Bulgarian Audiophile Society
Добре дошъл, непознат! Можеш да се регистрираш безплатно тук!
Имай предвид, че този форум не е за начинаещи!


Навигация
·Начало
·Форуми
·Публикувай статия
·Моят акаунт
·Upload
·Download
·Архив
·Връзки
·Класация
·Теми
·Gallery Галерия
·Нова Галерия
·Конвертор на кирилица
 
Реклама


Онлайн магазин
 
Галерия
·Галерия
·Енциклопедия
·Пропаганда
 
Реклама от Google
 
Login
Псевдоним

Парола

Не сте се регистрирали?
Можете да направите това от тук . След като се регистрирате, получавате няколко предимства - можете да променяте изгледа, да конфигурирате коментарите и публикувате съобщения със Вашето име
 
Forums

 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 Форума на БГАУДИО се премести на нов адрес.
 продавам CD Philips CDC 745 за 40 лева
 Philips CD960
 Продавам две 6" ви басчета
 Продавам дек Technics RS-BX404
 Продавам тунер Technics ST-G460
 Как го прави Олег Рулит
 Продавам транзисторен ресивър JVC за 140 лева
 Купувам лампомер TESLA BM215A
 Продавам усилвател със субуфер 8" Megavox
 Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
 разпродажба 12",15",18" говорители
 Използване на 24 битов сигнал в SpectraLab
 Търся Fostex fe 126
 Китосване или рязане ?
 МОЯТ ПОСЛЕДЕН ЛАМПОВ УСИЛВАТЕЛ
 Продавам активен суб Harman/Kardon с дефект
 Пустите му АМЕРИКАНЦИ
 Подкрепете и този форум...

bgaudio.org Forums

 
 
www.bgaudio.org :: Преглед на тема - търся колони- НАМЕРИХ
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   ТърсенеТърсене   Потребителски групиПотребителски групи   ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 

търся колони- НАМЕРИХ
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПОКУПКИ
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
haralanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 20, 2007
Мнения: 144
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 2:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пълен ужас Twisted Evil
Не съм и предполагал, че може да е толкова зле. Преди време си носих CD-то там и го сравнявахме точно с модела, за който говориш. Разликата обаче беше огромна, в полза на ламповото, въпреки че детайлът в звученето му малко бледнееше в сравнение с моя плеър, но като натуралност и емоционалност беше доста по-добре. (но все пак на светлинни години от качествените и скъпи японски събратя)
Проблема е там, че наистина вече не мога да понасям дървения и плосък звук на цд-то ми и трябва да си взема нов DAC (като транспорт ми върши чудна работа). Но на пазара в момента явно не се предлага нищо стойностно, поне не в ценовия клас под 5000лв за съжаление
Почти всички производители напоследък гонят само големите печалби и влагат максимално некачествени компоненти в продуктите си, което е наистина разочароващ факт
_________________
E=mc^2 +/-3dB
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Jan 11, 2005
Мнения: 621
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

haralanov написа:

Проблема е там, че наистина вече не мога да понасям дървения и плосък звук на цд-то ми и трябва да си взема нов DAC (като транспорт ми върши чудна работа). Но на пазара в момента явно не се предлага нищо стойностно, поне не в ценовия клас под 5000лв за съжаление
Почти всички производители напоследък гонят само големите печалби и влагат максимално некачествени компоненти в продуктите си, което е наистина разочароващ факт

Ако търсиш нещо което да носи името на определена марка, сигурно си прав, ноо има хора които могат в такъв бюджет да направят....невъзможното.
Сещам се за един пример Accuphase срещу едно модвано Sony CDP-970 което даже не е и есприт
http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2356&postdays=0&postorder=asc&start=0
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Suvandjiev написа:
toroid написа:
Погледни и тук:
http://www.audioline-bg.com/indexall.htm

Точно от този магазин аз лично никак не съм доволен и не го препоръчвам!
Продадоха ми DVD, което даде дефект още от самото начало, ремонтираха го няколко пъти, като след всеки ремонт работеше по няколко часа и спираше отново. И така ... втора година. Още е там !!!


Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники..... Razz Wink Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Юни 10, 2007 9:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

toroid написа:
Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники..... Razz Wink Very Happy


А аз го предупредих, че това са непочтени търговци.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
N.Jordanov
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005
Мнения: 284
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си купих колоните от там и съм много доволен.
Взех ги почти на половин цена от тази в Европа.
DVD-то също съм го купувал от там и досега нямам проблеми.
И дано да нямам в скоро време Confused
И двете неща ги взех доста изгодно и съм доволен от момчетата.

@Rutcho : Предполагам, че DVD-то ти е Xoro.
С тези китайски части явно е много зле положението ...
_________________
_________

Sidesk - Multimedia software

http://www.sidesk.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Removed



Регистриран на: Sep 23, 2008
Мнения: -23

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

toroid написа:


Аз за колони да погледе му го предложих.А те не са податливи на лесна повреда като DVD и др.електроники..... Razz Wink Very Happy


Кой ти каза това?! Питай мен дали не са податливи на повреди, от ремонти не мога да седна да си върша сериозната работа. Не само, че са податливи, но и напоследък взеха да слагат некачествени компоненти почти навсякъде, дори и в скъпи модели, с цел да "избутат" някак си до края на гарнционния срок и после...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит


Регистриран на: May 26, 2005
Мнения: 750
Местожителство: София-Люлин-Борово

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както виждаш накрая съм сложил Razz Wink Laughing
Е,щом не можеш да "четеш"подтекста на символите...............Въпреки това не си съвсем прав,разликата м/у колони и финна електроника е значителна но тук не е мястото за такава дискусия!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В Sofia Audio Centre Mission не ги предлагат вече.
Цената на Focal 714V e 1200 за двете(крайна цена).Засега се насочвам към тях. Мисля скоро да ида да ги чуя. Следващият модел 716V са вече 1800,което ми идва много. Focal 807V са 1500лв.
Някой има ли лични впечатления от Focal JMlab Chorus 714 V?
Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™


Регистриран на: Aug 01, 2004
Мнения: 1953
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 3:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pacy4 написа:
Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните.


Това е правилно.
Разходи се и по другите магазини....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Rumen Suvandjiev написа:
pacy4 написа:
Не искам да купувам от ebay или от друго място където не мога да чуя колоните.


Това е правилно.
Разходи се и по другите магазини....


Кои и къде са другите магазини, на които мога да се доверя ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
N.Jordanov
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005
Мнения: 284
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Юни 11, 2007 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1)@Ivan Rachev

или

2)"Купешки" :
http://www.avitel-bg.com/index.php - Dali, B&W
http://www.bau.hit.bg/ - Dynaudio
http://www.audio-bg.com/ - Focal
http://www.eurovisionbg.com/articles.php?ArticleGroupID=1 - B&W
http://www.audiovideo-bg.com/ - Wharfedale
http://www.audio-factor.com/ - JBL, Infinity
http://www.audioarte-bg.com/ - Epos
http://www.technopolis.bg/ - Tannoy
http://www.technomarket.bg/ - Jamo
http://www.audioline-bg.com/ - Heco, Chario

Аз първо обиколих списък 2 и си купих Heco на 1/2 цена.
След това чух 1.
Върнах се 2 @home и си пуснах същото парче на колоните от висок клас! и ....
Пак обиколих 2. След 1 месец отново започнах да си пускам музика @home.

Надявам се като си завърша хорните (макар и не с Етери) да започна и да слушам музика Smile
_________________
_________

Sidesk - Multimedia software

http://www.sidesk.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 6:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много за линковете...
Някой има ли инфо за Monitor Audio Bronze BR5,Dali Concept 8
,Dali Ikon 6?


Последната промяна е направена от pacy4 на Вто Юни 12, 2007 9:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
N.Jordanov
има опит
има опит


Регистриран на: Aug 23, 2005
Мнения: 284
Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 8:11 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А бе човек ... отиди да слушаш. Това е все пак DIY сайт.
Не е важно мнението на другите, а в крайна сметка трябва на теб да ти харесат!
Вземи си любимите дискове с музика и тръгвай по магазините.
За тези пари няма универсални колони!

Ако толкова много държиш на мнението на другите питай :
http://www.testberichte.de/
http://www.stereo.ru/
http://www.audioreview.com/
_________________
_________

Sidesk - Multimedia software

http://www.sidesk.org
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pacy4
чете и пита
чете и пита


Регистриран на: May 17, 2007
Мнения: 30
Местожителство: SZ

МнениеПуснато на: Вто Юни 12, 2007 8:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

N.Jordanov написа:
А бе човек ... отиди да слушаш.

ОК, петък ще ида!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Този форум е заключен - не можете да пускате теми, да отговаряте или да променяте мнения   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    www.bgaudio.org Форуми -> ПОКУПКИ Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
muzica noua muzica noua
PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Генериране на страницата: 0.24 секунди