Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - DIY комутатор
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

DIY комутатор
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Вто Фев 06, 2007 11:17 pm    Заглавие: DIY комутатор Отговорете с цитат

тая гадина дали ще работи




sas560 / sas570 / ha1190 / ha1194
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 12:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да тръгне. sas560 е 4 бутонен сензор и схемата си е класическа. Чипа е лесно намираем, в ешопа се предлага от АШ за 1,89ст.
Схемата с каква програма е чертана, не може ли със симулация да я пробваш.
Идеята ми допада, утре мога да пробвам на Протеуса, ако има бази с чиповете
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 12:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

с Eagle е чертана , пиновете не отговарят щото я няма в библиотеката Rolling Eyes . може да се сложи още една ИС и входовете да станат 7. въпроса е какви да са релетата Rolling Eyes
хубавото е че е минималистична и няма нищо особенно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Svetlin Iliev
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 24, 2005
Мнения: 333
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 6:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Би трябвало да стане така както е начертана схемката, но идва проблема че трябват хубави релерца.Аз смятам да пробвам по един друг начин , нп ще видя какво ще се получи.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И в Протеуса няма данни за тази схема Embarassed. Но предвид тънката цена на чипа рисърча е оправдан според мен.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не можах да разбера добре как става настройката.другото е че може да се дърпат 50мА, което е не толкова малко Laughing .
трябва да е с отделно захранване и релетата да са максимално близко до входовете Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това напрежение на пин 7 се превключва към релетата. В пдф-а на sas560 видях че максималният ток на изхода е 10мАза време 2сек иначе е 1,5мА. Вероятно чипа може да се затопли малко. С по едно транзисторче може да стане все пак сигналите не се превключват толкова често. Колев, защо си сложил светодиодите на управлението на релетата-има си пинове специално за тях?
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 2:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами светодиодите са си на тия пинове на които трябва да са.
на тях вързах релетата защото там дават по дейташит 50мА или 100мА ..... за 2 секунди Laughing че иначе май без транзистори няма да стане.
дейташита сега не е пред мен, но си мисля че така трябва да работи без тия 30в т.е. пинове 3,4,5,6 остават NC.

http://www.datasheetarchive.com/search.php?q=SAS570&sType=part
sas570s

може ли да се намери някя техника с тая интеграла, да видим как практически е изпълнено.
без тестова платка няма да мине номера Rolling Eyes
ще разгледам малко релета. другото нещо е че видях много симпатични бутончета с вградени светодиоди и капачета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 4:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да грешката е моя на дисплей пиновете дават 100мА Embarassed. Това напрежение на пин 7 влиза на колектора на Q211,212,213,214 и при сигнал на базата през емитера се превключва към изхода и тези мА се ограничават от мощноста на тези транзистори-така поне изглежда. Ако питаш относно настрайката за това нанапрежение-то по-добре да не се свързва и изходните пинове/Тюнинг аут/ наистина няма да се ползват. Тази схема може да се намери в някой телевизор или радио ама в кой по точно - това е въпроса. Може би в форума на ешопа ще знаят-ще питам довечера.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 7:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

второто захранване обаче участва в hold-а и без него няма да стане.може и там да му пуснем 12В.
транзистори май ще се наложат Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rusin Atanasov
има опит
има опит


Регистриран на: Oct 20, 2005
Мнения: 320
Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 9:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако се разменят напълно местата на "консуматорите" на дисплей пиновете и тюнинг пиновете. Значи така като си ги направил е отлично, но светодиодите може да отидат на тюнинг пиновете- така ще се разтовари макар и с малко дисплей пиновете - идеята е да не се ползват транзистори. Ама те не са чак толкова голяма напаст. Тава напрежение /пин7/ е от 8V до 36V и с подходящ резистор ще стане.
_________________
Made in home!


www.opelclub-bg.com/forum
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Сря Фев 07, 2007 11:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хубаво е да си останат така, и без това ще я мъчим.
по прости сметки - реле ~60ма и светодиод ~10ма /може смд/
малко ще и е зор ... дали ще издържи Laughing

някой може ли да препоръча удобно реле за случая /с ниска консумация/.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 12:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

D.Kolev написа:

...
някой може ли да препоръча удобно реле за случая /с ниска консумация/.


тук се ползват релета на NEC с позлатени контакти 17mA / 12V

едит: тук е по-подробното инфо
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
D.Kolev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 10, 2004
Мнения: 1467
Местожителство: В.Търново

МнениеПуснато на: Чет Фев 08, 2007 2:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

хубаво реле Wink

значи първо проба със стандартно и без светодиод , после евентуално поръчка на такива....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Чет Фев 15, 2007 12:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

D.Kolev написа:

...
събота и неделя сигурно ще тествам.

С какви релета ще тестваш?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.23 секунди