)и да направим TL sub, аз мога да го пректирам,Уидоу да направи стъпалото и да сравним,примерно с REL,Velodine,или нещо от сорта...Надявам се за ценителите на киното,че няма да са разочаровани Very Happy ( в интерес на истината и аз съм любопитен какво ще излезе)


Последната промяна е направена от oceanman на Пон Юни 06, 2005 8:53 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Flame wars Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.08 секунди