| Предишната тема :: Следващата тема |
| Автор |
Съобщение |
Borislav Stankov BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004 Мнения: 1919 Местожителство: София
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 2:48 pm Заглавие: |
|
|
Браво - цялата тема и резултатите от този проект много ми харесаха, даже май подтикнаха GPS (Жоро) да ноправи онези интересни неща с импрегнирането на БГ-20-ката. Евала друже.
Сега можеш спокойно да отидеш в някой магазин за аудио и да ги накараш да ти пуснат всичко, което имат налично и ще видиш, че много от нещата дори няма да се доближат до това, което имаш у вас. За цените няма да говориме ...
Но имай предвид, че етерите са ... Аз лично ги имам от 7-8 месеца и всеки ден им се възхищавам на звука. _________________
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006 Мнения: 385 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 2:52 pm Заглавие: |
|
|
| Благодаря на всички за положителната оценка. Аз много съжелявам че an1id не донесе етерите, дори и във обикновенните кутии, във the voice когато се събирахме, но съм сигурен че ще се запаля и аз да имам някой ден такива драйвери в къщи като ги чуя. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Angel Dimitrov BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005 Мнения: 277 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 3:36 pm Заглавие: |
|
|
Браво Жоро, за резултата с бг20 , аз имам напредък с хорните , вече материала е в ръчичките ми (благодарности на Аудиомастер и компания ) Идната седмица се надявам да почна сглобяването, малко ме притиска времето След като ги направя ще се съберем да слушаме. Филипс цд311, произведение на Лозев (хиляди благодарности, Лозев!!! ), Синьо хапче, и Етери петици в хорни. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006 Мнения: 385 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 3:58 pm Заглавие: |
|
|
| an1id написа: | | Браво Жоро, за резултата с бг20 ... |
E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него...  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Angel Dimitrov BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005 Мнения: 277 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пон Авг 07, 2006 4:29 pm Заглавие: |
|
|
| joro66 написа: | | an1id написа: | | Браво Жоро, за резултата с бг20 ... |
E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него...  |
грешка човешка  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006 Мнения: 385 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Вто Авг 08, 2006 9:30 pm Заглавие: |
|
|
Днес беше у нас той. Даде ми още 1-2 съвета за промазването на конуса, но не спомена нищо за лак. Ще го питам.  |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006 Мнения: 385 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Пет Авг 18, 2006 9:58 pm Заглавие: |
|
|
| Адаш, един въпрос: Бг20 с алуминиева шпула ли е или с хартиена? |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Removed

Регистриран на: Sep 23, 2008 Мнения: -23
|
Пуснато на: Съб Авг 19, 2006 9:35 am Заглавие: |
|
|
| Ако можеш да му сложеш медна капачка, ще стане доста приличен широколентов. Или пък да му смениш магнитната система с такава капачка. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
entusiast има известен опит


Регистриран на: Jan 04, 2008 Мнения: 32 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Мар 29, 2008 1:12 pm Заглавие: |
|
|
Чак такива кардинални модове за някакъв си ARZ6604...Преди няколко месеца експериментирах с един такъв в оупън бафъл подкрепен отдолу с активен суб,получи се задоволително за филми но за музика изобщо не ставаше.После след дълго ровене по форумите го подложих на следните изтезания:смених гофъра,които си е хартия и при това е доста стегнат и товари периферията на мембраната повече от колкото е редно със 7 1/2 инчов направен от някаква пореста пяна,отстраних в.ч.конуса напълно,лакирах мембраната с 2 слоя лак за паркет на водна основа и накрая добавих фазови палци с дължина 35мм.Общо взето направих всичко за което се сетих и честно казано не очаквах изобщо да засвири а камо ли добре,да ама свирна!И то как-ниските,средите и високите среди зазвучаха толкова равно и хармонично,че останах като гръмнат!Този говорител и без това е зле с високите,така че там май загуби няма и без туитър няма как.Сега се чудя какво акустично оформление да му мисля защото определено след мода заслужава повече внимание. _________________ Do not confuse movement with action! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
joro66 има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006 Мнения: 385 Местожителство: Бургас
|
Пуснато на: Съб Мар 29, 2008 2:45 pm Заглавие: |
|
|
Моите вече са със сменен магнит с медна капачка и гофра. Повярвай ми , сега изобщо не му липстват високи. Единственно средите са леко по мътни, но не съм правил никакви кардинални промазвания на мембраната.
Баса е напълно в норми. Просто повече няма какво да се желае от говорител за 18 лева. |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
entusiast има известен опит


Регистриран на: Jan 04, 2008 Мнения: 32 Местожителство: Пловдив
|
Пуснато на: Съб Мар 29, 2008 10:27 pm Заглавие: |
|
|
С последното изречение съм напълно съгласен !BG20 е доста по-добър говорител,имам го в хорни.Само с лек мод и става много приятен.Между другото шпулата му е от нещо като прозрачно PVC а разстоянието от капачката до магнита е 25мм.почти два пъти по-дълбоко от ARZ-та. _________________ Do not confuse movement with action! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
Nanko Rusev има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005 Мнения: 1536 Местожителство: Варна
|
Пуснато на: Нед Мар 30, 2008 12:02 am Заглавие: |
|
|
| entusiast написа: | С последното изречение съм напълно съгласен !BG20 е доста по-добър говорител... |
А колко по-добри има ... _________________ Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!
Bigger is Better ! |
|
| Върнете се в началото |
|
 |
|