Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - arz 6604
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

arz 6604
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 04, 2004
Мнения: 1919
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво - цялата тема и резултатите от този проект много ми харесаха, даже май подтикнаха GPS (Жоро) да ноправи онези интересни неща с импрегнирането на БГ-20-ката. Евала друже.

Сега можеш спокойно да отидеш в някой магазин за аудио и да ги накараш да ти пуснат всичко, което имат налично и ще видиш, че много от нещата дори няма да се доближат до това, което имаш у вас. За цените няма да говориме ...

Но имай предвид, че етерите са ... Аз лично ги имам от 7-8 месеца и всеки ден им се възхищавам на звука.
_________________

CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за положителната оценка. Аз много съжелявам че an1id не донесе етерите, дори и във обикновенните кутии, във the voice когато се събирахме, но съм сигурен че ще се запаля и аз да имам някой ден такива драйвери в къщи като ги чуя.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005
Мнения: 277
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво Жоро, за резултата с бг20 , аз имам напредък с хорните , вече материала е в ръчичките ми (благодарности на Аудиомастер и компания Wink) Идната седмица се надявам да почна сглобяването, малко ме притиска времето Evil or Very Mad След като ги направя ще се съберем да слушаме. Филипс цд311, произведение на Лозев (хиляди благодарности, Лозев!!! ), Синьо хапче, и Етери петици в хорни.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 3:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

an1id написа:
Браво Жоро, за резултата с бг20 ...


E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него... Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Feb 10, 2005
Мнения: 277
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пон Авг 07, 2006 4:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

joro66 написа:
an1id написа:
Браво Жоро, за резултата с бг20 ...


E, не е BG20, но ако имаше някъде да чуя и него... Very Happy


Embarassed грешка човешка Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Вто Авг 08, 2006 9:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес беше у нас той. Даде ми още 1-2 съвета за промазването на конуса, но не спомена нищо за лак. Ще го питам. Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Пет Авг 18, 2006 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Адаш, един въпрос: Бг20 с алуминиева шпула ли е или с хартиена?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Съб Авг 19, 2006 9:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако можеш да му сложеш медна капачка, ще стане доста приличен широколентов. Или пък да му смениш магнитната система с такава капачка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
entusiast
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 32
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чак такива кардинални модове за някакъв си ARZ6604...Преди няколко месеца експериментирах с един такъв в оупън бафъл подкрепен отдолу с активен суб,получи се задоволително за филми но за музика изобщо не ставаше.После след дълго ровене по форумите го подложих на следните изтезания:смених гофъра,които си е хартия и при това е доста стегнат и товари периферията на мембраната повече от колкото е редно със 7 1/2 инчов направен от някаква пореста пяна,отстраних в.ч.конуса напълно,лакирах мембраната с 2 слоя лак за паркет на водна основа и накрая добавих фазови палци с дължина 35мм.Общо взето направих всичко за което се сетих и честно казано не очаквах изобщо да засвири а камо ли добре,да ама свирна!И то как-ниските,средите и високите среди зазвучаха толкова равно и хармонично,че останах като гръмнат!Този говорител и без това е зле с високите,така че там май загуби няма и без туитър няма как.Сега се чудя какво акустично оформление да му мисля защото определено след мода заслужава повече внимание.
_________________
Do not confuse movement with action!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joro66
има опит
има опит


Регистриран на: Jan 08, 2006
Мнения: 385
Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите вече са със сменен магнит с медна капачка и гофра. Повярвай ми , сега изобщо не му липстват високи. Единственно средите са леко по мътни, но не съм правил никакви кардинални промазвания на мембраната.
Баса е напълно в норми. Просто повече няма какво да се желае от говорител за 18 лева.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
entusiast
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Jan 04, 2008
Мнения: 32
Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2008 10:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С последното изречение съм напълно съгласен Laughing !BG20 е доста по-добър говорител,имам го в хорни.Само с лек мод и става много приятен.Между другото шпулата му е от нещо като прозрачно PVC а разстоянието от капачката до магнита е 25мм.почти два пъти по-дълбоко от ARZ-та.
_________________
Do not confuse movement with action!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2008 12:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

entusiast написа:
С последното изречение съм напълно съгласен Laughing !BG20 е доста по-добър говорител...


А колко по-добри има ...
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> Хорни и ТЛ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.22 секунди