Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - търся колони- НАМЕРИХ
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся колони- НАМЕРИХ
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПОКУПКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 1:59 pm    Заглавие: търся колони- НАМЕРИХ Отговорете с цитат

-----------НАМЕРИХ---------благодаря на всички за помоща----------
Поздрави, Пенев.


Последната промяна е направена от pacy4 на Пон Юли 16, 2007 11:55 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 3:06 pm    Заглавие: Re: Търся качествени hi-fi floorstanding тонколони до 1000лв Отговорете с цитат

Бате!!!!! това за ЙАМО... ,все едно не съм го чул Wink

Между другото.... самата марка е създадена от един инженер и един дърводелец - Якобсен & Мортенсен.
Единият проектира електрониката ,другият дизайна на кутията. Всеизвестен факт е ,че "дърводелеца" им е по-добър от "техническото лице"
За съжаление ,когато една фирма добие популярност тя неможе да поддържа ниво и да гарантира високо качество ,понеже един стойностен продукт се прави ръчно,не от роботи.
Настройките са съобразени от професионални слушачи Smile)) и крайният резултат е в полза на хората не на машините.... но това е утопично донякъде и е върпос на време всичко хубаво да се сговняса!

По върпоса ти.... ако можеш да си намериш Концерт 8 или наследникът му... ще бъдеш един много щастлив човек.
Тази колона заслужава висока оценка и е сфвръх възможностите на комерсиалните йамо. Това е един истински качествен продукт.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Boqn Nikolov
има известен опит
има известен опит


Регистриран на: Dec 31, 2006
Мнения: 176
Местожителство: Русе

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 8:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Още един глас за Jamo Concert 8.Jamo произвеждат главно боклуци,но също така и знаят как да правят стоиностни неща(цялата серия Concert според мен заслужава уважение пред другите марки Smile ).Поразровисе из интернет,който търси намира Wink
_________________
Когато има толкова случайности, търси закономерност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ли нещо бъркам или Concert 8 не са floorstanding?!!! Rolling Eyes А човекът търси именно такива.
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Mar 05, 2005
Мнения: 691
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Юни 08, 2007 9:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Zografov написа:
Аз ли нещо бъркам или Concert 8 не са floorstanding?!!! Rolling Eyes А човекът търси именно такива.


Търсещият незнае какво търси.
Открива се непознатото ,когато небива търсено.
Търсенето е готовност на умът в готовност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 12:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nikolay Savov написа:
Rumen Zografov написа:
Аз ли нещо бъркам или Concert 8 не са floorstanding?!!! А човекът търси именно такива.
Търсещият незнае какво търси.
Открива се непознатото ,когато небива търсено.
Търсенето е готовност на умът в готовност.


Н.Славов е прав. Може и да не са floorstanding, но като ги чуя да ме грабнат.
За Concert разбрах. Някой може ли да ми каже нещо повече за Jamo 707i? Държат ли цена все още?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 7:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

pacy4 написа:
Някой може ли да ми каже нещо повече за Jamo 707i?


Много хора могат да ти кажат много различни неща.Колони така не се избират,трябва слушане и лична субективна оценка.Между другото,защо си се насочил именно към JBL,JAMO и Infinity???Надявам се поне,че търсиш нещо от близкото минало като модел,че новите им "разработки" стават само и единствено за поставки за саксии Laughing Laughing Laughing
Аз лично бих ти препоръчал B&W,ако си намериш Wink

Поздрави!!!
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: Oct 25, 2005
Мнения: 1536
Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юни 09, 2007 9:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

какво става при 15 вата и 96.5дб? Confused
_________________
Обичам всичко това, заради което другите ме мразят!

Bigger is Better !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger
Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Oct 18, 2005
Мнения: 763
Местожителство: София,Люлин

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 8:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

HiFi_Chernobyl написа:
Rumen Zografov написа:
Аз лично бих ти препоръчал B&W,ако си намериш Wink


Даа, страшни са просто, няма начин Very Happy Само че скоро слушах модела им 803 и като човек, който почти нищо не разбира от слушане на музика мога само да ти кажа че така им цъклят пищялките, че няма накъде повече, да не споменавам и факта, че свирят сами за себе си (все едно пищялката е взета от битака и е залепена върху готовата колона )


Отдалече личи,че не си наясно,пич Wink Какво значи "цъклят"??? Rolling Eyes Явно просто имат високи в сравнение с всичко,което си слушал до сега,а?! Wink
_________________

Истинският меломан е този, който като чуе женско пеене в банята си долепя ухото към ключалката, а не окото.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 8:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nanko Rusev написа:
какво става при 15 вата и 96.5дб? Confused

... и като добавим още 2-3 dB от самата хорна...
Проблемът е, че малко хора са готови да хванат бика направо за рогата.

Rumen Zografov написа:
Отдалече личи,че не си наясно,пич Wink Какво значи "цъклят"??? Rolling Eyes

Може би продавачът е искал допълнително да впечатли публиката, като нацепи тонкоректора на високите. Редовно го правят. Колкото до наблюденията, че пищялките на 803 свирят някак сами за себе си, извън цялата звукова картина, моите впечатления са същите.

pacy4 написа:
A какво ново може да се вземе до около 1000 и малко повече лв? Посъветваха ме за MISSION и JMLabs.

Топло... топло... Very Happy
Само че според мен е добре да се обърнеш към по-старите им модели.
Преди 10-15 години нещата бяха доста по-различни.
B&W от това време също е отличен избр. Разгледай Sixies или Definition на Tannoy.
Актуална ценова информация second-hand можеш да получиш от ebay.
Не забравяй да добавиш и цена за транспорт. Оттам изгодно излизат компактни озвучителни тела от висок клас.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
adio
чете


Регистриран на: Mar 17, 2006
Мнения: 16
Местожителство: РАЗГРАД

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

#Много баби, хилаво бебе# Wink Хора разни,вкусове и уши Very Happy също.Сравни колкото можеш повече сандъци и тогава избирай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Проучи възможности за DYNAUDIO да си намериш от някъде.Но все пак адаш,с тоя усилвател само си губиш времето и си пръскаш парите.........Каквито и колони да вземеш няма да изкарш търсения качествен звук !!! А за JAMO /особено CONCERT 8/ мога да кажа,че колкото пъти да съм ги слушал то високите са им прекалено остри и в сравнение с B&W са доста по-зле!А пък съчетанито на Онкио с JAMO =на пълна отврат Mad Дори и за кръчма не става Exclamation Twisted Evil Погледни и тук:
http://www.audioline-bg.com/indexall.htm
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 10:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

toroid написа:
Погледни и тук:
http://www.audioline-bg.com/indexall.htm

Точно от този магазин аз лично никак не съм доволен и не го препоръчвам!
Продадоха ми DVD, което даде дефект още от самото начало, ремонтираха го няколко пъти, като след всеки ремонт работеше по няколко часа и спираше отново. И така ... втора година. Още е там !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да не би да е на Advance acoustic въпросното DVD? Ако е така - лоша работа, че съм запланувал да си взимам лампов DAC на въпросната марка
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 1:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

haralanov написа:
Да не би да е на Advance acoustic въпросното DVD? Ако е така - лоша работа, че съм запланувал да си взимам лампов DAC на въпросната марка


Не е, но не дай Боже да имаш проблем - сревизът им очевидно никакъв го няма. Ще те мотаят, дкато излезе от гаранция, а после по-добре си купи ново устройство.

А въпросните Advance Аcoustic са върло китайска марка. Лично аз съм отварял "аудиофилският" им лампов CD плейър. Наистина вътре има сложени лампи, но след тях е забоден операционен усилвател 5534.
Развързани са, разбира се, с електролитен кондензатор.
А за да бъде мъката пълна, между лампата и DAC-a имаше и транзостор. Прави си изводи сам... Crying or Very sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПОКУПКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.37 секунди